809 Shares 1253 views

Analiza "na dole" (Gorkiy Maksim). Charakter bohaterów i filozofia gry

Bardzo skomplikowane prace tworzone Maksyma Gorkiego. „The Lower Depths”, której streszczenie nie może przejść kilka zdań sugeruje, filozoficzne rozważania na temat życia i jego sensu. Starannie narysowane obrazy oferują czytelnikom swojego punktu widzenia, jednak, jak zawsze, tylko trzeba go rozwiązać.


Temat znany Elementów

Analiza „The Lower Depths” (M. Gorkiego) jest niemożliwe bez znajomości fabuły gry. Częstym nić biegnie przez całą pracę sporu o możliwościach człowieka i samego człowieka. Akcja toczy się w Flophouse Kostylevo – miejscu, które wydawało się być zapomniane przez Boga, w oderwaniu od cywilizowanych ludzi na całym świecie. Każdy mieszkaniec dawno utracone więzi zawodowe, społeczne, społeczne, duchowe i rodzinne. Prawie wszystkie z nich uważa, że ich sytuacja nienormalna, stąd niechęć nic wiedzieć na temat sąsiadów pewnej goryczy, imadła. Raz na dole, postacie posiadają własną pozycję w życiu, wiedzą tylko swoją własną prawdę. Czy coś je zapisać, czy też jest to zagubiona dusza dla społeczeństwa?

„The Lower Depths” (gorzki): Bohaterami prac i ich znaków

W toczącej się debaty w całej grze są szczególnie ważne trzy Wierzenia: Łukasza, Bubnov, Satina. Wszystkie z nich są różne losy, a ich nazwy są również symboliczny.

Luke jest najbardziej skomplikowany sposób. Że jego postać jest kuszące, aby myśleć, że jest lepiej – prawda czy współczucie. I możliwe jest użycie nazwy kłamstw współczucie, jak to czyni tę postać? Uważna analiza „dolnej głębi” (Gorki) pokazuje, że Luke stanowi samo w sobie jest pozytywnym jakości. Ułatwia agonii Anna, daje nadzieję na aktorów i popiołów. Jednak zniknięcie bohatera prowadzi do innych katastrof, które nie może być.

Bubnov jest z natury fatalist. Uważa on, że ludzie nie mogą nic zmienić, a jego los jest zdeterminowany przez wolę Pana, okoliczności i przepisów. Ten bohater jest obojętny dla innych, aby ich cierpienia, a także do siebie. On idzie z prądem i nawet nie próbują dostać się do plaży. W ten sposób autor podkreśla niebezpieczeństwo takiego wyznania.

Robi analizę „Lower głębi” (gorzki), warto zwrócić uwagę na Satina, którzy przekonani, że człowiek jest panem własnego losu, a wszystko – to dzieło jego rąk.

Jednakże, głosząc szlachetne ideały, jest hazardzistą, gardzi innych, chcąc żyć bez pracy. Inteligentna, wykształcona, silny, postać ta mogła wydostać się z tarapatów, ale nie będzie to zrobić. Jego wolny człowiek, który w słowach aa „brzmi dobrze” staje się zły ideolog.

zamiast wniosku

Warto zauważyć, że Satin i Łukasz – Bohaterowie sparowany podobne. Ich nazwy są symboliczne i nieprzypadkowe. Pierwszy jest związany z diabłem, szatanem. Po drugie, mimo biblijnego pochodzenia nazwy, jak to jest zły. Zawarcie analizę „dolnej głębi” (gorzki), możemy zauważyć, że autor chciał przekazać nam, że prawda może uratować świat, ale równie ważne jest współczucie. Czytelnik sam musi wybrać pozycję, która będzie dla niego. Jednak pytanie o człowieka i jego możliwości jest nadal otwarta.