898 Shares 974 views

Prowadzi się palec na rękę: przyczyny, objawy i leczenie

Dlaczego podbiec palcem na dłoni? To pytanie jest szczególnie zainteresowany tym, którzy są bardzo zaniepokojeni zaostrzeniu, utworzona w pobliżu paznokci. Jak wiadomo, takie odchylenie w praktyce medycznej nazywany jest „przestępcą”. Termin ten odnosi się do ropne zapalenie skóry i głębszych tkanek. Rozpatrzmy bardziej szczegółowo, dlaczego uruchomić kciuk na rękę w pewnych ludzi.


Głównymi przyczynami ropiejących

Dlaczego ropień może się pojawić? Oto kilka powodów:

 • otarcia;
 • Uszkodzony pedicure lub manicure;
 • Cięcia na palcach;
 • wrastanie paznokci, z powodu której w uszkodzonej tkanki przenikliwy zarazków.

objawy przestępcą

Jeżeli pacjent jest już dość długi czas, aby uruchomić w górę palec na rękę, to może on czuć się od czasu do czasu, aby szarpać i silny ból, obrzęk i zaczerwienienie obserwować skórę wokół paznokci, a także czuć się niewielki wzrost temperatury ciała. Należy zauważyć, że czasami przestępcą może powodować dość poważne komplikacje, które wymagają natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Zazwyczaj występuje, gdy pojawienie się objawów takich jak wielkiego nagromadzenia ropy pod skórą, gorączka, ból nie do zniesienia i nie do zniesienia.

Warunki korzystne dla rozwoju przestępcy

Najczęściej przebiega w górę palcem dłoni w następujących kategorii osób:

 • U młodszych dzieci (ze względu na fakt, że mają one tendencję do gryzienia paznokcie i ssące palce).
 • Mamy niepoprawnie obcięty paznokieć. Potem rosną w tkance miękkiej (ropień jest wynikiem infekcji w kontakcie rany).
 • Kto odebrał grzyba paznokci (np grzybicy paznokci).
 • W przypadku cukrzycy insulinozależnej (z powodu chorób układu krążenia).
 • Ci, którzy mają zajęcia z udziałem pracy ręcznej (np kucharzy, robotników rolnych, cieśle, etc.).

Prowadzi się palcem na dłoni przestępcy oczyszczalni

Najczęściej choroba ta jest sama w sobie. Wiele osób nie zająć się tym problemem do lekarza i nie używać narkotyków. Jednak istnieją przypadki, gdy nie ropienie rozciąga się na długi okres czasu, co powoduje ogromny dyskomfort pacjenta. W takich sytuacjach lekarze zalecają stosowanie leczenia zachowawczego. Aby to zrobić:

 1. Każda ręka do wanny dni z dodatkiem ciepłego wodnego roztworu nadmanganianu potasu (nadmanganian potasu). Płyn nie powinien być zbyt ciemne (tylko lekko różowy kolor). Gdy roztwór jest gotowy, konieczne jest, aby obniżyć wpływ palec i utrzymać leki w ciągu 5-7 minut.
 2. Po upływie określonego czasu potrzebnego paliczka łagodnie wilgotnej sterylnej tkaniny, a następnie nakłada się bandaż zapalenie obszar wielowarstwowej. Jednak wcześniej musi koniecznie powodować lek „Levomekol” lub dioksidinovuyu maści.
 3. Pod koniec procedury palców nie powinny być bardzo mocno bandaż.

Teraz, gdy wiesz, co zrobić, jeśli uruchomić kciuk. Należy zauważyć, że jest to niezbędne do przeprowadzenia opisanych czynności tylko wtedy, gdy ropień jest mały i nie wymaga interwencji chirurgicznej.