351 Shares 6660 views

Zapalenie opon mózgowych: objawy u dorosłych, leczenie choroby

Zapalenie opon mózgowych nazywany chorobą zagrażającą życiu charakteryzujący się zapaleniem błony śluzowej mózgu, które w przypadku braku odpowiedniej obróbce, 90 lub więcej procent przypadków jest niekorzystne.


Chorobotwórczy czynnik zakaźny: wirus, bakteria, grzyb, który może przenikać przez oponę twardą części nosowej gardła, zatok przynosowych, uszu. Ponadto, mikroby mogą być wprowadzone w krwiobiegu powłoki powodujących zapalenie opon mózgowych. Objawy u dorosłych jest dość specyficzny, więc w większości przypadków diagnoza choroby zakaźnej, specjalisty neurologa lub lekarza pierwszego kontaktu nie jest trudne.

Zapalenie opon mózgowych jest zaraźliwe?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, łapać zapalenie opon mózgowych od chorego jest bardzo trudne. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy pierwotne zapalenie opon (to stało się odrębną chorobą, a nie jako powikłanie zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, posocznicy) i jest spowodowane przez bakterie, takie jak meningokoków i Haemophilus influenzae. Zainfekowane zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych w tym przypadku, większość dzieci mają ze sobą bliski kontakt (w zespole dziecięcym lub w rodzinie). Po pierwszym podaniu antybiotyku zapaleniu opon mózgowych powodowanemu przez mikroorganizmy te stały się niezakaźne.

„Podnieść” Choroba może być w kontakcie z pacjentem SARS i inne zakażenia wirusowe (przy czym te osoby chore zapalenie opon mózgowych), albo innego nośnika meningokokowych bakterii w przypadku dorosłego układu odpornościowego defekt lub przewlekłej choroby układu nerwowego. W większości przypadków dorosłych choruje na zapalenie opon mózgowych, gdy nie leczy (lub dolechivatsya) bakteryjnych zakażeń górnych dróg oddechowych, ale taka, aby pacjent innych, nie jest wyjątkowo proste.

Zapalenie opon mózgowych: objawy u dorosłych

Choroba zaczyna się ostro, zwykle tła objawy przeziębieniach (kaszel, katar), biegunka lub wymioty z temperaturą, a po kilku dniach zakłóca ból ucha, zatok szczękowych lub zawartość żółtawy, białawe lub zielonkawe ucha lub nosa przydzielone.

Zapalenie opon mózgowych. Objawy u dorosłych

1. Ból (czasami – ból pleców)

– po raz pierwszy zniknęła podczas przyjmowania środków przeciwbólowych, a następnie przestaje reagować na nich;

– ma miejsce w obszarach czołowych lub czasie, co najmniej – z tyłu głowy lub całej głowicy;

– boli odwrócić głowę ostro i obudzić, nie ma ulgi w pozycji leżącej.

2. Podwyższenie temperatury ciała do różnych figur.

3. Nudności, wymioty, które trudno skojarzyć z sobą trochę złej jakości żywności.

4. Senność, zmęczenie, utrata apetytu.

5. W obecności dwóch pierwszych znaków nie jest możliwe, aby uzyskać swoją brodę do mostka, może towarzyszyć uczucie, że wiele „ciągnie” szyi i pleców.

6. Drgawki przebiegające z zaburzeniami świadomości, jasności, utrata przytomności aż do śpiączki (zwłaszcza na tle podwyższonej temperaturze) może również oznaczać, że tu jest zapalenie opon mózgowych. Objawy u dorosłych tego typu powinny być powodem do natychmiastowego wywołania „pogotowie”.

7. Większa wrażliwość skóry.

8. Dyskomfort w głośnych dźwięków, jasnym świetle.

Odróżnienie to zapalenie opon mózgowych objawów u osób dorosłych – jest ból głowy powyższe cechy, które pojawiły się na tle wysokiej temperaturze ciała i towarzyszą nudności i / lub wymioty. Obecność innych objawów nie zawsze jest konieczne.

Zapalenie opon mózgowych. leczenie

Powołany po użyciu nakłucia lędźwiowego został określony przez naturę – surowiczego zapalenia lub ropnych. W pierwszym przypadku, gdy jest wykonywane leczenie przeciwwirusowe w drugim podanych antybiotyków.

Ponadto, ważne jest, aby zapewnić utrzymanie funkcji życiowych, normalnego ciśnienia krwi, obniżenie ciśnienia śródczaszkowego. Przeprowadza się również terapię detoksykacji, wstrzykuje heparyna, leki przeciwzapalne. Etap odzyskiwania jest połączona z leków terapeutycznych, które poprawiają przepływ krwi w mózgu i jej membran.