829 Shares 5996 views

Anglia: tajemnicza Albion


Zapewne każdy przynajmniej raz w życiu słyszał słowo „tajemniczy mglisty Albion”. Natychmiast przypomniał Korol Artur, Merlin i rycerzy okrągłego stołu …

To prawda, że to wszystko z tej samej opery. A dokładnie – z tego samego kraju. Po tym wszystkim, Anglia – Albion. I to nie jest wymyślone przez wspaniałego tytułu, a już historycznie zabezpieczył Wyspy Brytyjskie graficzny wyraz.

Tak, niech zrozumieć dlaczego Anglia nazywa Albion.

Albion

Po pierwsze, oznacza to, Albion? Nazwa ta tkwi w Wielkiej Brytanii od czasów starożytnych. Ale dlaczego? Z tego powodu, istnieje kilka wersji.

Na jednym z nich, słowo „Albion” pochodzi od rzymskiego albus, co tłumaczy się jako „biały”. Kiedy rzymscy zdobywcy popłynął do brzegu na Wyspach Brytyjskich, mgła wykonane śnieżnobiałe klify. Dlatego nazwali wyspę „Albion”.

Według innej wersji, „Albion” – słowo pochodzenia celtyckiego, wskazując na górę. Takich jak Alpy. Pierwsze oficjalne oznaczenie na Wyspach Brytyjskich jak Albion został złożony przez Ptolemeusza. Fakt ten może stanowić potwierdzenie dla obu teorii. Po tym wszystkim, to był podróżnikiem i naukowcem znał wiele języków, w tym łaciny i celtyckich.

Island "Albion"

Słynny wyspa, którzy po raz pierwszy spotkali starożytnych Rzymian, to Dover. Że jest on zobowiązany do Wielkiej Brytanii nazywany „mglisty Albion”. Znajduje się on w najbardziej skrajnym punkcie na południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii. Jeśli podejście wyspę od otwartego morza, pierwszą rzeczą, widzisz – to białe klify kredowe (White Cliffs of Dover). Oni rozciągają się rozległe terytorium wzdłuż Kent , a kończy na Cieśninę Pas-de-Calais.

Klify Dover nazywane również „klucze” do Anglii, jakie są – rodzaj wjeździe do kraju. Poznali żeglarzy i uderzyć ze swoim zimnym białym pięknem. Przed sąsiedniej Francji z Dover nieco ponad trzydzieści kilometrów. Według mieszkańców, gdy pogoda jest dobra, ze strony francuskiej może nawet zobaczyć na horyzoncie linii białe klify.

Podobne skały w południowo-wschodniej Anglii dużo. Jednak najbardziej popularne są Dover. Ich piękno nie pozostawi nikogo obojętnym. Wysoki (aż do 107 metrów nad poziomem morza), dużej mocy, biały. Stały się one symbolem Anglii, jego znakiem rozpoznawczym. Nie poświęcono jedno dzieło literatury i malarstwa.

Cud natury

Klify Dover – to niezwykła góra, jak można sądzić po ich kolorze. Stały się biała w wyniku kreda, które w dużej ilości częścią ich hodowli, i węglan wapnia. Rasa ta ma bardzo delikatną strukturę, więc dość kruchy i łatwo zniszczone. A małe czarne plamki w skałach – krzemień.

W czasie okresu kredowego milionów małych mieszkańców morskich, który żył w muszli, a zginęło na dnie morza, tworząc w ten sposób warstwa po warstwie. W rezultacie, warstwy kredowe są kompresowane do ogromnego białego całej platformy. Przez tysiące lat, gdy woda ma, platforma pozostała, tworząc potężne białe klify. A dzisiaj możemy je podziwiać.

Wyspa we mgle

Piękne imię poetycki Albion był również dzięki dużym zachmurzeniu. Tak więc, ze względu na wysoką wilgotność nisko położonych części wyspy ciągle owiana mgłą, niebo jest szare i pada deszcz.

Nadzwyczajna mgła UK były przedmiotem wielu obrazów i dzieł. Pisarzy i artystów specjalnie przyjechał do Londynu, aby zobaczyć na własne oczy, i uchwycić to zjawisko naturalne.

Czasem mgła jest tak gęsta i nieprzenikniona, że ruch jest zatrzymany na ulicach miasta. Ludzie po prostu nie widać, gdzie się udać i pozostać na swoim miejscu, tak aby nie zgubić, i czekać, aż mgła czyści.

Obecnie, mglisty dzień w Wielkiej Brytanii jest znacznie mniej niż w poprzednich wiekach. Na przykład w Londynie, nie były one ponad pięćdziesięciu rocznie. Większość z tych dni w drugiej połowie zimy: pod koniec stycznia i na początku lutego.

perfidny Albion

Jest jeszcze inna koncepcja „Albion”, noszący ironiczny sens. Termin ten został wcześniej użyty w polityce. Został on tak mówił o Anglii i jego intryg politycznych. Misty – nieznane, ukryte, niepewne i zmienne.

We Francji i Anglii, nawet przedrewolucyjnej Rosji był nazywany „perfidny Albion”. Tak obrazowo wyraził polityki zagranicznej kraju, stale śledzić tylko własnych celów krajowych, dla których nie było po prostu odmówić wcześniejszych porozumień z innymi mocarstwami.

W ogóle, w czasie rewolucji francuskiej, były bardzo popularne, i inne podobne wyrażenia. Na przykład, „English oszustwa” lub „zdradziecka wyspie”. Brytania wielokrotnie zdradzony Francja: zawarł traktat pokojowy, a następnie podzielić go ponownie, i tak dalej ..

W Rosji, to wyrażenie stała się popularna podczas wojny krymskiej, kiedy Wielka Brytania, która składała się w koalicji (Austria, Prusy i Rosja), wypowiadając się w imieniu swoich dawnych wrogów (Francja) przeciwko Rosji.

Dziś ironiczny sens dawna utracone, a wyrażenie „Albion” ma dość wysoki styl, który nadaje szczególny poetycki Królestwo Wielkiej Brytanii.