757 Shares 9318 views

Federacja Rosyjska (2014)

Federacja Rosyjska jest ogromna i ogromne. Żyjemy w bardzo dużym kraju. W sumie nasz kraj składa się z 85 tematów. 22 z nich – republiką. Zajmują one około 28,6% powierzchni kraju. Ogólnie rzecz biorąc, obiekt jest bardzo duże, ważne i ciekawe, więc należy o tym mówić bardziej szczegółowo.


rzeczpospolita

Musimy zacząć z tych przedmiotów. Republika – formacja naród-państwo, w przeciwieństwie do obszarów lub krawędzi. Czyli, innymi słowy, jest formą stanu konkretnego ludzi w tej części Rosji. Republika mają własne konstytucje, jak również prawo do tworzenia innych języków państwowych (ros ale opcjonalne).

Ogromna liczba nowoczesnych republik w czasach sowieckich był autonomiczny i socjalistyczny. Są one traktowane jako część RFSRR aktorów państwowych. Adygeja, Ałtaju, Baszkiria, Buriacja, Dagestan, Inguszetia, Kabardyno-Bałkarii, Kałmucji … Nawet ich nazwy mogą być zrozumiałe, że tam mieszkają nie są zwykli Rosjanie, a ci ze szczególnym narodowości. Krym, czeczeński, Chuvash, osetyjski, adygejski, kabardyjski, tatarski, Udmurcki – osoby mieszkające na terytorium tych republik, nie są imiona ich konkretnej narodowości. Cóż, o republiką wewnątrz czegoś Federacji Rosyjskiej jasno, a teraz trzeba podnieść uwagi i inne równie ważne zagadnienia.

Terytoria i regiony

To również przedmioty, które są częścią Federacji Rosyjskiej. O nich chciałbym również rozmawiać. Tak więc w FR następującym krawędzi zawiera: taj, Trans-Baikal Kamczatce Krasnodar, Krasnojarsk Perm Primorye, Chabarowsk i Stawropol. Warto zauważyć interesujący fakt. Krawędź – oto kilka przedmiotem naszego państwa.

Obszary o wiele więcej. Amur, Archangielsk Astrachań, Biełgorod, Briańsk, Vladimir, Tomsk, Tuła, Tiumeń, Uljanowsk, Czelabińsk, Jarosław – to tylko krótka lista z nich. Pełna lista i wydaje się nieskończona. Jednak to nie jest cała lista tematów na terytorium naszego rozległego kraju. Były jeszcze obszarów i miast o znaczeniu (z których, nawiasem mówiąc, są właścicielami statusem „Hero”). No i one powinny być wymienione.

autonomicznych regionów i powiatów

Te tematy w ich specyfiki podobne do Rzeczypospolitej. Bo oni też mają pewną tożsamość i cechy narodowe. Jest to oczywiste, nawet w nazwach. Prowincje i regiony autonomiczne, nie tak dużo, jak podano powyżej. Bo na pewno należy zauważyć uwagę. Tak więc pierwszy – to Autonomous Region żydowski. Następnie przychodzi Nieńców i Chanty-Mansyjsku (Ugra) Chukotka i jamalsko-Nenets.

I wreszcie, notorycznie miasta federalnego znaczenia. Moskwa, stolica kraju, Saint-Petersburg (znany jako stolica kultury) i Sewastopol.

Na zjednoczenia regionów

Tak, jak można zrozumieć, w Federacji Rosyjskiej obejmuje dużą liczbę przedmiotów. W pewnym momencie było ich więcej niż jeden raz – mniej. Zminimalizować ich ilość po połączeniu stany. Na przykład w roku 2003, na 7 grudnia region Dopuszczalna połączeniu z Komi-Perm AO. W ten sposób region, który jest teraz na ustach wszystkich. Tajmyr i Evenk autonomiczny obszar Terytorium Krasnojarsk dołączył w 2005 roku, w dniu 17 kwietnia. Kamczatka z regionem Okręgu Autonomicznego Koryak tworzą jeden region Kamczatka w 2005 roku, w dniu 23 października.

W 2006 roku region Irkuck wszedł Ust-Orda Buriacji Autonomiczny. A w 2007 roku, w połączeniu z regionem Czita Okręgu Autonomicznego Agin-Buriacji. I tworzą Trans-Bajkał Territory. Tego rodzaju stowarzyszenia i edukacji, które zostały zaproponowane, a następnie zatwierdzony przez ludzi ze względu na fakt, że było to konieczne, aby obszar bardziej wygodne sterowanie z geograficznego punktu widzenia.

regiony przyszłego rozszerzenia

Podobnie jak w wyżej wymienionych procesach rządu Federacji Rosyjskiej planuje zrobić kilka więcej z tych rozwiązań. O nich wspomniano wcześniej, jednak w rzeczywistości idee tej pory nie zostały wdrożone. Tak więc, na przykład, przeznaczone do łączenia z Okręgu Autonomicznego Nienieckim regionu Archangielsk. Mogą one tworzyć Pomorzu. Region Leningrad i Petersburg planowane scalić w jeden prowincji Petersburgu. To samo – w przypadku stolicy. Region Moskwa i Moskwa mogłaby stać się jednym Federal District. Możliwe jest także skojarzenie z regionu Twerze i Moskwie. Oni mają jeden – centralny (lub Podmoskovskoy). Jednak plany te są realizowane do tej pory nie. Do tej pory, mają zamrożone. Jest to zrozumiałe, ponieważ od 2014 roku władze miały wiele obaw. I niestety, nadal występuje.

Wydarzenia 2014: tło

Ostatni, w 2014 roku, stał się nie tyle istotna dla Rosji i dla całego świata. Mimo, że początkowo nie wydaje się tak. Tylko efekty pojawiały się wysokim profilu i na dużą skalę, że nikt (albo przynajmniej, nasi ludzie) nie mógł nawet myśleć.

W skład Federacji Rosyjskiej rozszerzył. Na wiosnę 2014 roku. Wtedy nasz kraj stał się bardziej. Bogatszy niż jednego regionu. Ta republika, która słynie ze swoich zasobów. Półwysep, który jest niezwykłym bohaterem miasto Sewastopol, gdzie władze rosyjskie zawsze miały swoje własne granatowy, własną bazę. Następnie, w naszym kraju weszła na Krymie. W Federacji Rosyjskiej, był kiedyś. Ale ostatnie dwadzieścia lat półwysep należał do Ukrainy. Ale robi Evromaydanom, zapominając o ludziach i regionów faktycznie rozpoczęły wojnę, Ukraina straciła na Krymie.

Więcej informacji na temat zwrotu półwyspu

Wtedy prawie nikt nie ma wątpliwości, że Rosja w 2014 roku będzie miał rozszerzony. Krymski przestępnym – próbował zatrzymać mówienia w ojczystym języku rosyjskim. Wiele działań i opozycji wywołał falę protestów w półwysep. Mieszkańcy Krymu i nie myśleć porzucić. A konsekwencje były szybko. Pod koniec lutego, kiedy Rada Najwyższa Republiki został schwytany, zaczął się prawdziwy bunt. Ludzie wybrali nowych prezesów i szefów rządów. Ale sytuacja nasiliły. Tak więc decyzja o Krymie i rosyjskich władz, zdecydowano się na zorganizowanie referendum. 16 marca zdał. I ogromna liczba osób – ponad 95% – głosowanie na Krym udał się do Rosji. Wszystko było zrobione szybko. I 18 marca był to ważny dzień dla krymskich ludzi. Stały się one obywatelami Rosji. A następnie utworzyli nowy skład Federacji Rosyjskiej. Z Republiki Krymu i federalnego miasto Sewastopol.

o Transition

Oczywiście, nie było trudności. Krytycy i ludzi, którzy byli przeciwni tej decyzji. Duże zastrzeżenia, a nawet zamieszki ułożone Majlis. Wiele osób nadal są skłonni do powrotu Krymu do Ukrainy. Krym z trudem poruszał się w okresie przejściowym, ale mówią: „Mamy przynajmniej przeżył i zyskał stabilność”

Ale dziś przejście łatwiejsze. Krym ludzie od dawna cieszył rubli, a wszyscy mają paszporty rosyjskie, snils, certyfikatów, licencji kierowcy. Jednak istnieją pewne trudności. Energii elektrycznej, na przykład. Do tej pory, na półwyspie przerwy w dostawie prądu (z tytułu dostaw energii elektrycznej osłabiły filary w Chersoniu, z którego energia została na półwyspie). I powinno być parowozownia, co godzinę i poulichnoe off. W rzeczywistości jest odwrotnie: 12 godziny na dobę (co najmniej) ludzie siedzą bez prądu. Ale proces idzie: już przez Cieśniny Kerczeńskiej położył kabel, który zapewni energię elektryczną dla krymskich ludzi; budowy mostów; nowych sklepów. W ogóle, to okaże się, wierzyć i cierpieć.

O potencjalnej ekspansji na terytorium Federacji Rosyjskiej

Dobrze, że jest konieczne, aby uciec od tematu Krymu i porozmawiać trochę o tym, co na terytorium naszego rozległym kraju może być jeszcze więcej. To jest naprawdę ze względu na włączenie w jej struktury niezależnych państw w drodze wzajemnego porozumienia z Federacją Rosyjską. Ale dopóki że Abchazja i Białoruś (w sąsiedztwie) nie zamierza przyłączyć się do Federacji Rosyjskiej.

Każdy przedmiot naszego kraju wyjątkowy. Republika może tworzyć swoje własne języki i zrobić własną konstytucję, powołać kapitału, weekend na cześć wydarzeń specjalnych (religijnych, na przykład). Terytoria i regiony mogą być kontrakty wewnętrzne, które czytają o podziale władz i uprawnień (to jest, w regionie Irkucka, Chanty-Mansyjsku i jamalsko-Nenets Autonomous District, na przykład).

Ogólnie rzecz biorąc, nasz kraj ma potężny, unikalny i rozległy. O niej i jej podmiotów można mówić bez końca. Nasze terytorium rozciąga się od słońca na Daleki Krasnodarskim Kamczatce. Stan graniczący z czarnym i Barentsa Seas, na jednym z których turyści i inne okazjonalne wizyty ryzykowne ekstremalne ludzie spocząć na zawsze. W ogóle, to pozostaje tylko życzyć naszym kraju rośnie i lepiej, że nadal pozostaje wielką moc.