250 Shares 9898 views

Poeta Siergiej Shestakov

Sergey Shestakov – poeta, którego twórczość wielu autorytatywnych krytycy uważają, że zjawisko we współczesnej poezji rosyjskiej. W duchu, pomysłowe, że on był blisko Osip Mandelsztam, będąc autentycznym przez autora z własnym niepowtarzalnym charakterem pisma.


biografia

Shestakov Sergey Alekseevich urodził się w Moskwie w dniu 01.29.1962, w „matematycznym” rodziny. Ojciec uczył na Wydziale Matematyki i Mechaniki Uniwersytetu Moskiewskiego, a wydawało się, że los poety jest określona – aby stać się naukowcem.

Rzeczywiście, młody człowiek ukończył Mekhmat, ale dusza jest wymagane własnej ścieżce wyszukiwania. Przez cztery lata, Sergey Shestakov i pracował jako geolog i komendanta nocy, a jako inżynier aż zdał sobie sprawę, że jego prawdziwe powołanie – pedagogikę.

Zawód – uczyć dzieci

Po pracy na trochę na studiach, Sergey przeniósł nauczyciela matematyki w zwykłej szkole. Oto tylko nauczyciel, był niezwykły. Jako innowator, on opracował własne metody nauczania, podręczniki napisane pięćdziesiąt. Ale równolegle, dla duszy, że plamy na papierze wierszy o miłości, o byciu, o własnych emocji, uczuć.

Sergey wielokrotnie uznana za „Nauczyciela Roku” na różnych poziomach, w tym all-rosyjskich. Jego kolekcja tytułów „Honorowy” podziwianym przez wielu. W 1995 roku został odznaczony Orderem „Za Zasługi” drugiego stopnia. W tym samym czas nauczyciela matematyki GBOU Szkoła №7 jest zastępcą redaktor naczelny czasopisma literackiego „New Beach”.

radość z czytania

Wersety Shestakova i Mandelsztam nie porównaniu przypadkowe. Siergiej mówi, że to dla niego poeta był najbardziej czczonych w pierwszych latach. Nie jest zaskakujące, że ich oktaw melodii.

Od dzieciństwa, Siergiej Szestakow był nałogowym czytelnikiem. W jego kohorty zostały wybrane powieściopisarzy (i włączone), Tołstoja, Dostojewskiego, Pasternak, Bunin. Oprócz Mandelsztama, uwielbia poezję Puszkina, Tiutchev, Baratynsky, Derzhavin FET, językowych, Vyazemsky. MSU wspaniały biblioteka pozwala na czytanie dzieł rzadkich, zakup koi było niemożliwe w Związku Radzieckim. Bogactwo językowej palety „dorosłego” Siergiej A., oczywiście, wynika ze zgromadzonego bagażu dzieł czytanych w młodości.

tworzenie

Sergey Shestakov drukowane dużo i często. Lista autorytatywnych specjalistycznych publikacjach, publikować jego oktawa jest imponująca: „Gazeta Literacka”, „Neva”, „Star”, „Wołga”, „Reklama”, „Ural”, „New Beach” i inne.

Również Siergiej Alekseevich opublikowane zbiory pełnometrażowych poezji:

  • "Poemat" (dwie części: 1993, 1997);
  • "Indirect Speech" (2007);
  • "Scholium" (2011);
  • „Inne krajobrazy” (2015, międzynarodowy litpremiya „Pisarz 21 wieku”).

Poeta intensywnie koncertował, nie zaniedbuj twórcze wieczory, nawet w małych miasteczkach. Częstym uczestnikiem forów, konkursów.

krytyka

Mimo, że praca z krytyków – „rozbierać hyperbolizing najmniejsze wady kości wypadków autorów, kreatywność Shestakova są one z aprobatą. Literacki nie świętować tylko bogactwo słownictwa i bogactwo słownych obrazów, czasami nieoczekiwane, ale zawsze precyzyjne i pojemny.

Sergey A. należy do podziemnych poetów. W tym czasie, gdy wśród czytelników wierszy o miłości są najbardziej pożądane, nie boi się ujawnić skomplikowanych tematów. Nie boi się zrazić publiczność. Wystarczy pomyśleć, patrząc na ludzi w stanie docenić kompleksową gamę uczuć, myśli twórczej wiadomości autora.

… i trwa życie jako ostatni echo
Kiedy głosy milkną.

W pracy możemy zauważyć następujące Shestakov jako nauczyciela i matematyki. Jego teksty, takie jak równanie – rozwiązań popyt. Oni nie są wystarczające, aby czytać. Lakoniczny oktawę bogato przyprawiony nedoskazyvaniyami kropki i sugestywne wykrzykników. Autor nie podziela matematyki i poezji, wierząc, że jest to inna interpretacja tych samych procesów.

Droga do Boga

Shestakov często odwołuje się do Boga, który jest dziwne jak na „kaznodziei nauk ścisłych”, przyniósł ideały epoki sowieckiej. Czy osoba, która otrzymała doskonałe wykształcenie techniczne, matematyk z zawodu, wysoko nieść wartości duchowe? Nie zapominaj, przede wszystkim Siergiej – nauczyciela. Człowiek, którego święty obowiązek – aby nauczyć się myśleć, uczyć się lekcji, stały dyrygent nowej wiedzy. W skrócie, nauczyciel.

i chmura glinki walcowane kulę
jeszcze ledwo słyszalny, mówi, bóg …

Większość wierszy Sergey pisze bez używania wielkich liter. Widocznie, podkreślając znaczenie każdego słowa. W rezultacie, nie ma odczytu obrazu modlitwy – monotonny, ale ważne znaczenie. Ciemność i światło – częstymi bohaterami autora. Jeszcze chłód półcień, pak, półtonów i indywidualne mieszanie kolorów.

Działa Shestakova, być może zbyt pesymistyczny. Oni zdradza głęboki, nawet globalnych wydźwięk, w których pożądane byłoby, aby zrozumieć na zawsze. Osiem linii czasami więcej sensu niż w wierszach pisarzy „drugiej kategorii”.

wynik

Shestakov Sergey wchodzi w konstelację najlepszych poetów współczesnej Rosji. Udaje mu się połączyć z działalności mentoring, praca, praca socjalna. Był przetrzymywany jako nauczyciel, jako poeta, jako obywatel.

Sergey z innymi autorami przemawia do wiernych fanów poezji. Aktywnie uczestniczyć w litzhurnala wydanie „New Beach” i jako zastępca redaktora naczelnego i jako pisarz.