674 Shares 7255 views

Zwyczaje i tradycje chrześcijaństwa: dzień Trójcy

Trinity – jeden z najważniejszych i szanowany przez wszystkich uroczystościach chrześcijan. Upada tradycyjnie w lecie, w miesiącu czerwcu. Obchodzony w niedzielę, na pięćdziesiąty dzień Wielkanocy. Bo innej nazwy wakacje – Holy Pięćdziesiątnicy. Towarzyszy mu wielu bardzo ciekawych obrzędów i tradycji.

Historia wakacje

Dzień Trójcy ma jeszcze kilka nazwisk. Po pierwsze, jest to dzień urodzin Kościoła Chrystusowego. Pismo mówi, że nie jest tworzony przez ludzki umysł i łasce Pana. A ponieważ boska istota przedstawiona jest w trzech formach – Ojca, Syna i ducha – to i święta – Trójcy. Pięćdziesiątnica jest znany fakt, że w tym dniu Apostołów, uczniów Chrystusa, Duch Święty zstąpił i otwarty przez cały ludziom świętość i wielkość Boskiego planu. I wreszcie, trzecia nazwa: ludzie mają długi Pięćdziesiątnica uznano Zielona świętym. Nawiasem mówiąc, nie ma czwartego Bożego Narodzenia dziewczyny.

Tradycje i zwyczaje

Wiele chrześcijańskich święta w Rosji (czyli Rosję historyczną, starożytne słowiańskie) odnotowano i oznaczony teraz w tych dniach, które przychodzą i starożytnych pogańskich. Tak więc, nie jest superpozycją dwóch egregores młodzi, związane z nową religią, a stare, już „namolennye”. Szczególnie ważne było w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. I wciąż nie traci na znaczeniu. Echa pogańskich rytuałów są wyraźnie widoczne w wielu tradycji. Na przykład, dzień Trójcy wykonana domy i kościoły dekorowanie naręcza kwiatów i traw, gałązek brzozy, liliowy. Dziewczęta przędły wieńce dla siebie i ich zwężenie zorganizowany wesołości. Rodzina zgromadziła się na łąkach i lasach na posiłek. Jednym z obowiązkowych potraw były smażone.

ancient rites

Święto Świętej Trójcy jest zawsze obchodzone w naturze. Głównym drzewo święto uznano brzoza. Wieńce z gałązek brzozy dziewczyny wrzucono do rzeki, chcąc dowiedzieć się na swój los na nich. Od wczesnych godzin porannych do wsi chodził słodkiego ducha świeżej rolki, która zaprasza przyjaciół i sąsiadów. Następnie rozpoczyna się najważniejsza jest zabawa. Pod obrusem brzozy wkradł, było umieścić na nich ucztę, a same bochenki poranne, które również są ozdobione dzikich kwiatów. Dziewczyny śpiewały, horovodnichali, pokazał nowe ubrania, flirtowała z chłopakami, a oni zwrócić uwagę na siebie, kogo prisvatat. Warto zauważyć, że hlebushek, wieńce i skaterochki, które były wykorzystywane w tego święta – Dzień Świętej Trójcy – miały szczególne znaczenie i odegrały szczególną rolę w życiu dziewczynki. Bochenek suszy, a gdy wyszła za mąż, a jego okruchy ślubne zasnąć w chlebie, który miał zapewnić młodym przyjazną, szczęśliwe życie w obfitości i radości. Whitsunday obrus wraz z obrzędem na stole, gdy rodzice przyszłego oblubieńca przyszedł do domu panny młodej do młodej. Magiczna energia Pięćdziesiątnica była spowodowana owinąć Kobieta florom niewidoczny i przedstawić go w jak najbardziej korzystnym świetle. Wieńce i dali jej kochanka jako znak wierności, potwierdzając świętość przysięgi. Zioła zebrane w świętej Green, suszy i traktowano pacjentów. Wierzono, że są one szczególnie wielką moc uzdrawiania.

wróżby panieńskie

Dzień Trójcy w 2013 roku spadł na 23 czerwca. Oczywiście, teraz w sądzie 21 wieku, wieku nanotechnologii i całkowitej komputeryzacji. I jeszcze dwa wieki temu, kiedy usłyszał kukułki, dziewczynki poprosił ją, ile jeszcze depczą progu dla ojca do domu. I ze ściśniętym sercem, myślałem, bo każdy „kukułka” rozumie się rok niezamężną życie. I rzucanie wianków do rzeki, zauważył go: Pływa rytmicznie, spokojnie – życie jest także wola, bez wstrząsów i wyzwań. Rzuca falę z boku na bok, wykręcając wiry – nie obiecuję niczego dobrego przyszłość. A jeśli zatopić wieniec – spodziewać się kłopotów, nie chciała żyć do następnego Pięćdziesiątnicy.

Wiele tajemniczych, niezwykłych, ciekawych rzeczy wydarzyło w tym dniu. Pogoda zauważyć, co będzie lato i jesień. Cajoled i pamiętał duchy zmarłych krewnych. Idź do świątyń, bronił usługę. Specjalna energia światła święto jest odczuwalny do dziś.