123 Shares 9221 views

Jak zostać astronautą?

Jak zostać astronautą? Pytanie od dzieciństwa. Każdy był okres w moim życiu, kiedy to on przyszedł do głowy. Ale wkrótce wszystko się zmieniło, staliśmy się lekarze, kupcy, przedsiębiorcy, i każdy, ale nie astronautów. Odbywać się w takim zawodzie, och, jak trudno jest. Oczywiście, jeśli masz dodatkowe 25 milionów dolarów, stając astronauta nie jest trudne – a dokładniej, turysta przestrzeń, ale z dobrym zdrowiem, przeszkadza ci. Tak, dlaczego nie wymyślić bogatych …


W rzeczywistości, astronauta zawód jest heroicznej ludzie, którzy ją Master – tych dzielnych mężczyzn. Jest tylko na książki i zdjęcia w podróży kosmicznych filmowego wyglądają jak coś zwyczajnego. W rzeczywistości, kiedy poprosił o tym, jak zostać astronautą, to znaczy: jest to prawie niemożliwe. Wszyscy, którzy odważą się takiego przedsięwzięcia, czekając na ciężkim wyborem.

Obecnie w Rosji istnieją tylko cztery ośrodki, które są zaangażowane w doborze astronautów. Znajdują się one w Moskwie, Swierdłowsku, Chabarowska i Władywostoku. I zanim skontaktujesz się z jednym z nich, pomyśl o tym, czy spełniają wymagania. Chce się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak zostać astronautą, trochę.

Tak więc, jeśli jesteś pilotem samolotu wojskowego (i działa), który zarejestrował ponad 350 godzin i 160 skoków ze spadochronem, to masz szansę. Ale to nie wszystko. Przyszły astronauta – osoba w wieku od 27 do 30 lat (patrz, różnica jest znikoma), o wysokości ponad 175 cm, a jego waga nie może przekraczać 75 kg. Oczywiście, należy wręcz ogromna tęsknota. O nieskazitelnej reputacji i nic nie mówią. równowaga psychiczna, niekaralności, jak również wszelkie negatywne wpisy w aktach osobowych – to wymagania, które dotyczą przyszłych astronautów.

Wybór ekspertów z centrum na etapie przeglądania plików osobistych i profili pozostało około 350 osób ze wszystkich zainteresowanych do poddania się badaniom lekarskim. Ona jest tak poważne, że po szczątków ponad 150 kandydatów. Następnie kolejny badania lekarskie przeprowadza się z innymi lekarzami, szczególnie gdy ktoś przedsiębiorczy w pierwszym przypadku przekupionych lub mógł ukryć każdą dolegliwość. Pozostaje to około 100 osób. Będą musieli przejść przez wszystkie „piekło” testów psychologicznych. Dowie się, na przykład, czy wnioskodawca złamie czy zamknąć go w pomieszczeniu przez pięć dni. Oczywiście – brak komunikacji ze światem zewnętrznym, a człowiek nie powinien zmrużyć oka.

W końcu takie „tortury” (które oni sami, jak mówią, podpisali się) Nie więcej niż 8 kandydatów. Mają prawo do tego, aby być przeszkoleni w ośrodku szkoleniowym. Jest również nazywany Star City. Cały ten obszar, który jest oddzielony od świata zewnętrznego przez druty. Nie tylko astronauci, ale również ich rodziny, jak również cały personel.

Jeśli chodzi o zarobki, które mogą liczyć astronautów, oficjalnie jest to około 60 tysięcy rubli. Ale nie zapominaj, że po pierwszym zjeździe na orbitę stopniowo człowiek zaczyna się wszelkiego rodzaju premii i dodatków. Ostateczna wysokość jest ściśle strzeżoną tajemnicą.

A czego uczyć, jeśli były jako student w Star City? Zakładanie i nosić garnitur, aby przetrwać w stanie nieważkości, w szczególności, aby skorzystać z toalety, i spożywania żywności z rury i pracować na ogromnej stacji kosmicznej układ.

Jak zostać astronautą, jeśli nie przechodzą najbardziej ekstremalnych etap szkolenia? Mówimy o rotacji na ogromnej wirówce, mające na celu stworzyć efekt przyspieszenia, które wpływają na ludzkie ciało w czasie rozruchu lub w procesie powrotu do ziemi. Na orbitę rakieta idzie przez około 9 minut. W tym przypadku, w tej chwili, ona biegnie około 7 kilometrów. Obciążenie na organizm człowieka jest ogromne, a wskutek Jeden zły ruch po prostu spłaszczyć.

Zanim powiesz „Chcę być astronautą”, należy pamiętać, że ci ludzie – specjalna kasta oni braved ryzyko wykonuje swoją pracę. Według niego ramię?