503 Shares 9060 views

splitter antenowy, jak to działa i jak jest podłączony

Dwa telewizory w mieszkaniu zaskoczyć ktoś jest trudne. Technologia, a nie sygnał urządzenia odbiorczego w naszym wieku gwałtowny stale się rozwija, co nieuchronnie wpływ na obniżenie cen na starszych modelach. A to z kolei prowadzi do tego, że drugi telewizor, a nawet trzeci, może sobie pozwolić na niemal każdej rodziny. Zgadzam się, w rzeczywistości wszystkie te same wygodne, gdy w kuchni lub można oglądać swoje ulubione programy w swoim pokoju, nikt z członka jego rodziny, bez ingerencji. I w tym przypadku na pewno trzeba rozdzielacz antenowy.


Aktywne lub pasywne: jak dokonać właściwego wyboru?

Nawet nie myśl o zrobieniu równolegle podłączoną do pary przewodów anteny, a tym samym uzyskać z innego źródła. Jakość obrazu w wyniku takiej operacji byłoby bardzo źle – nie będzie multi-loop, zmniejszyć kontrast, itd. Dlatego konieczne jest użycie rozdzielacza sygnału antenowego, lub jak to jest bardziej popularnie zwany „krab”.

Jeśli sygnał źródłowy jest dobre, co można określić wizualnie, a przed domem był tylko jeden telewizor, model jest w porządku, zebrane na podstawie rezystancyjne dzielniki. Taka antena jest uważany za Pasywny dzielnik i chociaż zapewnia dobre dopasowanie sygnału, to jednak powoduje pewną siłę tłumiącą proporcjonalny do liczby wyjść. Ten typ jest dobrze ugruntowana w dużym mieście czy w pobliskim mieście, gdzie moc transmisji jest wystarczająco wysoka.

W związku z powyższym, gdy odbiór jest słaby lub duża liczba odbiorników byłoby lepiej użyć aktywnego typu splitter antenowy. Taki układ dzieli nie tylko przychodzący sygnał telewizyjny, ale także zwiększa jego moc.

Przy zakupie rozdzielacza, należy zwrócić uwagę na szybkość rozpadu, który jest wskazany w decybelach jako najbardziej urządzeniu oznakowania oraz w instrukcjach towarzyszących. Im niższa wartość tego wskaźnika, tym lepiej. Jeśli menu telewizora można zobaczyć częstotliwość odbieranego kanału, pamiętaj największą wartość z nich i upewnij się, że jest zawarty w przedziale częstotliwości od wybranego urządzenia.

Jak podłączyć rozdzielacz sygnału anteny

Wystarczy podłączyć drugi telewizor oprócz samego urządzenia – to kabel telewizyjny, wsporniki montażowe (jeśli kabel jest przymocowany do ściany), ostry nóż, zwykłe ruletkę i antena łączniki (o liczbie dodatkowych telewizorów). Po pierwsze, wybrać mieszkanie w miejscu, gdzie splitter antenowy zostanie umieszczony. Najlepiej użyć do tego specjalnego gniazda zamontowanego na ścianie pomieszczenia. Następnie odpowiednią ilość metrów od tego punktu do każdego z dwóch telewizorów, Podsumowując, możemy dodać kilka metrów na magazynie i kupić odpowiednią długość kabla antenowego. Teraz należy pociąć na kawałki o żądanych nożem które usuwają zewnętrzną osłonę i oplot jest wygięta na zewnątrz w surowym urządzenia. Następnie, zamiast korka, który znajduje się na końcu starego kabla koncentrycznego jest podłączony do rozdzielacza antenowego i do niego – wstępnie przygotowane kawałki kabli do wszystkich telewizorów. Następnie wszystkie te przewody są przymocowane sztywno do zszywek lub kanał kablowy podłodze. Ostatnią rzeczą do zrobienia – jest, aby włączyć wszystkie urządzenia i sprawdzić jakość sygnału.