828 Shares 6443 views

Jak zmienić tło w Photoshopie obrazów?

Dziś będziemy analizować na pytanie: „Jak zmienić zdjęcie tła” Często ludzie mają pragnienie, aby zmienić tło ze zdjęć już podjętych. Do przeprowadzenia tej operacji, istnieje wiele różnych edytorów graficznych. A wybór spadła na wielu programu Photoshop, a jego zaawansowane funkcje radzi sobie z tym zadaniem. W tym artykule dowiesz się jak zmienić obrazy tła techniką „Photoshop”.


szkolenie

Przed rozpoczęciem pracy na komputerze musi być zainstalowany program Photoshop. Niekoniecznie, że była to ostatnia wersja programu. Jednak zaleca się, aby używać programu Photoshop CS3 oraz późniejszych aktualizacji. Zmienić tło na zdjęciu w programie „Photoshop” można za pomocą różnych środków. Ale częściej niż wszystkie działania przeprowadzane na tym samym modelu wybrać tło i usuwać (wymienić) go. Najprostszym sposobem, aby to zrobić za pomocą tych narzędzi. Następny będę mówić o najwygodniejszych środków oddzielających żądany obszar.

Szybkie warstwa – Maska

Aby wejść w tryb „Quick Mask”, lub wybrać odpowiednią ikonę (na dole powinien nacisnąć klawisz Q pasek). Wybór trybu „Quick maski” umożliwia tworzenie się przy użyciu konwencjonalnych narzędzi, na przykład „szczotki” (B). Aby lepiej zrozumieć, jak zmienić tło na zdjęciu za pomocą tego narzędzia, zaleca się, aby spróbować wszystkiego w praktyce. Po kliknięciu na klawisz Q, wprowadzić tryb maski. Następnie należy wybrać narzędzie „Pędzel” i natychmiast skonfigurować sztywność i wielkość (w zależności od sytuacji). I zacząć malować nad część obrazu, która nie jest tło. Co więcej, wszystko jest gotowe, wyjść z trybu „maxi” (naciskając klawisz Q). W ten sposób zaznaczyć obszar tła i trzeba będzie tylko go usunąć. Następnie można przenieść główną część obrazu na dowolnym wzorem.

"Pero"

Spośród wszystkich innych narzędzi, aby wybrać „Pen” pozwala na bardziej precyzyjną pracę. Zasada działania tego narzędzia jest bardzo prosta. Po pierwsze, należy umieścić punkty kontrolne są połączone liniami. Jak tylko ostatniego punktu pierwszego dotyku, obwód jest tworzony. A wynik jest możliwe aby utworzyć wybrany obszar. Kliknięcie przycisku P, można rozpocząć pracę. Gdy obwód jest gotowy, trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy na obszarze obrazu. „Make Selection” musi być wybrany w menu kontekstowym. Dostosuj ustawienia zgodnie z rysunkiem. Naciśnij przycisk "OK". Następnie albo wyciąć obszar i przewieźć go do innego tła lub usunąć tło.

szybkie wybieranie

Poprzednio opisane narzędzia wymaga pewnego czasu i wytrwałości. W niektórych sytuacjach, można tego uniknąć poprzez zastosowanie środka „Quick Selection» (W). Natychmiast należy zauważyć, że narzędzie to nie zawsze jest właściwe. Szczególnie nieskuteczne byłoby oddzielenie, gdy tło składa się z małych części. Ale zawsze można spróbować.

wniosek

Pytanie: „Jak zmienić zdjęcie tła” jest często zadawane w różnych forach. Każdy guru oferuje swoje metody. Dałem ci tylko narzędzia, które poradzi sobie z tym zadaniem. Jak zmienić obrazy tła, a co narzędzie do wykorzystania, to zależy od ciebie.