186 Shares 8811 views

Jak odróżnić chomika chłopca od dziewczyny: wszystkie znaki

Małe gryzonie nie mają wyraźnych cech seksualnych. Często zdarzają się przypadki, gdy nawet sprzedający w sklepach z pamiątkami sprzedając zwierzę nazywają seks z wątpliwości: "Wydaje się, że to kobieta" lub "Ten wygląda jak mężczyzna". Ale zgodzisz się, że dużo przyjemniej jest założyć zwierzę, po prostu wiedząc kim on jest. Jak odróżnić chomika chłopca od dziewczyny – szczegółowe instrukcje specjalnie dla Ciebie w naszym artykule.


Pośrednie oznaki płci

U wielu gatunków zwierząt płci męskiej od samic można wyróżnić gołym okiem. Różnica może być zauważalna w wielkości i konstytucji ciała, koloru, zachowania. Jak odróżnić chomika chomika od dziewczyny, czy są jakieś widoczne znaki? Jeśli Twój zwierzak to dżungla, to nie jest trudne do określenia płci. Samce mają dłuższe futro niż samice. Zwykle różnica ta jest widoczna nawet w bardzo małych chomikach, które dopiero co zmieniły się w 2-3 tygodnie. Wszystkie inne typy chomików nie mają tak oczywistych różnic. Długość i kolor wełny mogą być identyczne u kobiet i mężczyzn. Uważa się, że chłopcy są bardziej zrelaksowani niż dziewczyny, ale w rzeczywistości każde zwierzę ma swój własny charakter. Jeśli chomika nie jest Dzhungarem, musisz zbadać jego brzuch i narządy płciowe.

Ogólne zasady inspekcji

Najbardziej prawidłowym sposobem na odróżnienie chomika chomika od chomika jest sprawdzenie jego cipki. Wskazane jest przeprowadzenie tej procedury, jeśli zwierzę ma co najmniej 3-4 tygodnie. Cóż, jeśli chomik mieszka przez jakiś czas w Twoim domu i przywykł do rąk. Weź zwierzę i podpierając górną część ciała, delikatnie ugnij z dłoni dolnych nóg i ogona. W tej pozycji chomika instynktownie rozciąga tylne łapy, otwierając dolną część tułowia w celu zbadania.

Jak odróżnić chomika chłopca od dziewczyny: subtelności struktury anatomicznej

Nie spodziewaj się wykryć zauważalnych podstawowych cech seksualnych pod ogonem przypuszczalnego mężczyzny . Młode jądra nie są w zasadzie widoczne, a poza tym wszystkie gryzonie mają unikalną zdolność do ukrywania ich w niebezpieczeństwie. Ale jak odróżnić chomika chłopca od dziewczyny? Zwróć uwagę na odległość między otworem analnego a narządem płciowym. U samic jest minimalny, a samce może osiągnąć 1-1,5 cm. Ponadto ta delikatna strefa u dziewczynek chomika nie jest pokryta włosami. Na spodzie kobiecego ciała widoczne są dwa rzędy sutków, a męskie brzuch pokryte jest jednolitą sierścią. Inną oznaką chomika chłopców jest obecność guzka, podobnego do pępka, na brzuchu. Ponadto, u mężczyzn, brzuch prawie zawsze jest lekko wilgotny z powodu aktywnej pracy gruczołów specjalnych. Jeśli nie możesz precyzyjnie zidentyfikować wszystkich opisanych oznaczeń, pies jest prawdopodobnie zbyt mały. Przesuń definicję płci w późniejszym okresie i niech chomik się rozwija.

Co decyduje o płci zwierząt? Możesz wybrać imię swojego zwierzaka, jakbyś wiedział, czy to chłopak, czy dziewczyna. Ważne jest, aby wiedzieć, że płeć również w przypadku planowania reprodukcji. Staraj się pamiętać, jak rozróżnić chomika chłopca od dziewczyny w wieku miesięcznym. Uwierz mi, łatwiej będziecie przyłączać potomstwo, określając płeć każdego zwierzęcia.