299 Shares 8642 views

Jak czyścić uszy psów w domu?

Dziś mówimy o higienę naszych czworonogów. Na pierwszy rzut oka, do higieny jamy ustnej i uszy nie jest bardzo ważne. Wielu właścicieli są odwołując się do faktu, że w środowisku naturalnym, nikt nie robi, a zwierzęta żerują. Ale musimy wziąć pod uwagę silny układ odpornościowy tych zwierząt, wiele pokoleń selekcji naturalnej, a także fakt, że silny proces zapalny często prowadzą do śmierci zwierzęcia.


Tak więc, można powiedzieć, że higiena – jest to ważny punkt, który nie może być ignorowane. Dziś chcemy rozmawiać o tym, jak myć uszy psa. Wydawałoby się, że w tym ośrodku? Jednak właściciele często spieszyć z jednej skrajności w drugą. Niektórzy całkowicie ignorować potrzebę tych procedur, podczas gdy inni zaczynają realizować je praktycznie codziennie.

Podstawową zasadą dla właścicieli

Ponieważ psy czyszczenia uszu nie jest trudne, to nie musi odnosić się do weterynarza. Jest to możliwe do zrobienia na własną rękę. Zwykle procedura ta jest wykonywana raz na kilka tygodni. Jednak tutaj istnieją subtelności. Dla korotkouhih psów małżowiny usznej , która jest otwarta, odstęp jest zbyt duży. Na przykład, dla Shar-PEI idealnym odstępie 5-7 dni. Oznacza to, że konieczne jest, aby zwrócić uwagę na cechy rasy. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób psy uszy czyste.

Zdrowe uszy – to czyste uszy

początkujący często u psów robi ten sam błąd. Patrząc w ucho, i zobaczyłem w nim niewielką ilość ciemnobrązowego rozładowania, po prostu łapie się za głowę i zaczyna je usunąć. Dobrze, jeśli mokrą gąbką, a następnie łączy i specjalny środek w leczeniu zapalenia ucha, uznając, że jest to oznaką stanu zapalnego. Zdrowy pies w małżowiny zawsze tworzą siarkę. Tylko o rozdzielenie my teraz mówimy. Chronią one powłokę ucha psa. Dlatego mówiąc o tym, jak do czyszczenia uszu psów, możemy powtórzyć, że nie ma potrzeby, aby wykonać tę procedurę codziennie.

Krok pierwszy: przegląd

Jest to niezbędne do oceny stanu ucha, zaczerwienienie, bez odprowadzania cieczy o różnych odcieniach, a także nieprzyjemnych zapachów. Wszystkie te objawy wskazują, że elementarna higiena tu nie wystarczy i trzeba skontaktować się ze specjalistą.

Już na pierwszy rzut oka jest oczywiste, że kanał ucha u psów nie jest tak prosto jak mamy. Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak do czyszczenia uszu psa, tak aby nie doprowadzić do uszkodzenia ucha wewnętrznego.

Krok drugi: przygotowanie

Procedura ta jest konieczna w celu czyszczenia bardziej wygodne, bezbolesne i chronić przed uszkodzeniem zlewu. Najpierw trzeba zwilżyć zielonej herbaty parzonej ucha do picia i starannie schłodzony do temperatury pokojowej. To najłagodniejsze środki, które zawiera również środek zakwaszający i właściwości przeciwbakteryjne. W żadnym wypadku nie można wlać środek czyszczący (dotyczy zielonej herbaty i innych rozwiązań) bezpośrednio do uszu psa. Może to powodować podrażnienie i procesy zapalne. Teraz chodźmy bezpośrednio na pytanie, jak do czyszczenia uszu psa.

Przystąpić do czyszczenia

Trzeba będzie waciki, koła i kije. Podnieść ucho wiszącą część i dolną nawilżonej koralik w uchu za skrawka i pociągnąć go do góry. Być może trzeba więcej niż jeden, aby wyeliminować wszelkie zabrudzenia. Teraz nadszedł czas, aby uzbroić się wacikiem.

Przesunąć w kierunku pionowym otwarcia uszu, aż do oporu, po czym wspierania go. Oznacza to, że trzeba wytrzeć pionowe ściany kanału. W zależności od tego, ile brudu zgromadził, może upłynąć kilka piłek i kije.

Bądź ostrożny

Tak jak do czyszczenia uszu psa w domu będą mieli ci siebie, starają się opanować technikę jak najbardziej poprawnie, tak aby nie powodować ból zwierzęciu. Po pierwsze, należy pamiętać, że nie jest konieczne, aby przesunąć drążek bardzo głębokie, aby zapobiec uszkodzeniu ucha środkowego. Procedura wymaga lekkiego nacisku.

W zależności od rasy procesu mogą się nieco różnić. Na przykład, uszy Basset za ciężkie, wiszące na ziemię. Oznacza to, że wcześniej trzeba umyć całą tkaninę, a następnie podjąć się zlew czyste. Jest wystarczająco duży, a właściciel nie jest trudne, aby umieścić go w porządku.

Oto jak do czyszczenia uszu psa w domu, gdy są małe, tak jak w Shar-Pei? słuchowym są bardzo wąskie, więc pąki bawełna może tylko skroplić siarkowy korek. Pałeczki mogą być usunięte tylko sam opadają do usuwania siarki z zwoje zewnętrznej powłoki. Jeśli dużo brudu, to najlepiej, aby umyć ją wodą, ale warto prodelyvat wraz z lekarzem weterynarii.

Użycie nadtlenku wodoru

Różne źródła mogą spełniać wiele wskazówek, jak myć uszy Twojego psa z nadtlenkiem wodoru. W rzeczywistości, to nie jest jasne, dlaczego jest to konieczne. Jeśli różowy ucho, gładkie, nie bolesne, żadne specjalne narzędzia nie są wymagane, aby ją oczyścić. Nawet sama zielona herbata jest po prostu moczyć wacikiem i trzymać i zmiękczają skórę. Jeśli okaże się lekkie zaczerwienienie, można go lokalnie cauterize z nadtlenkiem, a także w innych przypadkach lepiej jest zrobić bez takiego narzędzia.

Świadomie nie podniósł tego tematu. Lekarze często pytają, czy czyste uszy nadtlenek pies możliwe. Wiele w tym przypadku odnosi się do faktu, że wiele bakterii żyje w jamie ucha, a jeśli nie spowolnić ich wzrost, będzie to prowadzić do stanu zapalnego. Nic podobnego! Jeśli pies jest zdrowy, weterynarze polecam nie należy wykonywać z nią żadnego terapeutycznego charakteru postępowania. Odnosi się to również do uszu. Narysować analogię z małymi dziećmi, wszystko, co mamy do zrobienia – jest do czyszczenia umywalki z naturalnych siarki. Jeśli istnieje problem (ból, gorączka, obrzęk), zwracamy się do specjalisty.

Chlorheksydyny – uniwersalny pomocnik

Te naturalne środki konserwujące, które, jak i nadtlenek wodoru są często stosowane w gospodarstwie domowym. cauterize że rana jest traktowany cięć i częściej wyleczyć uszy zwierząt. I odbywa się to po każdym czyszczeniu, tylko na prewencji. Zadać weterynarza, a on powie ci, że nic tak nie trzeba. Szczotkowanie uszy Twojego psa z chlorheksydyny nie jest zalecane. Może być stosowany w pojedynczym przypadku, gdy podczas czyszczenia, zauważyłeś znaki ostrzegawcze (absolutorium, zapach, zaczerwienienie), a także możliwość udania się do lekarza i uzyskać pełną konsultację, nie masz. Następnie zakopać kilka kropel do zlewu i łatwy masaż. Zauważ, że ta procedura zajmie tylko niektóre z objawów tylko, więc trzeba zdać egzamin i odpowiednie leczenie.

bolesne uszy

Ważne jest, aby wiedzieć , jak prawidłowo czyścić uszy psa, jeśli nie pozwoli im się dotknąć. Bardzo często na przełomie ucha widać zaczerwienienie i wrzody. Wystarczy przetrzeć wacikiem w tym przypadku nie może być za mało. Idealnym celem leczenia będzie kwas borowy. Suszy się i wypełnia kwasów uszu oraz drożdże i bakterie umiera w otoczeniu suchym jak i kwasowe. Można użyć dowolnego maści przeciwzapalne (cynk, zbyt, bo to jest bardzo dobra), które dodają 2-3 szczypty kwasu borowego. Kompozycja ta jest konieczna do przetworzenia całej wnęki ucha psa.

Jeżeli stan pogarsza się, cała jama ucha były czerwone i opuchnięte, przepływa płyn, nie ma nieprzyjemny zapach, jęki zwierzęce i skomlenie, nie samoleczenia i zasięgnąć porady lekarza.

Różnorodność produktów do pielęgnacji ucha

Dziś w sklepach wiele preparatów do pielęgnacji uszu. Jednakże, jeśli uszy psa mogą być czyszczone przy pomocy tych środków? Załóżmy zbadać. Wszystkie leki mogą być na bazie wody lub na bazie oleju. Drugi najlepszy, ponieważ nie podrażnia skóry. Większość z nich są bezpieczne balsamy, które nie mają działanie terapeutyczne. Ich celem – jest pomóc usunąć brud ucha i spowodować podrażnienie. Chociaż wazelina z kropli olejku z drzewa herbacianego może być doskonałą alternatywą.

Ale ze środka przeciwbakteryjnego powinien być bardzo ostrożny. Może być stosowany tylko do leczenia procesów zapalnych, a w zalecanej dawce lekarza, jak również w specyficznej strukturze.

Inną grupą leków – to środki antyalergiczne. Rzeczywiście, alergia pokarmowa może spowodować wiele kłopotów, ale bez lekarza ledwie można znaleźć powód, więc najlepiej szukać pomocy u specjalisty.

zamiast wniosku

Zwierzęta są całkowicie zależne od swego pana i mu zaufać w nieskończoność. Dlatego jest bardzo nieodpowiedzialne do eksperymentowania z nimi. Procedura czyszczenia ucha jest bardzo prosta. Nie ma potrzeby, aby utrudnić jego zastosowanie nadtlenku i tym podobne. Jeśli uszy są zdrowe – to wszystko jest zbyt wiele, tylko prosty wacikiem namoczone w zielonej herbacie, a kilka kije. Jeśli występują problemy, a następnie rozwiązać nich powinien specjalistą.