216 Shares 4209 views

Widelec: Zalety i zastosowanie urządzenia

Widelec – bardzo ważną częścią każdego roweru górskiego, który jest niezbędny do zabezpieczenia przednie koło do ramy i ułatwić zarządzanie danymi transportowej. Istnieje kilka typów urządzeń: twarde i miękkie. Drugi typ produktu jest bardziej popularny i siedzibę znacznie częściej.

Widelca może być różnego kształtu i formy. Ponadto, urządzenie może być reprezentowany przez inną. Oczywiście cena zależy od jakości urządzenia, reputacji producenta, jak również materiału produkcyjnego. Najprostszym rozwiązaniem nie jest w stanie dostosować się i działa również na konwencjonalnych źródłach. Należy zauważyć, że tego typu sprzęt zepsuje się szybciej.

Ten projekt jest obowiązkowe w dzisiejszych rowerach górskich. Faktem jest, że widelec Bole sprawia, że podróż wygodny i bezpieczny, bo dzięki nim znacznie zmniejszyć poziom wibracji roweru, powodując zarządzanie transportem staje się łatwiejsze, a rama może trwać znacznie dłużej. Podczas jazdy można rozwinąć prędkość nawet wysoki na nierównych drogach

Jednak obecne urządzenie ma negatywny jakości. Na przykład widelec zawieszenia działa na sprężyny, ma wystarczająco dużą masę. W tym przypadku, jeśli rower jedzie na wyboistym terenie, może stracić znaczną część prędkości. Należy zauważyć, że urządzenia, które są produkowane w ostatnich latach, są wyższej jakości, a niektóre z uchybień w nich już poprawione.

Urządzenie przedstawione konstrukcja stosunkowo prosta. Składa się ona z amortyzatora sprężynowego (drgań służy do dojrzałości). Korek może być sprężyna elastomeryczna, a także powietrze. Pierwsza opcja jest lepsza i ma koszt 85 dolarów. Jednak ta wtyczka posiada znaczącą wadę – zawiesza się w niskich temperaturach. Oczywiście, jakość wykonania jest stracone.

widelec rowerowy typ przepustnica powietrza jest bardzo wysokiej jakości i ma bardzo wysokie koszty. Zamiast wiosna tłumi wstrząsy i wibracje normalnym powietrzem. W bardzo rzadkich przypadkach, muszą być one zwykle do pompowania pompy. Ponieważ przedstawiony typ urządzenia ma małą masę, rower w takim przypadku może być stosowany w bardzo trudnych warunkach.

Takie konstrukcje mogą być mocowane za pomocą śruby lub bez niego. Należy zauważyć, że niniejsze urządzenie może być ustawione w pewnej pozycji. Na przykład, regulacja amortyzacji wtyczki na rowerze pozwala na dostosowanie jej sztywność. Aby to zrobić, należy zmienić sprężynę. W niektórych przypadkach, wystarczy przekręcić pokrętło.

Można również dostosować odbicia widelca i stopnia kompresji. Ponadto, dzięki specjalnej regulacji i miękkiej konstrukcji, aby trudne. Wszystkie widelca opieki obejmuje regularne usuwanie kurzu z powierzchni i okresowo smarować wszystkie części ruchome.