504 Shares 3538 views

Pierwsza negatywna grupa krwi: jego właściwości i wpływ na ciążę.

Nie jest tajemnicą, że ludzka krew może należeć do jednej z czterech grup. Są one spowodowane przez genetyczną i wyluzowany w piątym tygodniu rozwoju zarodkowego, to nie zmienia się w ciągu życia. Podstawą dla tej grupy jest obecność antygenów krwi i przeciwciał. Ich połączenie i współczynnik, a określa grupę ludzkiej krwi. W celu określenia grup krwi uwagę na obecność antygenów (A i B) i przeciwciała (alfa i beta). Najczęstszym jest uważany za pierwszy typ krwi, która jest również uniwersalny, tj nadaje się do wszystkich transfuzji. Ale ostatnio, Ministerstwo Zdrowia zabronione zrobić transfuzję, gdy grupy nie są takie same. Tak więc, należy zauważyć, w tych samych warunkach z możliwością transfuzji pomimo uniwersalności krwi pierwszej grupy.

Ponadto krwi ludzkiej ma takie właściwości, jak Rh. To może być dodatni lub ujemny. Rh czynnik – białkiem występującym na powierzchni czerwonych krwinek. Negatywnej grupie krwi charakteryzuje się brakiem białka, które w każdym przypadku nie jest patologią. To jest po prostu cechą krwi. Rh-dodatnie krwi, wręcz przeciwnie, jest to białko w ich skład. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę czynnik Rh do transfuzji krwi. Na przykład, jeśli pacjent jest w pierwszy negatywny krwi, to jest możliwe, aby wlać pierwszy Rh-dodatnich. To jest obarczona rezus konfliktu, który może tylko zaostrzyć stan pacjenta, zamiast mu pomóc. A nawet prowadzić do śmierci. Biorąc pod uwagę, że Rh-ujemnych ludzi na planecie około 15%, a wśród nich pierwszy ujemny grupa krwi – rzadkie.

Transfuzja najlepiej jest użyć krew najbliższych krewnych, gdyż jest najbardziej zbliżony do składu, szczególnie jeśli chodzi o rzadkiej pierwszej negatywnej grupy.

W czasie ciąży i porodu u kobiet.

Jest prawdopodobne, że pierwsza negatywna grupa krwi może przynieść pewne problemy w czasie ciąży. Jest to spowodowane pojawieniem się konflikt Rh-dodatnie z powodu rezus ma płód. Ale jest to możliwe tylko w pozytywny czynnik Rh w ojca dziecka, który odziedziczył i niemowlęcym. Ale nawet w takich przypadkach, współczesna medycyna jest w stanie sobie poradzić. Ważne jest w sam raz, aby przejść przez wszystkie niezbędne procedury. Jeżeli ojciec dziecka ma również negatywny czynnik Rh, ciąża nie będzie się różnić od Rh dodatnich matek. Reszta pierwszej negatywnej grupy krwi nie ma przeciwwskazań do ciąży i porodu. Będzie ona również być dobre, jeśli ktoś z członków rodziny o tej samej krwi będzie w „alarm” w przypadku dużej utraty krwi od matki, aby być w stanie szybko dostarczyć potrzebne krwi lub składników krwi.

Dla każdego człowieka ważne jest, aby znać swoją grupę krwi i Rh, w razie konieczności powiadamiania lekarzy. Niektórzy nawet zrobić specjalny znak w paszporcie, który pomaga uniknąć marnowania czasu na analizę sytuacji awaryjnej.