213 Shares 6741 views

Jak długo świnka morska żyje z należytą troską

Świnka morska jest niedyskryminującym, słodkim zwierzęciem. Jest większy niż inne gryzonie, takie jak chomiki czy myszy. I te małe zwierzęta są ciche, mogą siedzieć przez długi czas w jednym miejscu, więc są wygodne trzymać się za ręce. W opiece i żywieniu świnki morskiej nie przyniesie wiele kłopotów. Przez długie lata utrzymywania w domu wiele wykopów zostało wylęganych, które różnią się zarówno długością, jak i kolorem. Dlatego możesz znaleźć zwierzę, które wszyscy będą lubili. Oczywiście, właściciele zawsze mają pewne pytania. Na przykład jak długo żyje świnka morska?


Świnie z Gwinei

W rzeczywistości to zwierzę nazywa się Cavia (Cavia porcellus). Zostały one dubbingowane przez świń ze względu na szczególne dźwięki przypominające chrząkanie, które robią. I imię "morze" przypomina, że zwierzęta te dotarły do nas zza oceanu. Dokładniej – z dalekiej Ameryki. Do dziś wśród krzaków i traw w dolinach górskich, bagiennych nizinach, płaskowyżu żyją dzikie krewne domowych świnek morskich. Zwierzęta te żyją w małych stadach, w tym od 10 do 20 osób. Ich żywność składa się z roślin, a raczej z tych części, do których zwierzę może się dostać. Jak długo świnka morska żyje w naturze zależy od jej lekkości i zdolności do ukrycia się. Dlatego potrzebują schronów. Niektórzy wykopują norki, inni ukrywają się w naturalnych schronieniach, na przykład w szczelinach skał. To wszystko powinno być uwzględnione przez tych, którzy zdecydowali się na taki domowy dom, ponieważ świnie morskie pojawiły się w wyniku hybrydyzacji dzikiego gatunku.

Troska

Aby świnka morska w domu była wygodna, potrzebujesz klatki o takim rozmiarze, że wewnątrz można swobodnie przemieszczać. Najlepiej, jeśli w klatce będzie wysoka paleta z luźną ściółką, w której świnka będzie kopać. Potrzebujesz oczywiście przytulnego domu (najlepiej – drewnianego), podajnika i miski do picia. Nie zapominaj, że te zwierzęta są wegetarianami. Ile świnki morskiej żyje zależy od jej diety. Pasza dla zwierząt nie jest potrzebna, a nawet produkty mleczarskie. Potrzebujesz siana, świeżej trawy, soczystych warzyw, na przykład sałaty, kapusty, marchewki. Nie powinieneś ofiarować ich owoców cytrusowych, ponieważ zawierają zbyt dużo witaminy C, których te zwierzęta nie są przyzwyczajone. Potrzebują także różnych suplementów witaminowych i mineralnych. Najlepiej jest używać kanałów do przechowywania, w których te składniki są już w odpowiedniej proporcji. Ale nawet świeże liście i trawa nie powinny być zaniedbywane! Jak długo świnka morska żyje? Zwykle od 5 do 8 lat. Są jednak przypadki, kiedy wiek tych zwierząt osiągnął 15 lat. Tak więc z dobrą troską to małe stworzenie może stać się prawdziwą długą wątrobą.

Rasy

Ze względu na swą żywą naturę, towarzyskość i prostotę treści, świnki morskie są bardzo popularne jako zwierzęta domowe. Ludzie lubią rozmawiać z nimi i bawić się nimi. Nie tylko biegają i grają, jak chomiki, na przykład, ale potrafią odpowiedzieć na słowa właściciela głośnym dźwiękiem. Dlatego też, przez długie lata trzymania tych zwierząt w domu, zidentyfikowano wiele różnych ras. To – Abyssinian, merino, rex, chuda, rozeta. Wśród nich są bardzo powszechne i wyłączne. Skinny to specjalna rasa świń morskich , których przedstawiciele są praktycznie pozbawione wełny. W rzeczywistości nie są całkowicie naga, na nogach i głowie są resztkowe włosy. Dla rozety (lub rosetti), przeciwnie, rozety są charakterystyczne dla wełny, które znajdują się w całym ciele zwierzęcia. Często właściciele są zainteresowani tym, ile żyje się świnki morskiej skóry lub innych ras. Martwi się, że sztucznie hodowane egzemplarze nie mogą trwać długo. W rzeczywistości długość życia różnych świnki morskiej nie zależy od rasy, ale jest pod wieloma względami pod względem warunków życia.

Ile świnek morskich (rozety, angora, królewska) zależy od ich gospodarzy. Musimy komunikować się z naszymi zwierzętami, karmić je prawidłowo, regularnie chodzić, aby mogli dużo biegać. A potem świnka morska będzie żyła przez wiele lat.