341 Shares 9382 views

Cytaty z filmu „Brat” i „Brat 2”

Wielu pamięta stał się kultowy w trudnej dziewięćdziesiątych dilogy „Brat” i „Brat 2”. To oddaje istotę tego czasu jak lustro, jednak jednocześnie chwaląc romans gangstera. Ale w tych latach, lata sześć setnych Mercedes karmazynowy kurtki i to było słuszne. Należy zauważyć, że cytaty z filmu „Bracie” ludzie dosłownie porwał się na linii.


Film „Brat”: historia powstania

Zlewozmywaki filmowe w duszy każdej osoby Rosyjskiej został nakręcony w 1997 roku, już pod koniec bandyty wieku młodego reżysera Alekseem Balabanovym. Nikt nie wierzył, że ta rolka filmu będzie ogromnym sukcesem. Nikt, z wyjątkiem Bałabanow i wykonawca udziałem Siergieja Bodrov. Reżyser i aktor spotkali się około rok przed strzelaniną, jednego z festiwali filmowych. Przekazane, stają się przyjaciółmi i razem wymyślił historię. Ale z finansowaniem to był bardzo napięty, oczywiście. Stan przeznaczyła bardzo małej ilości, a następnie twórcy tych „braci” były przędzenia na własną rękę. Zrobili tak – wykorzystując własne ubrania i rzeczy dla podpór, poprosił przyjaciół i znajomych, aby pozwolić im strzelać w mieszkaniach i domkach.

Prawie cały budżet filmu wydano na sprzęt potrzebny do kręcenia filmu, aktorzy grał minimalnych opłat. Ale w obsadzie, oprócz młodych i początkujących były już udane i znani aktorzy – Andrei Krasko, Igor Lifanov Jurij Kuznetsov, Andrei Fedortsov Viktor Sukhorukov … a gwiazdy rosyjskiej sceny rockowej błysnął też na ekranie, jak siebie na przykład Butusov, Chizh, Nastya Poleva. Ogólnie rzecz biorąc, mimo wszystkich trudności, film został nakręcony, a nawet weszła na listę stu najlepszych filmów rosyjskich, umieszcza się w pierwszej trzydziestce.

O filmie „Brat 2”

Kiedy aktorzy i reżyser fanów filmowych wypełnionych litery, stało się jasne, że ludzie czekają na kontynuację przygód dzielnego wojownika i tylko prawdy Danila Bagrov. Zdjęcia rozpoczęły się w 1999 roku, sytuacja w stolicy była wtedy bardzo trudny i nerwowy w wyniku eksplozji domów mieszkalnych w Kashirskoye i Guryanov Street i masywnej utraty życia. Ponieważ to był atak terrorystyczny, całe miasto było w napięciu, ulice są stale patrolowane i sprawdził wszystko i wszystkich. Z tego powodu, ekipa filmowa była bardzo trudna strzelać fotografowanej sceny, ściganie, czy rzeczywiście każdy scen związanych z użyciem broni. Raz nawet aresztowany, i dużo czasu spędziliśmy na dowód, że broń znaleziono w samochodzie – tylko rekwizyty.

Scena, że nakręcony w celi więziennej, w rzeczywistości usunięte wszystko. Więzienia są przepełnione, ale producent znalazł sposób – jako aparat działał jako historycznym miejscu – komendanta wartowni Moskwie, gdzie spędził swoje ostatnie godziny przed egzekucją Lavrentiy Pawłowicz Beriya.

Zwrot z filmu „Brat”, która jest często cytowany

Szopa niezapomnianych zwrotów w filmie – gangster rundy. Że żadna replika, przysłowia, powiedzenia i cytaty: „mąż poszedł do Tweru – żonę raz w drzwiach”, „będzie żyć jeszcze dłużej – a zobaczysz więcej”, „push obciążeń na własną rękę, więc nie zaszkodzi spaść podczas chodzenia”, " Twoje życie wisi na włosku, a ty po prostu myśleć łupów ". Lub dialogi Niemców Danila Bagrov „Wiesz, bo jak mówią – że dobrze rosyjski, niemiecki śmierć konieczne? Więc sens mojego życia, aby go obalić „” – To mi powiedziałeś wcześniej, że miasto i ma moc, a następnie wszyscy słabi … – City, Daniel, to jest po prostu zła siła … I silniejszy, jadąc tutaj, od razu stają się słabe tutaj, miasto bierze pełną siłę … "

Cytaty z filmu „Brat 2”

Podobnie jak w pierwszej części słynnej powieści „Brat 2” został również wyciągnął ludzi do zwrotów. Prawdopodobnie najbardziej znany cytat z filmu – „Co jest siłą, brat?”. Całkowicie jest to dialog Crimson braci, Daniel i Victor „- Jaka jest siła, bracie? – Bo pieniądze to potęga! Pieniądze teraz rządzić światem, a on będzie silniejszy, jeden z bardziej pieniędzy! – Cóż, powiedzmy, że masz dużo pieniędzy. I co zrobisz? – Do wszystkich! – A ja kupić ..?”. Nadal popularne emocjonalne płacz Sukhorukov: „Rosyjski nie poddają!” Cytaty z filmu „Brat” i zwrotów z wielu bohaterów trzymać w pamięci od pierwszego oglądania. A biorąc pod uwagę fakt, że gapić taśmę z tej taśmy do otworów, nie jest zaskakujące, że wszystkie słowa nauczyłem na pamięć i nawet pomocne. Młodzi ludzie, na przykład, jest aktywnie wykorzystywana w metodzie romanse Danila Bagrov – „Dobra, Th …”.

Muzyka Nautilus i rosyjskiego rocka wszystko jako całość przeżywa swój drugi rozkwit, ponieważ tylko rockowe utwory zostały wykorzystane na ścieżce dźwiękowej do filmu. Aha i jeszcze jedno zdanie, które kończy drugą część filmu i obcymi jak najbardziej rosyjski: „Chłopcze, ty nie rozumiesz. Przynieś nam trochę wódki, idziemy do domu! "

ciekawostki

Zamiast Ivan Demidov w filmie musiały być usunięte, Yuri Lyubimov, ale on odmówił w ostatniej chwili. Ale Demidov zapytał o niego bezpośrednio w sali telewizyjnej studio, ledwie pozostawiając mu szans na niepowodzenie. Cytaty z filmu „Brat 2” i pełen akcentów narodowości. Rosyjska załoga często szoku amerykańskich kolegów w procesie. Na przykład, samopal Daniel nie mógł skonstruować któregokolwiek amerykańskiego oficera, on wykonany z materiałów odpadowych z rosyjskiego operatora. A kiedy rosyjskie wyraziły chęć wzięcia udziału w tej scenie murzyńskiej dzielnicy, Amerykanie i wszystko wpadł w osłupienie. A w drugiej części filmu nie jest używany kaskaderów, aktorów i innych członków grupy zrobić wszystko samodzielnie.