842 Shares 2851 views

Gayer – kto to jest? Czym różni się od błazna clown

Błaznów są znane ludzkości od czasów starożytnych. Pierwsze wzmianki o tym zawodzie były jeszcze w opowieści Pliniusza, kiedy odwiedził pałac króla Ptolemeusza I. W średniowieczu był to prawdziwy „komiks boom”. To właśnie w tym czasie, jak twierdzą historycy, nastąpił rozkwit i dobrobyt clownish rzemiosła.

Kto jest błaznem

Bezpośredni analogia i nowoczesny tłumaczenie jakiegoś starego rosyjskiego słowa dzisiaj nie jest dostępna dla każdego. Na przykład, niewiele osób wie, kim jest błazen. Spójrz w słownikach.

Geyer – osoba, która pracuje na ulicy i ludzi śmiejących się na targach i uroczystości wypoczynkowych. Dziś słowo to jest zapomniane i nieużywane. Ale w dawnych czasach było to dość popularny zawód. Umiejętność rozśmieszyć ich wybryki i absurdalnych dowcipów, rymy przekazywane. Ojcowie uczy swoje dzieci, aby rozbawić ludzi, aby zabawiać go i sprawiają, że na chleb.

Gaer – to poteshnik i żartowniś, który jest przeznaczony do rozrywki i zabawiać ludzi. Od czasów starożytnych, Gaer nazywa ulica clown. Pracował w samotności, a trupy artystycznej. Na przykład, we Francji Gaer aktywnie uczestniczył w tworzeniu komiksów pokazy i występy ludowych.

W języku Napoleon Bonaparte bufon – humorysta. W języku angielskim lub niemieckim słowo oznacza „klaun, błazen”.

Błazna lub clown

Wiele osób uważa, że błazen i klaun, błazen, a zatem jest to samo słowo o wspólnym znaczeniu. Ale w rzeczywistości, pajac jest bardzo różni się od błazna. Nawet wielki Charlie Chaplin zawsze obrażony, kiedy prasa nazywa Gaer. Był w jednym czasie uwielbiany Francji, właśnie dlatego, że była pierwszym krajem, gdzie „ikona XX wiecznej komedii” nie nazywa Gaer, co jest uznawane komediowy aktor.

Kim jest ten błazen jest faktycznie: błazna lub clown? Historycy twierdzą, że Gaer pobliżu błaznów, pozera i Joker. W niektórych językach, słowo tłumaczone jako „małpą” i „pokazać twarze.” Oni zawsze starał się żartować na miejscu, a nawet poszedł tak aby przyciągnąć uwagę.

Zbieranie i pracy na uroczystości wypoczynkowych i targach, Gaer otrzymała głównie „płace” żywności. Było to szczególnie powszechne w średniowieczu. Wieki później stał się błaznem i trochę pieniędzy na jego wybryki. Clowns pojawił się także znacznie później. To był zawód dla których wynagrodzenie nie jest wypłacane ludziom na targach i pracodawcy. klaunów zawodowe są zawsze obrażony, gdy są one nazywane głupców lub Gaer. Jednak, jeśli wierzyć historie, przyszło na błazna i klauna z Jester – nowoczesnego klauna.

Trochę historii

Tradycyjnie błazen przedstawiana na obrazach w zabawny cap na której dzwony dzwonił wesoło. Ten strój był używany nie tylko do własnych jasność, ale także, aby przyciągnąć widzów. W średniowiecznej Anglii były purytańskie obyczaje, więc błazen błazen i tu początkowo nie zakorzenić. Znaczenie słowa „bufon” wiązało się z opóźnionym umysłowo mężczyzny, wałęsają na ulicy i prosi o bochenek chleba na jego wybryki.

Jednak nie tylko ubogich i chorych zgłupieli. Gaer człowiek mógł stać się na własną rękę, a nie z konieczności. Rodzimy się w tamtych czasach utalentowani ludzie, którzy są w stanie zrozumieć zawiłości komedii, tragedii i dać ludziom swój talent godny.

Od clown clown do

Już w czasach Szekspira błazen to nie był tylko błaznem, azotu ludzie. Autor spektaklu, on często odgrywa więcej niż przemyślane, poważne, lirycznej roli. Jester to nie tylko małpy i odtwarza muzykę, żonglerki i recytował wiersze.

domy rosyjskich bojarów pracował także Gaer. zabawiał gości bawiło one swoje rymy. Jednocześnie profesjonalnego bufon, który był czczony w zawodzie i dobre pieniądze, nie ma wbudowaną twarze, aby rozbawić publiczność. Doświadczony błazen w tym czasie był bardzo wykształconym człowiekiem: wiedział, wiersze, czytać grę, można powiedzieć artystycznie anegdotę, etc …