210 Shares 2435 views

"Atoxil": instrukcje użytkowania, real

Aby móc korzystać z takiego leku, jak „Atoxil”? Instrukcje stosowania tego leku i jego wskazania do odbioru zostaną szczegółowo opisane w tym artykule. Od niego dowiesz się o jaki rodzaj struktury jest określany leku gdyby miał żadnych przeciwwskazań i skutków ubocznych.

Forma kompozycji, opakowania leku

W jakiej formie wytwarzać lek „Atoxil”? Przewodnik mówi, że taki lek jest uwalniany tylko w postaci proszku, który jest przeznaczony do przygotowania zawiesiny.

Lek ten jest sprzedawany w butelkach, w którym umieszczono 10 g substancji pirogenicznej krzemionki. Ponadto, lek jest dostępny w saszetkach. Zawierają 2 g substancji czynnej.

Farmakologicznych właściwości leku

Jakie funkcje ma lekarstwa „Atoxil”? Instrukcja stwierdza, że taki proszek odnosi się do enterosorbent 4 pokoleń. Ma wyraźny wpływ sorpcji i zapewnia gojenie się ran, bakteriostatyczne, anty-alergiczne, detoksykacja i efekty przeciwbakteryjne.

Jak wspomniano powyżej, element prąd lek „Atoxil” działa krzemionki. Po odbierania wewnątrz przewodu pokarmowego są adsorbowane endogenne i egzogenne toksyny o różnym pochodzeniu (na przykład, bakterii lub żywności alergeny, substancje toksyczne, które pojawiają się na gnicie białka i nieprzetworzonych w jelitach, endotoksyny mikroorganizmów i t. D.).

Specjaliści, że, dzięki wysokiej dyspergowalności powierzchni absorbującej procesu wyjściowego toksyn zachodzi z dużą szybkością.

Ze względu na obecność osmotyczne i gradientów stężenia leku przyspieszone transportu szkodliwych substancji z chłonnych, krwi lub tkanek z przewodu pokarmowego.

Bakagglyutiniruyuschy działanie leku z powodu braku odwrotnej sorpcji. Małe cząstki proszku osadzają się komórek bakteryjnych i wiąże się je całkowicie.

wskazania

Dlaczego potrzebujemy lekarstwa „Atoxil”? Instrukcje użytkowania wskazuje, że główne wskazania do przyjmowania tego środka są następujące warianty:

 • wirusowe zapalenie wątroby typu A i B (w odniesieniu do całkowitych leczenia);
 • choroby jelit (najbardziej ostre), którym towarzyszy biegunka;
 • choroby alergiczne (na przykład, zapalenie skóry atopowe i skaza);
 • zatrucie żywności (na przykład alkohol lub grzybów);
 • zmian ropnych i oparzeń, owrzodzeń troficznych (dla zewnętrznego leczenia).

Dlaczego nadal korzystać z leków „Atoxil”? Instrukcje, komentarzami specjalistów, że takie proszkowe są często stosowane jako środek detoksykacji w chorobach nerek, toksyczne zapalenie wątroby, marskość wątroby, alkoholu i zatrucie lekami, chorób skóry i tak dalej.

Przeciwwskazania

Czy są jakieś przeciwwskazania do przyjmowania „Atoxil” lek?

Instrukcje użytkowania mówi następujące zakazy:

 • karmienie piersią;
 • ostra choroba wrzodowa układu trawiennego;
 • niedrożność jelit ;
 • ciąża;
 • Erozja śluzówki jelitowej;
 • wrażliwość na lek podwyższone pacjenta.

Również nie zaleca się podawanie leków dzieci do jednego roku.

Lek „Atoxil”: instrukcje użytkowania

Opinie na temat tego leku zostaną zaprezentowane na końcu artykułu. W międzyczasie, zobaczmy jak przyjmować tego leku. Dawka jest ustawiony zgodnie z instrukcją lub do innych celów lekarza prowadzącego.

Jak przygotować lekarstwo „Atoxil”? Instrukcji (proszku rośliny, obecnie opisać) stwierdza, że przed otrzymaniem leku suchej substancji z butelki i torebki w zlewce wlać 250 ml wody pitnej i dokładnie miesza się aż do uzyskania jednorodnej zawiesiny.

Gotowy lek powinien być przyjmowany na 60 minut przed jedzeniem lub podejmowania innych urządzeń medycznych. Średnia dawka dziennie wynosi 12 g (dorosłych i dzieci w wieku 7 lat). Jeśli istnieje taka potrzeba, dana kwota została zwiększona do 24 g, ale tylko po konsultacji z lekarzem.

W jakie dawki przepisane leki „Atoxil” małe dziecko? Instrukcje dla dzieci (proszek im rzucać się w dokładnie taki sam sposób, jak opisano powyżej) stwierdza, że dzieci w wieku 1-7 lat powinny mieć 150-200 mg leku na kilogram masy ciała. W tego leku powinna być podzielona na 4 dawek. Pojedyncza dawka leku nie może być więcej niż połowa dziennej.

Ostre choroby jelit, jak również wirusowe zapalenie wątroby wymaga środki odbiorcze 7-10 g trzy razy na dobę. Jeżeli pacjent nie może samodzielnie się lek, po czym jest on wprowadzany bezpośrednio do żołądka za pomocą sondy.

Czas trwania leczenia ostrych infekcji jelitowych wynosi 3-5 dni. Jeśli choroba jest ciężka, a następnie przedłużyć kurs do 15 dni.

Leczenie wirusowego zapalenia wątroby przeprowadzono 7-10 dni (w zależności od stopnia zaawansowania choroby oraz stanu pacjenta).

Czy mogę stosować leku miejscowo „Atoxil”? stany ręczne że takie stosowanie leku jest bardzo powszechne wśród pacjentów. Aby proszek ten był stosowany do obszaru dotkniętego oczyszczono wstępnie warstwy wynosi 5 mm. Dalsze przygotowanie pokrywa aseptycznych bandaż (tylko na sucho). Takie procedury przeprowadzono w dzień do rany oczyszczony i nie goić.

skutki uboczne

Jakie są skutki uboczne leku mogą powodować raportowanie? Co oznacza to stwierdzenie? „Atoxil” (proszek w torebkach i fiolkach) często staje się przyczyną zaparć i reakcji alergicznych. Wraz z rozwojem tych efektów, zaleca się, aby zobaczyć się z lekarzem do przerwania lub dostosowanie schematu leczenia.

interakcji

Przed podjęciem proszek „Atoxil” jednocześnie z innymi lekami, należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Wynika to z faktu, że takie połączenie może prowadzić do niepożądanych skutków.

kwas acetylosalicylowy, wraz z badanym leku zdolnego do zwiększenia dezagregacji płytek.

Równoczesne stosowanie „Atoxil” kwasu nikotynowego lub narkotyków, takich jak „symwastatyny” często rozwija się synergiczny efekt, co z kolei prowadzi do zmniejszenia aterogennych frakcji we krwi, a także zwiększają poziom cholesterolu i lipoprotein VP.

Gdy wewnątrzustrojowe detoksykacji mieszankę proszkową i środki przeciwbakteryjne (na przykład, „furatsillina”, „Trifurana”, „Bifurana”, „chlorheksydyny”, etc.) może zwiększyć efektywność leczenia procesów zapalnych.

Przestrogi

Lek „Atoxil” łączyć z alkoholem nie jest zabronione. Ponadto lek ten jest często stosowany w leczeniu zatrucia alkoholem.

Cena i analogi

Podstawowym lekiem jest analogiem badanym lekiem „Siliks”. Takie same efekty i posiadają następujące środki: "Polisorb Laktofiltrum" "", "", "Sorbeks ENTEROSGEL" i inne.

Jeśli chodzi o cenę, to lek „Atoxil” nie jest bardzo wysoka. Koszty opakowania 20 saszetki wynosi około 160-170 rubli. Podobna cena iw butelkach leku.

Opinie na temat leków

Referencje o proszku sorpcyjnej „Atoxil” są bardzo częste. Wynika to z faktu, że lek ten jest jednym z najbardziej popularnych.

Pacjenci twierdzą, że aktywny lek jest bardzo skuteczny. On jest w stanie w krótkim okresie czasu, aby wyeliminować wiele nieprzyjemnych objawów zatrucia.

Bardzo często ten lek zostawić opinię rodziców z małymi dziećmi, którzy stosowali ją w leczeniu ostrych infekcji jelitowych. Zauważają przejaw efektu terapeutycznego krótko po otrzymaniu zawiesiny.

Należy również stwierdzić, że lek ten jest często stosowany przez kobiety w ciąży. Ponadto gotowy rozwiązanie nie jest zalecane u pacjentów cierpiących z różnych żywności i innych alergii. Prawie wszystkie z tych osób obserwuje się wyraźną poprawę ich stanu zdrowia.

Pomimo skuteczności leku, niektórzy pacjenci są za pomocą innych środków o podobnym działaniu. Na przykład, istnieje wiele lekarzy, którzy wolą, aby przypisać pacjentom lek jako „Polisorb”. Wynika to z faktu, że jego skuteczność nie jest gorsza „Atoksilu”, ale jego koszt jest nieznacznie niższa od ceny pierwotnej (około 120 rubli za 12-gramowej słoika).