552 Shares 5559 views

Mogę pracować w święta kościelne? Czego nie można robić w święta kościelne

Wielu ludzi religijnych często zastanawiam się, czy jest możliwe, aby pracować w święta kościelne? Odpowiedź w tym przypadku nie może być wyjątkowy, ponieważ zależy to od wielu czynników.

Przykazania Starego

Jeśli zastosujemy się do tego, co jest napisane w Starym Testamencie czwarte przykazanie mówi, że sabat ma się odbyć święte i poświęcone Panu. Pozostałe sześć dni w tygodniu należy poświęcić pracy.

Zgodnie z tym przykazaniem, Mojżesz otrzymał od Boga na górze Synaj, raz w tygodniu powinna być dniem odpoczynku od codziennych kłopotów, kiedy trzeba poświęcić swoje myśli i czyny Pana, chodzą do kościoła i świątynię, słowem analitycznej Boga.

Co Nowego Testamentu?

Nowe teksty Testamentu w ten dzień nazywa niedzielę i to było dla ludzi, którzy wierzą w godzinach popołudniowych, gdy nie jest to konieczne do pracy, a lepiej jest wizyta w kościele i modlić. Ale biorąc pod uwagę tempo współczesnego życia, niewiele osób może odejść od wykonywania różnych zadań, a więc w dniu, ludzie nadal do czynienia z bieżących sprawach.

Dlaczego jest to niemożliwe do pracy w dni świąteczne?

Niemniej jednak, są chwile, kiedy wierzący próbują przełożyć wszystkie przypadki – jest święta religijne. Ludzie wierzyli, że do pracy w tych dniach jest grzeszny, ponieważ są one przeznaczone do świętych i wydarzenia z Biblii do odczytu.

Człowiek złamać tradycję Nowego Testamentu i przepisów będzie karane. Dlatego chrześcijanie starają się powstrzymać od pracy w głównych (dwanaście) świąt kościelnych.

W niektórych świąt religijnych nie może pracować?

Szczególnie wielkim grzechem jest uważana za pracę w wielkich świąt kościelnych, w tym:

 • 7 stycznia: Boże Narodzenie – pojawienie się Syna Bożego na świat;

 • 19 stycznia: Epiphany (lepiej znany jako The Chrzest Chrystusa);

 • 15 lutego: Ofiarowanie Pańskie – spotkanie Jezusa Chrystusa w Świątyni Jerozolimskiej z Symeona;

 • 07 kwietnia: Zwiastowanie – dzień anioł Gabriel poinformował Maryję z rychłym narodzin przyszłość świata Zbawiciela, Syna Bożego, Jezusa Chrystusa;

 • Ostatnia niedziela przed Wielkanocą: Niedziela Palmowa Niedziela Palmowa lub – Iisus Hristos jedzie do Jerozolimy na osiołku, który jest mile widziane przez mieszkańców;

 • datę toczenia (w zależności od kalendarza księżycowego-solar) – Wielkanoc: najważniejsze święto chrześcijan, dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa;

 • Czwartek 40 dni po Wielkanocy: Wniebowstąpienie Pańskie – wniebowstąpieniu Jezusa do nieba w ciele;

 • Pięćdziesiąty dzień po Wielkanocy: Trójcy (Pięćdziesiątnica) – zstąpienie Ducha Świętego i Maryi Dziewicy;

 • 06 sierpnia: Przemienienie Pańskie – zjawiska Boskiego Majestatu Jezusa przed jego trzech najbliższych uczniów w modlitwie;

 • 15 sierpnia: Wniebowzięcie NMP – dzień pogrzebu Marii Panny i dzień pamięci o tym wydarzeniu;

 • 21 września: Narodzenia NMP – pojawienie się w rodzinie Anny i Joakima przyszłość Matki Bożej;

 • 14 września: Podwyższenia Krzyża – święto pamięci znalezienia Krzyża Świętego;

 • 4 grudnia: Wprowadzenie do Bogurodzicy – w dniu, w którym Anna i Joachim doprowadziło Maryję do świątyni w Jerozolimie, przeznacza go do Boga.

Czego nie robić w czasie wakacji?

Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, nadal starają się unikać pracy w wielkich świąt, nawet jeśli nie jesteś wierzący i wizyta kościół rzadko.

Jakie są wróżby i przesądy?

 • Na Boże Narodzenie, nie jest konieczne, aby przejść łowiectwo, rybołówstwo, turystyka – w skrócie, aby aktywnie przeprowadzenia dzień, a szanse na wypadek. Święto rodziny, i to musi być przeprowadzane w gronie rodziny i przyjaciół.

 • Na Boże Narodzenie, jak nie może zajmować się sprawami związanymi z pracy produkcyjnej: szycia, dziania, tkania, przędzenia. Nić jest uważany za symbol losu i życia, i związać go lub dokonać innych czynności – zły omen.

 • Boże Narodzenie – rodzina wakacje, pokój i radość, dlaczego nie angażują się w sprawy gospodarcze, które mogą być przełożone: sprzątanie, pranie. Nie można oczyścić aż do 14 stycznia – tego dnia wszystkie śmieci są zbierane i spalony na ulicy, tak że w ciągu roku złe duchy nie przeszkadzało dom.

 • Kolejny znak związany z Bożym Narodzeniem, jeśli zaproszeni goście i pierwszy stanął na progu płci pięknej, oznacza to, że kobiety w rodzinie zachoruje przez cały rok.

 • Z okazji prezentacji nie ma potrzeby wychodzić z domu, a podróż nie może skończyć tak, jak się spodziewano, czy nie wrócić do domu wkrótce.

 • Zwiastowania i Niedzielę Palmową nie można zrobić domowych aż do wieczora. Nie zaleca się również do pracy na ziemi, z której do tej pory, według legendy, czołganie węża. Istnieje nawet takie powiedzenie: „. Gniazda ptaków nie są Wietnamczycy, dziewczyna nie warkocz warkocze"

 • Na Wielkanoc iw ogóle cały poprzedzający jego Wielkanoc tydzień zaleca się także do powstrzymania się od pracy. Ale jeśli istnieje pilne sprawy, Kościół widzi okoliczność ta lojalny.

 • Kościół Wniebowstąpienia. Mogę pracować? Wniebowstąpienie jest jedną z największych uroczystości w kościele. W tym dniu, a także w innych świąt, zabrania się do pracy. Istnieje nawet takie powiedzenie: „W dniu Wniebowstąpienia w polu nie działają, i zaorać po Wniebowstąpieniu”.

 • Mogę pracować w Trójcę? To dzień, kiedy Duch Święty zstąpił na Apostołów i obiecał zwrócić je po Jego wniebowstąpienie. I tak się stało. Impreza stała się święto dla chrześcijan na całym świecie i jest obchodzony ze szczególną cześć. W związku z tym wiele pracy (na ziemi wokół domu) nie są zalecane. A na pytanie, czy możliwe jest, aby pracować w Trójcy, ksiądz powie, co zrobić, to nie jest pożądane.

Lepiej upewnić się zrobić wszystko w porządku, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę siebie za głęboko religijni ludzie. Więc nie bój się ponownie zwrócić się do ministra w kościele, czy w dni świąteczne pracy. Ksiądz powie, co praca jest dopuszczalna w danej uroczystości, a co – jest surowo zabronione. Liczne znaki i przekonania wyjaśnić, dlaczego nie można pracować w festiwalach Kościoła tych, którzy naruszają zakazu, zostanie skazany w postaci biedy, problemów zdrowotnych i wszelkiego rodzaju wpadek.

Co mówią przywódcy Kościoła?

Członkowie Kościoła mówią, że jeśli święta i niedziele, ludzie nie modlą się, nie chodzą do kościoła lub świątyni, która nie czyta Biblię, i po prostu usiąść, to jest bardzo źle. Dni wolne od pracy, to tylko poświęcić je na służbę Panu, wiedząc sam, odwiedź serwis i spokój.

Sin do pracy w dni świąteczne? Kapłan, usłyszysz, że jeśli jesteś w harmonogramie powinny iść do pracy lub o wstawiennictwo, aby zastąpić lub nie ma możliwości odroczenia sprawy gospodarcze, to nie byłoby grzechem. Po poświęcając myśl do Boga, może nie tylko w domu, czy w kościele, ale w każdym miejscu, w każdej chwili. To wszystko zależy od sytuacji. To samo odnosi się do kwestii, czy możliwe jest, aby pracować w ogrodzie w festiwalach kościelnych lub nie. Jeśli istnieje pilna potrzeba, aby lepiej wykonywać nasze plany i prosić o przebaczenie od Boga poprzez modlitwę.

Jakie są objawy związane ze świętami kościelnymi?

Ludzie przez lata zgromadził wiele wiedzy, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. W szczególności jest to spowodowane różnymi objawami, zwłaszcza tych odnoszących się do świąt. Dlatego, oprócz rzeczywistej pytanie, czy możliwe jest w świętych dni do pracy, ludzie religijni muszą wiedzieć o obserwacjach związanych z nimi.

Tak więc, uważa się, że jeśli pada śnieg na Boże Narodzenie, że rok będzie udany i opłacalne. Jeśli pogoda jest słoneczna, sprężyna będzie zimno. Miła tradycja została pieczenia w monecie kołowego. Do kogo będzie spadać, że spodziewa się sukcesu i szczęścia w nowym roku.

W święto Ofiarowania ludzie wierzyli w magiczną moc wody i spełnienie pragnień. Był również zwiastunem wiosny: pogoda tego dnia było wskazanie, co będzie z przyjściem wiosny.

Zwiastowanie jest również bogaty w różnych wierzeń i przesądów. W tym dniu, nie można pożyczyć pieniądze i zrobić coś z domu, tak aby nie dać dobrobyt i szczęście. Bardzo ciekawe spostrzeżenie związane z włosami: nie zaleca się rozczesują włosy malowane, albo się ostrzyc, bo można mylić swoje przeznaczenie.

znaki wielkanocne

Na Wielkanoc będzie to być szczególnie duży. Wśród nich są:

 • jeśli dziecko rodzi się w Niedzielę Wielkanocną, aby być jego sukcesy i sławy;

 • jeśli dziecko rodzi się na wielkanocnym tygodniu – będzie on w dobrym zdrowiu;

 • jeśli popękanych ciast wielkanocnych, rodzina nie będzie rokiem szczęścia;

 • jeśli usłyszysz kuku na Wielkanoc, a następnie oczekuje na zakończenie w rodzinie. Jeśli ptak słyszy niezamężna dziewczyna – wkrótce będzie ona odgrywać ślub;

 • tradycja zachowała się do dziś – Paschę cała rodzina musi zaczynać się kawałkiem ciasta i jajka są konsekrowany w kościele podczas nabożeństwa świątecznego.

Działa lub nie działa?

Tradycje ludu, przekazywana z pokolenia na pokolenie, są modyfikowane lub zapomniano z czasem.

Czy święci dzień do pracy – to zależy od Ciebie. Ludzie religijni i teraz trzymać święte dni jak ten i starają się przestrzegać wszystkich przepisów kościelnych.