200 Shares 6738 views

Trawa królików. Co króliki jedzą trawę? Co trawa nie należy podawać królikom?

Króliki – jest śmieszne futrzane stworzenia, które posiadają wiele na jego podwórku. Dla niektórych jest to dom lub gospodarstwo, źródłem mięsa, w dół i dochody, dla innych – urokliwe zwierzęta i czworonożnych przyjaciół. Cokolwiek to było, ale każdy, kto trzyma Ushastik, przed pytaniem, co się je nakarmić, niektóre trawy dla królików jest bardzo przydatna, dostarczając organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dziś porozmawiamy o tym więcej.

króliki z napędem elektrycznym

Te zwierzęta są przystosowane do jedzenia tylko pokarmów roślinnych. Trawa dla królików – jest źródłem wszystkich niezbędnych pierwiastków śladowych. Przez cały rok w naturze króliki jeść tylko rośliny. W zimie, gdy śnieg ogarnął las, traktują kory drzew, suchych drzew, która wystaje na polanę. Jednak wielu hodowców uważa, że trawa jest odpowiednia dla królików absolutnie każdy, opiera się na coś, co nie musi wybierać je w naturze. W rzeczywistości, w tym trochę prawdy, ale w dzikich królików są bardzo silne instynkty, czuje, że jest użyteczne, a co nie jest. Zwierzę jest również prowadzony przez instynkty, ale dla wielu pokoleń, wyhodowany w niewoli, mocno stępione. siedzi też w klatce Ushastik mogą nudzić lub głodny. Na przykład, zostali w domu do pracy, utraty karmienia, w żłobie był tylko szkodliwe trawy dla królików. Pod koniec dnia chciał poddać i starają się leczyć.

Delikatne ciało królika

Doszliśmy do wniosku, że podstawą pożywienia dla tych zwierząt jest rośliną. Zanim jednak określić, które trawa można podawać królikom, pomówmy o funkcjach ciała. Te zwierzęta są bardzo wrażliwe na jedno, a ich delikatny organizm reaguje natychmiast na najmniejsze zmiany. Prawidłowe odżywianie wiele znaczy. Tylko najlepsza dieta zapewni dobre zdrowie i rozwój swojego zwierzaka. Metabolizm z nich jest tak wysoka, że głód futrzany dziecko jest bardzo szkodliwe. Ale tu leży główne niebezpieczeństwo zatrucia pokarmowego w tej śmiertelnej metabolizmu, po prostu nie mają czasu, aby podjąć działania. Dlatego też oferuje Zwierzęta tylko te rośliny, które nie są całkowicie pewne.

Inne produkty muszą być świeży i czysty, bez objawów pleśni, gniciem, ostrożnie bez dodatków chemicznych i barwników. Teraz porozmawiajmy o jaki rodzaj trawy można podawać królikom.

leśnych ziół

Zielone i soczyste jedzenie powinno być „na stole” w tych zwierząt stale. Jest źródłem wszystkich niezbędnych substancji, najbardziej optymalnej diety oferowanych przez naturę. Głównie są to rocznych i wieloletnich zielone zarośla. Dlatego wybór jaki rodzaj trawy można podawać królikom, konieczne jest, aby dać pierwszeństwo do jednego, który rośnie w stanie dzikim, w słońcu. To jest często w pobliżu rzek wieloletnich roślin motylkowych – koniczyna i lucerna, różne zioła, które pozwalają podnieść zdrowe zwierzęta. Obejmuje to zioła, które kocha słonecznych polanach. To krwawnika i mniszek lekarski, babka i mankiet. Zioła te również mogą być zawarte w diecie każdego dnia.

Jednocześnie, mówiąc o jaki rodzaj trawy jeść króliki, należy zauważyć, lucerna, esparceta, koniczyny i trawy pszenicy, to naprawdę najlepsze zioła, które są w stanie dostroić układ trawienny futrzane gryzoni. Jednak nie jest to mały niuans: koniczyna i esparcety wolą za ich smak, ale nadmierne korzystanie z pierwszą nie jest zalecany dla kobiet, jak to zaburza ich funkcje rozrodcze. Lucerna zawiera ponadto wiele włókien, około 30%, a białka (20%), który jest, co sprawia, że jest doskonałym składnikiem mieszanek paszowych.

trawy stepowe

Jest to przestrzeń – ogromny obszar pokryty roślinnością, może dać ogromną ilość jedzenia dla swoich zwierząt. Jednak wchodząc w stepie, trzeba wiedzieć, co króliki jedzą trawę, aby przypadkowo nie przynieść do domu trujące rośliny. W tych suchych regionach rosną dużo pachnących i gorzkimi ziołami, które zające i króliki jedzą bardzo dobrze. To piołunu i krwawnik pospolity, a także wiele innych. Jednocześnie, jeśli zapytać wielu amatorów, które mogą być trawą króliki, prawie wszystkie z tych rodzajów wpaść zakazanej listy. To jest fundamentalnie błędne, jako najlepszy z ziół stepowych jest piołun i krwawnika.

łąkowa

Wyobrażając zielonych łąk, wielu uważa, że cały dywan nadaje się do karmienia królików. Faktycznie – nie, najczęściej jest to naturalny koc utworzony na terenach podmokłych i zalewowych, gdzie woda w stagnacji. Takie kwaśne gleby jak zioła, takie jak turzyca i mozgą skrzyp i Pickerel. Wszystkie te zioła nie lubią króliki, więc nie ma sensu, aby je zebrać.

Jednakże, zielone łąki otwiera szeroką przestrzeń dla kolekcji zielonki. Mówiąc o tym, jak trawa może karmić króliki, pierwszą rzeczą, aby pamiętać, babki i wrotycz pospolity, mniszek lekarski i szczaw, dzika koniczyna i maciory pole oset. Ponadto, na łąkach rosną quinoa, szczaw konia, szałwię i trzciny cukrowej, który może nie tylko do gromadzenia latem, ale zimą żniwa. Przydatna jako meadowsweet i Tymoteusz, malwa, żywokost i niebieskie trawy, wyki, łopian, nostrzyka, Bug-porażone, wrzos, amarantu i pasternaku. Doskonałe właściwości odżywcze mają matki i macochy, wierzba-ziołowym.

Tradycyjnie, trujące rośliny

Kiedy paszowy trzeba znać nie tylko użyteczne odmian roślin, ale również do nawigacji, który trawa nie należy podawać królikom. Jednakże, istnieje wiele niuansów, na przykład, rzepaku ozimego i rzeżuchy zimie nadaje się do jedzenia tylko do nasion, lub ich wykorzystanie może prowadzić do niestrawności. Ten sam efekt ma Sudan trawę i sorgo. Króliki są bardzo lubiący kukurydzy, jednak należy pamiętać, że istnieje dużo węglowodanów, a w żołądku zwierzęcia sprzyja powstawaniu nadmiernego gazu.

Lato zielonka jest uważana za podstawową dla królików. Jednak nawet koszenie należy zrobić przed obiadem, zanim będzie za gorąco. Jeśli trawa zebrano po deszczu i rosy, należy najpierw podvyalit go na słońcu, a dopiero potem wprowadza się do królików.

Jak nie zatruć swojego królika

Nadal mówić o jaki rodzaj trawy nie mogą być podane do królików. Szczególną ostrożność musi być tak długo, jak swoje zwierzęta bardzo młode. Udział zielonki nie powinna przekraczać 30% ogólnej diecie, ponieważ mają tę samą ulubioną koniczyny, wydane w dużych ilościach, może spowodować ostrą biegunkę. Dość niebezpieczne i obfitość mniszka lekarskiego, pomimo faktu, że roślina ta jest przydatna zwierzęta i je zjeść z wielką przyjemnością. Krwawnika i zima rzeżuchy królików może być udzielona tylko w postaci smakołyków. Absolutnie niemożliwe, aby dać dzieciom Salsefia, geranium i Euphorbia. Króliki są bardzo lubiący świeżych buraków szczyty, ale również nie jest zalecany do angażowania się w nim. Aby uniknąć niestrawności, wprowadzone wraz z nią w oddziałach komórkowych olchy lub dębu.

Jeżeli nie jesteś pewien, jaki rodzaj trawy przyniósł lepiej nie pozwolić jej futrzane zwierzęta, tak aby nie ryzykować ich zdrowia. Jednak nie jest to konieczne, aby rzucić, dobrze wysuszyć używać w zimie jako ściółka. W tej formie będzie to absolutnie bezpieczne, nawet jeśli królik próbuje ją żuć.

trujące chwasty

Pomimo faktu, że wpływ na rośliny, które są na różnych etapach dojrzałości na ciele nie są dobrze poznane, nie ma absolutnie wiarygodne informacje o jaki rodzaj trawy nie można dać króliki w jakiejkolwiek formie. To jaskry i glistnik, wilczomlecz, ciemiernik, bóle pleców, datura, belladonna, chernokoren i wiele innych. Bardzo niebezpieczne konwalia, dziurawca i musztarda. Wszystkie te gatunki zawierają substancje śmiertelne zwłaszcza dla młodych. To alkaloidy, saponiny i innych trucizn, które powodują zatrucie i śmierć. W tym samym hodowcy powinni pamiętać, że nie wie, co króliki karmionego trawą, konieczne jest również, aby odpowiednio przygotować. Nie jest pożądane, aby karmić zwierzęta tylko stożkowych mokro z deszczem lub rosy, albo tylko bardzo soczyste trawy. Lepiej trochę podvyalit to w słońcu.

Niebezpieczne jaskry

Przede wszystkim należy unikać, aby zebrać te trujące zioła dla królików. Jaskry łatwy do nauki, są one rozłożone niemal wszędzie. Trzeba mieć znać tę roślinę, aby móc odróżnić ją od dziesiątek innych. Jego żółty kwiat ma pyatilistnuyu filiżankę i pięciodrzwiowy trzepak. Rosną zwykle w nisko położonych i wilgotnych miejscach, kwitną od wiosny do jesieni. Zawierają one silną trucizną protoanemoniny, co jest niebezpieczne dla wszystkich zwierząt. Ponadto, w postaci wysuszonej rośliny się całkowicie bezpieczny, trucizna znika.

Biorę bardzo poważnie do jakich trawy karmione królików. Poprzez spożywanie dużych ilości buttercups ostre zatrucie występuje. Zwierzę przestaje jeść, cierpi napady bólu częściej wpływ na przewód pokarmowy. Jednak nie zawsze jest fatality, o ile, oczywiście, nie karmić zwierzęta wyłącznie jaskry. Ale takie efekty jak obniżonej odporności, wolniejszego wzrostu, to wystarczy. Aby powrócić zwierzę do pełnego życia, trzeba mieć dużo siły. Jednocześnie należy pamiętać, że rośliny rosnące w częściowym cieniu są zazwyczaj bardziej toksyczne niż te, które są otwarte na słońcu.

Silo – alternatywa dla świeżej trawy

To świeże zielenie, w plasterkach i puszkach. Jest w silosie zachowuje wszystkie składniki odżywcze, jedyną rzeczą, która jest tracona, więc jest cukier. To dzięki nim mlekowego fermentacja odbywa. Jednak szczególne warunki powinny być wykorzystywane do przygotowania kiszonki. Obowiązkowe zamknięty pojemnik, który będzie bardzo ciężko pakowane trawa. Jeśli nie przestrzegać tych warunków, w trawie może rozstrzygać bakterii gnilnych i pleśni. Ta bliskość może być kosztowne dla swojego zwierzaka. Kiszonki można użyć specjalnych okładzin doły, rowy, beczki, i można bezpośrednio umieścić na balkonie worków z wkładkami z polietylenu.

Co trawy dla królików będzie optymalna dla produkcji kiszonki? Jako główny wypełniacza dowolnym odpowiednim jadalnym ziół, ale dla pomyślnego przebiegu reakcji mogą być dodawane do tego i karczoch łodyg kukurydzy, słonecznika i marchwi, kapusty wierzchołki. Po około 4 tygodniach masz gotowej paszy, która bardzo lubi królików.

korzenie

Mówiąc o tym, co może być trawa króliki, zapominamy, że te śmieszne stwory z apetytem będzie mistrzem, i różne warzywa. Jako młody rosną tylko w świeżej zielonki nie uda, spójrzmy na to, co korzenie mogą być zawarte w diecie. Wszystkie one zawierają dużo wody, trochę białka, tłuszczu, błonnika i minerałów. Króliki są dobre do jedzenia trzciny cukrowej, ze względu na działanie przeczyszczające paszy nadania nie jest zalecane. mogą mieć różne doskonałe do diety marchwi, kapusty, ziemniaków i ta mała były zgrzewane. Nie zapominaj, że wszystkie warzywa powinny być dobrze umyte i oczyszczone.

Należy również wspomnieć, melony. Jesienią, gdy zielone surowcowej, te kultury są doskonale pokarm dla królików. Może ona być bogata w witaminy i pierwiastki śladowe, dynie, arbuzy, squash. Króliki będą mieć je zarówno w czystej postaci i w mieszaninie z innymi kanałów.

pasz treściwych

Jesień przychodzi, co oznacza, że trudno myśleć o tym, co dać trawę dla królików, ponieważ ani w ich domku letniskowym lub w tej dziedzinie jest nic. Teraz podstawą potęgi będzie zboże i siano. Suszonych ziół będziemy mówić trochę później, skupmy się na zbożach. Skoncentrowane pokarmy są najbardziej pożywne i ważne podczas hodowli. Najważniejszą zbóż – jest owies. Doskonała zjadane przez króliki i jęczmienia. Ważnym elementem pożywienia są rośliny strączkowe, mogą kiełkować, dostarczając organizmowi eared stworzenia wszystkich niezbędnych pierwiastków śladowych. Ponadto, mogą one być podawane w postaci czystej, wstępnym moczeniu w wodzie przez 3 godziny. Okazało się, że doskonała pasza, składająca się z różnych rodzajów zbóż. W pożywieniu królika także dodawać dodatki mineralne i specjalistycznej mieszaniny witamin. O witaminy mogą konsultować najbliższej apteki weterynaryjnej, może to być „vitaminchiki”, „Ushastik”, „Lolo” i wiele innych. Jako zaprawa mineralna wystaje kostną, sól i kredę. Sól dodaje się do paszy dla zwierząt, i kredę i mąki posypane soczyste zieleni.

błonnik

Nadchodzi zima, a wraz z nią pojawia się bardziej dotkliwie pytanie, jaki rodzaj trawy dać króliki. Zdjęć w czasopismach często pokazują nam małe zielone ogrody na okna, które są specjalnie hodowane dla zwierzaka. Ale ta metoda jest dobra tylko karmić dekoracyjną zwierzaka. Jeśli masz gospodarstwo, na pewno trzeba zrobić siano. Do tego pasuje prawie każda miękka trawa, która jest skoszonej w dużych ilościach i suszy w cieniu. Jednak ta grupa jest nie tylko siano, słoma, ale również, mąka trawa, plewy i gałązka jedzenie.

siano jakość ma zielonkawy kolor i przyjemny zapach. Jego wartość zależy od składu trawie, czas zbiorów i warunków przechowywania. Najlepsze zioła są siano lucerna, koniczyna, esparceta. To strączkowych siano zawiera dwa razy więcej białka niż zboża. Jednak można rozcieńczyć go z zbóż, takich jak owies. Należy zauważyć, że potrzeba zbierać trawę przed kwitnieniem lub siano będzie szorstka. Słoma jest zbierana z owsa i jęczmienia, w przeważającej części, to jest do produkcji ściółki. Rozdrobnionej i parzona forma, można go dodać do diety jako źródło błonnika.

Bliżej wiosny zazwyczaj dobiegła zapasów końcowych siana, przez okres niezbędny do przygotowania gałązka jedzenie. W tym celu, na początku lata, odciąć młodych oddziałów z różnych gatunków drewna, są one związane z gałązek i suszy w przewiewnym miejscu. Odżywczym są one zbliżone do słomki, to źródło witamin i karotenu, kobaltu i manganu. Może być zebrane oddziały brzoza i wierzba, akacja, wiśnia, wiąz i grab, grusza, dąb, świerk, wierzba, leszczyna. Króliki są bardzo lubiący gałązek malin i wapna, olchy i jarzębiny. Nie można korzystać z roślin takich jak moreli, rokitnika, Starszego i czeremchy. Gałęzie tych drzew zawierać substancje toksyczne, więc mogłoby zaszkodzić psa.

Przy wyborze ziół dla królików opiera się na tej samej zasadzie jak w zbieraniu grzybów. Jeśli nie wiesz co to roślina i jak wpłynie to na puszyste zwierzęta, albo zostawić go w polu lub podać w suszeniu w postaci siana, to będzie bezpieczne.