618 Shares 3348 views

Jak podłączyć telewizor do odbiornika? Jak podłączyć odbiornik do dwóch telewizorów?

Pytanie o sposób podłączenia telewizora do odbiornika występuje głównie w tych rzemieślników, którzy chcą wykonać tę procedurę na własną rękę. Jeśli istnieje norma połączenie od operatora sieci, to zawsze przychodzi specjalisty, który świadczy usługi instalacji firmy i wykonywać wszystkie niezbędne prace na przyłączu. I po wszystkich transakcji klientów przeprowadzonych przez niego były coraz gotowość systemu, który pozwala obejrzeć film, i nie ma problemów, takich jak chodzenie do systemu, a on po prostu wykorzystuje go. W tym artykule przyjrzymy się, jakie typy odbiorników są również przypadki, w których każde urządzenie podłączone do telewizora.


typy

Obecnie istnieją trzy główne typy odbiorników. Każde z tych urządzeń zależy od przeznaczenia danego systemu zarządzania i konwertowania sygnału wideo. Tak więc odpowiedź na pytanie, w jaki sposób podłączyć telewizor do odbiornika, będzie w dużej mierze zależy od rodzaju i lokalizacji w filmie. Teraz przyjrzyjmy się, jakie rodzaje urządzeń są i ich cechy funkcjonalne. Główne rodzaje:

  • Telewizja satelitarna.
  • Dla telewizji kablowej.
  • Do centrum domowej wideo.

Jeśli mówimy o funkcjonalnej celów niniejszego urządzenia, konieczne jest, aby wymienić kilka cech, które są właściwe dla danego rodzaju odbiornika. Co to jest funkcja?

  • Zmiana częstotliwości nośnej i sygnału częstotliwości demodulacji.
  • Przełączanie sygnału wideo z różnych źródeł.
  • Wzmacnianie sygnału audio do wymaganej mocy.

Teraz spójrzmy na niektóre z tych funkcji są stosowane w danym typie urządzenia.

Odbiornik telewizji satelitarnej

Jest to jeden z najczęstszych typów. Jednym z jego głównych cech jest dość rozsądna cena.

Pytanie o sposób podłączenia telewizora do odbiornika telewizji satelitarnej jest dość prosta. Wynika to z faktu, że podstawową funkcją takiego urządzenia jest konwersja sygnału wysokiej częstotliwości, który pochodzi z anteny satelitarnej konwerter, który obniża częstotliwość sygnału kilka razy i przynosi go do 1-2 GHz. Następnie, odbiornik satelitarny dekoduje sygnał i przekazuje już niską urządzenia do odtwarzania sygnału wideo częstotliwość dla danego typu telewizora lub projektora wideo. Liczba złączy do podłączenia urządzenia odtwarzającego wideo zależy od klasy odbiornika i może być z kilku typów. Najprościej jest ustawić typ „tulipan” złączy.

telewizja kablowa

Odbiornik klienta dla telewizji kablowej nie różni się zbytnio od swojego kolegi satelity. To samo urządzenie z takim samym zestawem funkcji, tylko trochę cut-down zestaw opcji. Co stanowi istotę różnic między tymi dwoma urządzeniami?

W przeciwieństwie do urządzenia satelitarne, kabel nie jest podłączony przez konwerter sygnału wysokiej częstotliwości, a przejście z kabla. I to urządzenie nie jest ustawiony na różnych satelitów. Taki odbiornik jest kodowany na operatora częstotliwości nośnej, który przekazuje sygnał o wysokiej częstotliwości w kanale kablowym ustalonym z przełącznika dla konsumenta. Jakość i ilość złączy do podłączenia dekodera do telewizora jest również nie różni się od satelity.

Dla domu centrum wideo

Zupełnie inny rodzaj urządzeń odbiorczych są przeznaczone do pracy w domowym centrum wideo. Są łatwe do zidentyfikowania przez ich wygląd, i zobacz, czy rozszerzyć na odwrotnej stronie.

Urządzenie to ma bardzo dużą liczbę złącz umieszczonych na tylnej ściance. Dlaczego tak wielu? Głównym celem tego urządzenia jest włączony wielu źródeł audio i wideo sygnałów wejściowych do wielu urządzeń odtwarzających wideo. W związku z tym pytanie, jak podłączyć odbiornik do telewizora, jest bardzo istotne, ponieważ takie urządzenie posiada szereg złącz do podłączenia wielu telewizorów lub innych urządzeń. Ten typ urządzenia nie jest zaangażowany w konwersji sygnału wideo, ale po prostu przełącza sygnał wideo o niskiej częstotliwości. Ponadto, ważną funkcją takiego urządzenia jest zwiększenie przełączanie i sygnał audio z różnych źródeł.

Rodzaje złącz dla

Aby zrozumieć, jakiego rodzaju złącza służą do podłączenia odbiornika do telewizora, ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie rodzaje złącz są wykorzystywane w tego typu technologii. W zależności od telewizora i klasowych klasy odbiornik złącza są podzielone na dwie kategorie:

  • Złącza dla wideo.
  • Złącza do audio.

Jeśli spojrzymy na zdjęcie i tyłu odbiornika satelitarnego, można zobaczyć wszystkie rodzaje złączy.

Jeśli odpowiedź na pytanie, w jaki sposób podłączyć telewizor do odbiornika za pomocą kabla video, to znaczy, że złącza kabla może być trojakiego rodzaju: Composite, S-Video i HDMI. Ten ostatni przesyła sygnał video i audio. Aby odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób podłączyć do odbiornika TV kablem sygnału dźwiękowego, należy wiedzieć, że rodzaje łączników mogą być dwa: kompozyt, jak również wideo i błonnika. Oczywiście, jakość dźwięku z połączeniem światłowodowym będzie znacznie wyższa.

Schematy

Zastanów się, jak podłączyć odbiornik telewizyjny poprzez, na przykład, jednostkę kabla ze złączami kompozytowych. I zwykle rozwiązuje problem podłączania telewizora. Jazda takie połączenie może wyglądać.

W tym przypadku kolor łączników barwienia pomaga użytkownikowi takiego systemu nie powinno być mylone z tego połączenia. Powstaje pytanie, w jaki sposób podłączyć drugi telewizor do odbiornika, zwykle występuje bardzo rzadko, ale jednak czasem wymaga odpowiedzi. Gdy zajdzie taka sytuacja?

Zasadniczo, w tych przypadkach, gdy jest to konieczne, aby zorganizować oglądanie tego samego materiału w różnych pomieszczeniach. Dlaczego po podłączeniu odbiornika do dwóch telewizorów, wideo zostanie odtworzone jedno i to samo? Chociaż odbiorniki mają wiele wyjść, sygnał który jest transmitowany do nich takie same. Dlatego, aby oglądnąć wielu programów wymaganych jednocześnie do kilku odbiorników.

Specjalizowane odbiorniki do konkretnego operatora

Często niektóre z dostawców telewizji satelitarnej oferują zastrzeżonych zestaw połączenie z kanałem. Przykładem takiego usługodawcy jest „tricolor”. Zwykle dostarcza swoje własne urządzenie, szyte pod satelity dostawcy. Jak podłączyć odbiornik „Tricolor” do telewizora? Schemat połączeń nie różni się od konwencjonalnego satelity, który został wymieniony wcześniej.