665 Shares 5276 views

Dzhonni Vaysmyuller: biografia, życie osobiste, filmy

Legendarny amerykański aktor Dzhonni Vaysmyuller, znany z kultowego roli Tarzana, urodził się w dniu 2 czerwca 1904 roku w rumuńskim mieście Timisoara. Po urodzeniu dziecka nazwali imię Piotra, ale w związku z przejściem do kolejnej rodziców USA postanowił dać mu więcej amerykańskie imię, a chłopiec zaczął być nazywany Johnny.

emigracja

Po Peter Vaysmyuller i jego żona Elizabeth Kersh osiedlili się w nowym miejscu, starali, aby upewnić się, że Johnny rejestrowane jako urodzony w amerykańskim stanie Pensylwania, korzyści w czasie chłopiec miał zaledwie siedem miesięcy. Choć imigranci z Austro-Węgry i wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, w obliczu problemów społecznych, i to lepiej, aby uzyskać dokumenty dziecko wydane w jednym ze stanów USA.

rodzina Weissmuller osiadł w Chicago, mój ojciec kupił pub, a jej matka zaczęła pracę jako kucharz w pobliskiej restauracji. Początkowo wszystko szło dobrze, ale wkrótce firma była w spadku. Pożyczki zaciągnięte w banku nie pomogło, a Weissmuller Sr. złamał. Po tym, głowa rodziny wziął do picia, szybko przekształcił się w przewlekłym alkoholowym, wielokrotnie przeszedł kurs rehabilitacji, ale wszystko na próżno. Doszło do tego stopnia, że Piotr został prowadzenie domu i sprzedawane za grosze, co wpadło im w ręce. Elizabeth próbowała walczyć, ale po jej mąż spojrzał na jej ramieniu, złożyła pozew o rozwód. rodzina Weissmuller podzielone, dzieci pozostają z matką.

pływacki

Johnny rzucił szkołę, zacząłem szukać pracy, gdzie jest to konieczne, a gdy dostał ratownik na kompleksie sportów wodnych. Wysoki młody człowiek lubiany trener pływania Bakhrakh Williama, który zaprosił go do swojego zespołu. Mentor nie pomylił się w swoich obliczeniach, Dzhonni Vaysmyuller raz wyróżnił się jako utalentowany sportowiec i wygrał kolejny konkurs podgrzewa na pięćdziesiąt i dwieście metrów, zostawiając wszystkich rywali daleko w tyle. Trener był bardzo zadowolony, wiedział, że znalazł prawdziwą samorodek.

Więc nie jest to nowy amerykański pływak Weissmuller według nazwy. W lipcu 1922 roku, John pobił rekord świata hawajskiej Duke Kahanamoku sportowca w odległości stu metrów stylem dowolnym. Jej wynikiem 58,6 sekundy był pierwszym w historii pływania kąpieli, która trwała mniej niż minutę.

osiągnięcia sportowe

W lutym 1924 roku na Igrzyskach Olimpijskich, które odbyły się w Paryżu, Dzhonni Vaysmyuller wygrał ponownie Dewey Kahanamoku w wyścigu sto metrów i stać się mistrzem. Potem wygrał ciepła czterysta metrów stylem dowolnym oraz był pierwszym z czterech przekaźników 400 metrów.

Czas osobisty rekord na stometrovke sportowca było 57,4 sekundy. Tak długo, zmartwychwstał i pozostał na wysokości gwiazdy wielkie sportowego o nazwie Dzhonni Vaysmyuller. Sport konieczności zwrotu wszystkich sił fizycznych, stają się częścią jego życia. W trakcie swojej kariery, pływak ustanowił 67 rekordów i 52 razy zdobył tytuł USA.

Uczestnictwo w promocjach

W 1929 Dzhonni Vaysmyuller podpisał umowę z firmą, która produkuje ubrania dla pieszych i sportu. Zaczął podróżować po kraju, aby uczestniczyć w różnych talk show, występy na wodzie, i wydarzeń teatralnych. Jednocześnie zawodnik pierwszy zagrała w filmie. To był film na temat mitologii, gdzie rola Dzhonni Vaysmyullera było pojawienie się wiosną bóg Adonis, którego odzież był jednym z tylko listek figowy. Krytycy moraliści sprzeciwił się tym stroju, ale w tym przypadku, ich opinia nie jest brany pod uwagę jako ważne było prawdy historycznej, a ubrania nie były bogami.

Rozpocznij karierę w filmach

Aktor Dzhonni Vaysmyuller rozpoczęła się w 1932 roku, kiedy podpisał kontrakt siedmioletni z Warner Bros. "Metro-Goldwyn-Mayer." To był początek kultowej serii filmów przygodowych z Tarzana, małpa-człowiek. Obraz był wielkim sukcesem, a Johnny natychmiast stał się sławny.

„Tarzan” – film dla publiczności za niespodzianka, zanim kino amerykański wydany melodramatyczne komedie lub westernów z bojownikami. I nagle pojawia się na ekranie podobnym stworzeniem człowieka, ale z przyzwyczajenia małp, lecąc z jednego drzewa na drugie, krzycząc coś niezrozumiałego. Ale stopniowo, publiczność zaczęła sympatyzować z mieszkańcami dżungli, wydarzenia na ekranie ustawieni logiczny łańcuch, Tarzan pomagać słabym, ratowanie tych w kłopoty swych braci, krótko mówiąc, zrobić wszystko, ludzie. Ludzkość stała się motywem przewodnim całej imprezy, to dobry początek, aby dominować, a to przyciąga kinomanów. „Tarzan” – seryjny filmu, ludzie z niecierpliwością na następny kołowrotek przygody ukochanego bohatera. Dziewczyna Tarzana Dzheyn szympans Czyta również pozostawia nikogo obojętnym.

Dzhonni Vaysmyuller „Tarzan”, która związana jest z wielu „Mowgli” Kiplinga, stworzył swój własny obraz dzikiego człowieka o dobrym sercu. Tylko dwanaście odcinków, z których każdy niósł ładunek pozytywnych emocji została usunięta. Aktor wziął udział w projekcie filmowym od początku, omawiając skrypt, przećwiczyć poszczególne sceny, chociaż w tym czasie w Hollywood była praktyka w jednym podejściem, w celu zapisania filmu i aktorów czasu pracy, że koszt jest dość drogie. Weissmuller kilka razy wszedł na scenę razem ze swoim partnerem Jane, a następnie operator włącza kamerę. Aktor nigdy nie nalegał na dodatkowe płatności.

metody

Opłaty „Tarzan” W tym czasie wyglądała bardziej niż imponujące i były ponad dwa miliony dolarów. Komercyjny sukces filmu konsekwentnie wysokie. Autorzy zastosowali metodę, która może być nazwany „Ciąg dalszy nastąpi …”, gdy koniec poprzedniej serii pozostaje nim niedopowiedziane, a widz filmowy opuszcza pokój nieco zdziwiony: „co dalej?” Dalszy rozwój fabuły w całości muszą być odzwierciedlone w następnym filmie. Każdy to wie, a kiedy ekrany spośród nowej serii, teatr jest zawsze zatłoczone.

Dzhonni filmy Vaysmyuller, Tarzan, które zostały sfilmowane przed 1948 roku, brał udział w wielu produkcjach filmowych, mniej efektowne, ale niech możliwość aktora aby wyświetlić ich dramatyczne umiejętności. Jednak sukces filmu nie zawsze jest zależny od poziomu aktora profesjonalizmu, słaby scenariusz może zniszczyć warstwę na winorośli. Na szczęście dla dyrektorów, gry i filmu projektów gatunki mają zdolność do zmiany scenariusza podczas pracy nad filmami. „Tarzan” Film odnosi się właśnie do tej kategorii, to był gatunek gier i w tym samym czasie.

Mimo, że taśma była czarno-biała, dżungla nadal wyglądał imponująco, dzięki scenografów. Entourage ma wartość, sceny, które zostały sfilmowane w pawilonie, starannie zabezpieczane krajobrazy, winorośl musiała być wniesiona prezenty, a do słynnego okrzyku Tarzana, aby dzwonił prawda, ustanawia specjalne urządzenie akustyczne.

"Jungle Jim"

Kiedy Weissmuller grał w ostatniej serii „Tarzan” i syreny były gotowe do kolejnego scenariusza globalnego projektu filmowego, który rozpoczął się w studiu „Columbia Pictures”. Przewodnik „Metro Golvin-Meyer” nie sprzeciwiają się udziałem aktora w nowym filmie, a Johnny poszedł do pracy.

Tylko trzynaście epizodów filmu został nakręcony w okresie od 1948 do 1954 roku „przez Jima dżungli”. Sceny z nowego filmu, w pewnym sensie echem „Tarzan”, ale było mniej chmielu z gałęzi na gałąź, ale bardziej dramat.

późniejsze lata

W 1958 roku, aktor powrócił do Chicago i założył własną firmę, sieć basenów z pasów. Jednak projekt rozwoju biznesu nie otrzymał jak chce pływać wyścig był trochę. Johnny miał innych przedsięwzięć komercyjnych, ale były nieskuteczne, chociaż aktor nalegał na powołanie swoje projekty nazw.

W końcu, aktor przeniósł się z Chicago na Florydę, gdzie stał szef „Hall of Fame” pływać z międzynarodowego statusu.

Na jesieni 1966 Weissmuller zainaugurował pokaz serialu o wyglądzie Tarzan i jego ekscytujących przygód. Było wiele fragmenty starych filmów, publiczność mogła odczytać każdą historię indywidualnie.

Anglia

W 1970 roku aktor uczęszczał Commonwealth Games, która odbyła się w Wielkiej Brytanii, gdzie został przedstawiony królowej. Wraz z nim był byłym partnerem, grał rolę Jane w „Tarzan”, Maureen O'Sullivan.

Weissmuller mieszkał na Florydzie aż do 1973 roku, a następnie przeniósł się do Las Vegas, gdzie stał się przedstawicielem firmy produkcyjnej „Metro-Goldwyn-Mayer” w hotelu. Jego obowiązki obejmują wita gości, konwojowania ich podczas jazdy po mieście, a także obecność w zakładach hazardowych.

W 1976 Dzhonni Vaysmyuller zagrał w ostatnim filmie, w dyskretnym scenie. A potem zobaczyłem ceremonię przyjęcia do Hall of Fame kulturystyce. Więcej niż aktorem publicznie nie pojawia.

„Tarzan” zdrowie zaczęło się pogarszać, nie zlewają złamaną nogę odebrany w 1974 roku. Miałem dużo czasu, aby być w klinice, gdzie Weissmuller dowiedział się o poważne problemy z sercem. W 1977 roku aktor cierpiał serię uderzeń. Dwa lata później on i jego żona poszła do Acapulco, która zawsze uważana za najlepszy kawałek raju na ziemi, gdzie kręcono ostatnią warstwę Tarzana z jego udziałem.

życie osobiste

Prywatne życie Dzhonni Vaysmyullera był dość gwałtowny, ożenił się i rozwiódł się pięć razy cztery razy. Była pierwszą żoną aktora chanson piosenkarza Bobby'ego Arnsten z którymi żyli razem przez dwa lata, od 1931 do 1933 roku. Kolejnym wyborem była aktorką Lupe Vélez, małżeństwo trwało sześć lat, od 1933 do 1939 roku. Potem była Beryl Scott, który dał jej mężowi syna i dwie córki. Następny żona – mało znana aktorka Allen Geyts, z jej aktor mieszkał do czternastu lat, od 1948 do 1962-ty. Wreszcie niektóre Maria Baumann, który był z Weissmuller, począwszy od roku 1963 aż do śmierci w dniu 20 stycznia 1984 roku.

Aktor został pochowany w Acapulco, na cmentarzu w Hollywood filmowych gwiazd.