378 Shares 3688 views

Błąd 0x000000f4 Windows 7 (BSOD): przyczyny i sposoby korekcji

Z pewnością każdy użytkownik systemu Windows systemów przynajmniej raz w życiu, ale w obliczu zjawiska „niebieski ekran śmierci (BSOD)». To nie jest wyjątkiem i nieprzyjemne awaria systemowa wraz z pojawieniem się na ekranie (kod błędu 0x000000f4 Windows 7). Rozwiązaniem tego problemu, w ogóle, należy szukać na podstawie przyczyn jej występowania. Jednak, gdy warto zauważyć, że jest to po prostu wyeliminować.


Błąd 0x000000F4 Windows 7: przyczyny

Jeśli przyjrzeć się bliżej w opisie awarii, można zobaczyć, że nie jest zarejestrowany słowo STOP, a po to jest określony kod ASCII, który identyfikuje adres wiersza pamięci, i na którym wystąpił błąd. W prostych słowach, zaniechanie 0x000000f4 kod systemu Windows 7 oznacza nagły (wczesne) Zakończenie procesu systemowego krytycznym. Jednocześnie może on pojawić się w procesie, a na etapie uruchamiania aplikacji.

Co do przyczyn tego błędu, jako podstawowe, wielu ekspertów zadzwonić pod następujące:

  • Skutki narażenia na działanie wirusów i złośliwego kodu;
  • nieprawidłowości w barach pamięci RAM;
  • Obecność dużej liczby plików śmieci na dysku systemowym, które powodują konflikty;
  • brak niezbędnych aktualizacji systemu operacyjnego.

Awaria 0x000000f4 Windows 7: Jak naprawić za pomocą antywirusa

Rzeczywiście, wirusy mogą wpływać na układ poprzez selektywne blokowanie niektórych podstawowych usług lub zakłócania ich pracy. Tak więc, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić – dokonać sprawdzenia systemu w poszukiwaniu zagrożeń.

W tym przypadku, nawet jeśli normalnym antywirusowego, jego stosowanie nie jest zalecane, ponieważ są one już brakowało zagrożenie. Tu jest lepiej używać przenośnych narzędzi antywirusowych, takich jak Dr. Web CureIt! lub KVRT «Kaspersky Lab». Jednak takie podejście nie może dać nic, jeśli wirus usiadł głęboko w pamięci RAM lub w sektorze rozruchowym.

Tu przyjść z pomocą specjalnych narzędzi, zwany Rescue Disk, które mają swój własny graficzny interfejs użytkownika lub wiersza polecenia i załadowany przed rozpoczęciem „Vind”, który pozwala zidentyfikować i wyeliminować praktycznie żadnego zagrożenia, wszędzie tam, gdzie to było.

Test RAM

Nie mniej powszechne i można nazwać przypadek gdzie 0x000000f4 Windows 7 awarie związane wyłącznie z problemami „RAM”. Najczęściej przejawia się w fazie rozruchu programu. Właśnie w tym momencie do pamięci wykonane zwiększonego obciążenia, które mogą powodować nieoczekiwane awarie i nawet wyjściowych szyny w dół.

W tym przypadku, nie ma potrzeby się spieszyć, aby zmienić pas, bo jeśli to wygląda łatwo stacjonarnych terminali komputerowych, laptopów dostęp do nich nie jest tak łatwo. Tutaj najlepiej nadają się znane narzędzie Memtest86 +, która biegnie od typu DOS-mode. Po pierwsze, możemy uruchomić program i poczekać do wyników skanowania. Jeśli test nie wykryje, że niektóre z barów nie działa, niestety, nie ma wyboru, ale aby go zastąpić, nie.

Czyszczenie dysku

Rozważmy sytuację, w której kolejny wystąpi awaria tego typu (0x000000f4 Windows 7 kod błędu). Roztwór może być związane z dysku systemu oczyszczania pospolitej (w którym „wiatru”) od zanieczyszczeń. Natychmiast zauważyć, że do prawidłowego działania systemu, zwykle wymaga co najmniej 10% wolnej przestrzeni całkowitej pojemności objętości (na przykład, jeżeli dysk „C”, o objętości 100 GB, dla prawidłowego funkcjonowania systemu swobodnie się nie mniej niż 10 Brytania).

Następnie możemy przystąpić na dwa sposoby: albo skorzystać z wbudowanego w system, spowodowanej przez właściwości menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na sekcji Litera w „Explorer”, albo szukać pomocy u narzędzi firm trzecich, takich jak CCleaner.

A w ogóle, jak pokazuje praktyka, to lepiej, aby nie ograniczać się tylko do jednej metody, i używać ich naprzemiennie, pierwszy wyczyścić dysk za pomocą własnego systemu, a następnie, że tak powiem, w celu osiągnięcia maksymalnych rezultatów tego samego cyklu CCleaner.

aktualizacja systemu

A inna sytuacja. Paradoksalne, jak to brzmi, ale wystąpił błąd 0x000000f4 kodu Windows 7 może wyskoczyć nawet w przypadku braku niezbędnych dodatków Service Pack samego systemu. I tu jest winą, dopóki nie zostaną zainstalowane pakiety, nadal pojawiają się ponownie i ponownie.

Co zrobić w tym przypadku? Nie ma nic łatwiejszego niż przejść do sekcji Centrum aktualizacji i upewnij się, że kontrole ustawiony na tryb automatyczny. Jeśli z jakiegoś powodu, aktualizacja nie występuje, ręczne wyszukiwanie można niezależnie ustawić i po znajdują się pakiety aktualizacji, aby włączyć je do systemu przez pobranie i zainstalowanie.

wniosek

Pozostaje powiedzieć, że powyższy materiał pozwala każdemu użytkownikowi „Siedem” (i nie tylko tej wersji), aby zrozumieć, że nic katastrofalna w wyglądzie takiej awarii nie jest i eliminuje problem po prostu. Jedynym wyjątkiem – na „przelot” paski RAM. Ale nie było nic do zrobienia – trzeba zmienić (dobrą pamięć dzisiaj nie jest tak drogie, jak u zarania ery komputerowej). W komputerach stacjonarnych, proces ten trwa zaledwie kilka minut, ale sam laptop jest lepiej nie kręcić i skorzystać z usług punktu serwisowego (zwłaszcza jeśli technika jest jeszcze na gwarancji).