635 Shares 9512 views

Temperatura w lodówce, w zamrażarce: ogólnie przyjęte normy

Wraz z pojawieniem się urządzeń chłodniczych stał się niezbędny w pracy iw domu. Bez tego urządzenia jest praktycznie niemożliwe do zrobienia, ponieważ zachowuje świeżość wielu produktów. Musimy tylko poprawnie ustawić temperaturę, która powinna być niska.


Zastosowanie tego urządzenia jest przy normalnej pracy. Ale każdy producent urządzenia może się różnić w wydajności. Mimo to, istnieją zasady, które określają temperaturę w lodówce, w zamrażarce.

Ze względu na to, co wskaźniki są różne wszędzie?

Standardów technicznych urządzenia jest temperatura standardy stosowane przez wszystkich producentów. Okazuje się, że użytkownik może ustawić swoje własne systemy, ale tylko w rozsądnych cenach. Wszędzie jest minimalna i maksymalna, w którym regulator nie działa. Jaka jest temperatura w zamrażalniku lodówki należy określić znak sztukę.

Dlaczego to zrobić? Wynika to z faktu, że każdy produkt ma temperaturę, w której to być świeży długi okres przechowywania. W tym trybie nie może być naruszone. Dla każdego produktu ma odpowiednią atmosferę, więc temperatura w lodówce, w zamrażarce wszędzie innego. Jako przykład weźmy następujące produkty:

 • Mleko od +2 do + 6 °;
 • Jaja od 2 do 4;
 • Warzywa: +4 do +6;
 • Ryby: -4 do -8;
 • Mięso: od +1 do +3.

Każdy produkt ma swoje własne cechy i temperatury przechowywania. Pozwoli to zachować świeżość przez długi czas. Producenci Lodówki wyposażyć różnych działów, gdzie każdy z nich ma swój własny system.

Temperatura w zamrażarce

Jaka jest temperatura w zamrażalniku lodówki domowe może być? W zależności od rodzaju technologia ta wynosi od -6 do -25 ° C. Dlatego wydzielone produkty są wprowadzane do długotrwałego przechowywania. Minimalna temperatura w zamrażarce chłodniczego do zamrażania silne. Optymalna dawka mieści się w zakresie -18 stopni, więc jest praktycznie zestaw producentów.

Jaka jest temperatura w zamrażalniku lodówki jest zainstalowany, to zależy od tego, że nie będzie. Zidentyfikować najniższa możliwa stawka łatwe. Prawie każdy sprzęt po stronie sterownika to śnieżynka lub zębatkami o których zamocowane temperatura w zamrażarce. Każdy z nich ma na swoim koncie 6 stopni. Zliczając liczbę płatków, można stwierdzić, jaka jest temperatura w komorze zamrażania może być.

strefa świeżości

Podział ten jest obecny w każdej lodówce, to zwykle występuje w nowym sprzęcie. Strefa świeżość znajdującego się w komorze chłodzenia. Nie ustalono temperaturę w pobliżu zera, co pozwala na powstrzymanie rozwoju drobnoustrojów w żywności. Dlatego pozostają znacznie dłużej.

Istnieją 2 rodzaje strefa świeżości:

 • pudełko;
 • Komora, w której jest obecny, jego temperatura i wilgotność.

Zazwyczaj nie ma więcej niż jeden stopień, dlatego produkty nie są zamrożone, ale zachować cenne właściwości. Ten umieścił ryby, mięso, ser, kiełbasa, mleko. Podział ten jest przeznaczony do chłodzenia napojów innych niż piwo i Kwas, ponieważ są one przechowywane w wysokiej temperaturze.

Inne działy

Górne półki i świeżości Wydzielony o stref ma temperaturę od +2 do + 4. Są one wykorzystywane do przechowywania jajka, ciasta, ciastka, garmażeryjnych, produktów mlecznych. Mięso i ryby mogą również pozostać tam, ale nie więcej niż 36 godzin.

Środkowa półka posiada stopę +3 do +6. Stosuje się go do zup, sosów, dań gotowych. Dolna komora przeznaczona do warzyw. Nie jest ustawiona od +6 do +8 stopni. Dział służy do krótkotrwałego przechowywania.

Technologia Kompensacji typy

Wszystkie urządzenia chłodnicze ma metody kontroli. W zależności od typu, takie urządzenia można podzielić na:

 • E: w komorze chłodniczej znajduje się panel dotykowy, który służy do ustalenia odpowiednich parametrów;
 • mechaniczne: w aparat posiada pokrętło przesuwny, który okazał żądanego trybu.

Jeżeli nie jesteś pewien, co należy ustalić temperatura w lodówce (w zamrażarce), konieczne jest, aby spojrzeć na informacje w urządzeniu paszportu. Są obecne wszystkie tryby wymagane dla danej marki sprzętu.

Prawidłowe korzystanie z lodówki

Po zainstalowaniu temperatura w lodówce (w lodówce), nie ma potrzeby, aby przełączyć się niczego. Tryby wskazane w dokumentacji urządzenia, automatycznie obsługiwane. Jeśli wskaźniki zmienić siebie, to wskazuje na uszkodzenia maszyny. Aby tego uniknąć, należy przestrzegać prostych zasad sprzętu:

 • nie mogą być umieszczone na ciepło i gorąco żywności, muszą ochłodzić się do temperatury pokojowej;
 • Urządzenia powinny być regularnie czyszczone, tak, że wewnątrz nie rozpocznie mikroby;
 • produkty w otwartych workach powinna szybciej wykorzystywane;
 • Należy zwrócić uwagę na okres trwałości produktów;
 • Musimy szczelnie zamknąć drzwi urządzenia i kontrolować jakość uszczelnienia, która znajduje się na obwodzie drzwi;
 • Nie należy umieszczać dużo jedzenia na raz, jak cyrkulacja powietrza musi być wolna;
 • pożądane jest, aby umieścić w sprzęt pakowane produkty, które chronią przed nieprzyjemnymi zapachami, suszenia, a nawet lepiej używać szklanych lub plastikowych pojemników.

Przestrzeganie zasad ustalania temperatury, aby uniknąć psucie się żywności. Sprzęt będzie działał normalnie, co zapewni jego działanie długoterminowe.