587 Shares 2926 views

Wilczomlecz pokój – oryginalne sukulenty

Wilczomlecz pokój jest często mylony z kaktusa. Są one bardzo podobne do ostatniego – dzięki fasetowanego mięsiste łodygi i skrajnej tolerancji na suszę. Ale houseplant wilczomlecz (Zdjęcia ujawni pewne różnice z kaktusa) – przedstawiciel innej rodziny. Euphorbiaceae ma około dwóch tysięcy gatunków żyją w różnych strefach klimatycznych. Wśród nich są przedstawiciele obu dwupiennych i roślin jednopiennymi. Wilczomlecz pokój w większości pochodzący z Republiki Południowej Afryki i Madagaskaru. Ponieważ wielu z nich na trzecim miejscu wśród sukulentów.


Wilczomlecz pokój – typowe oznaki, popularne formy

Te rośliny z lekkim uszkodzeniem wydzielania soku obfity. Ten płyn Mlecznej i przyczynił się do przyznania tych sukulentów charakterystyczne nazwy. Posiada szereg specyficznych cech – w nich zawartych euforin powoduje zapalenie błony śluzowej, oparzenia, zatrucia. Oprócz substancji lateksu kauczuku zawiera, aminokwasy, olejki eteryczne, żywice, różne cukry i stearyny. Podczas przesadzania roślin szczególną ostrożność. Bądź czujny, jeśli twój dom dzieci – nie pozwól im zabrać ustami liści milkweed.

Najbardziej popularny rodzaj – belozhilkovy wilczomlecz. W ogrodnictwie krytym jest popularny dzięki oryginalnej szmaragdowo zielonymi liśćmi. Białe żyły kontrastujące z długimi ogonkami czerwonawe. Liście rosną tylko na czubku rośliny. Ten kwiat jest bardzo podobny do pewnego rodzaju palmy.

Euphorbia pomieszczenia: reprodukcji i warunki

Kwiaty, roślina ta nijaki małe nitki. Kwiatostan lepką powłokę na ich nektaru. Cechy, które mają wilczomlecz pokój – strzelać pudełka z nasion. To przychodzi po dojrzeniu. Zatem, nasiona Milkweed może łatwo być w doniczce z drugiej doniczkowy kwiat i zapuścić korzenie tam. To proste, aby zapobiec – wystarczy przetrzeć szmatka kwiatostan nasączoną sok. Aby usunąć nasiona do celów hodowlanych, ucieczka jest możliwa w advance związać gazę, starając się nie wygra, a nie szkodzić.

W ogóle, opieka dla tej rośliny jest prosta – należy umieścić na światło, lekko pritenit aby uniknąć poparzenia liści, niekiedy zwracając się po drugiej stronie słońca. Podlewane obficie w okresie letnim, broniąc wodę więcej niż jeden dzień. W zimie, uważaj – nie powinno być podmokłe. W okresie rosnącej karmić nawozów specjalnego dla sukulentów. Ciepłolubnych wilczomlecz lęk zimno – temperatura poniżej piętnastu stopni Celsjusza szkodliwe dla korzeni. To może sprowokować pojawienie się zgnilizny. Ale suchość powietrza nie przeszkadzało wilczomlecz – nie może być rozpylany. Ponieważ liście wyglądają bardziej zadbana gdy połysk, można je czyścić miękką szmatką flanelową, co jest przed nim znajduje się lekko zwilżyć czystą wodą. Przesadzanie powinno być brane pod uwagę odwodnienia – keramzyt warstwę dobrze pasują. Młode rośliny potrzebują świeżej gleby każdego roku, dorosłych – rzadko.