793 Shares 6344 views

Włosy na twarzy kobiet

Jednym z najpoważniejszych wad kosmetycznych są włosy na twarzy kobiet. W brunetkach spotyka się znacznie częściej niż blondynki. Zwiększony wzrost jest najczęściej związany z okresem dojrzewania, a czasem staje się zauważalny wraz z początkiem menopauzy. W takich przypadkach nawet małe włosy, podobne do puchu, stają się grubsze i bardziej zauważalne.


Włosy na twarzy kobiet: powody pojawienia się

Nie jest jeszcze jasne, co powoduje wzrost włosów na kobiecej twarzy, ale udowodniony fakt polega na tym, że są one uzależnione od układu nerwowego, dodatkowo są związane z nieprawidłowościami w tarczycy, gruczołach nadnerczy, jajników i innych narządach. Zewnętrzne bodźce, na przykład, pasty, ścieranie, silne maści i tak dalej, mogą znacznie wzrosnąć. Golenie jest również drażniące skórę i wzmacniacz włosów, ponieważ zagęszczają się i stają się znacznie bardziej zauważalne. Jeśli poszczególne włosy zostaną usunięte przez pociągnięcie, czyli usunięcie włosów, efekt tego będzie krótkotrwały, ponieważ włosy szybko wzrosną. Promuje wzrost włosów i podrażnienie skóry oraz tarcie kamieniem pumeksowym. Najbezpieczniejszą metodą mechaniczną jest cięcie pojedynczych włosów za pomocą nożyczek do paznokci. Z tą procedurą usuwa się włosy na twarzy kobiet, a skóra nie jest podrażniona. Jeśli wszystko zostanie zrobione dokładnie, nie zauważymy wzrostu wzrostu włosów. Ta operacja trwa zazwyczaj dużo czasu, jest wystarczająco staranna, nie gwarantując, że wkrótce nowe włosy nie będą rosły w tych samych miejscach. Okazuje się, że żadna z istniejących mechanicznych metod pozbycia się włosów nie może być uznana za skuteczną.

Włosy na twarzy kobiet: jak usunąć

Oczywiście, gdy jest taka kłopotliwa na twarzy, każda kobieta myśli, jak się jej pozbyć. Możesz usunąć włosy twarzy różnymi substancjami chemicznymi. Najbardziej prostym i nieszkodliwym jest wybielanie za pomocą nadtlenku wodoru, który musi być tak często jak to możliwe. Proszek z neutralnym proszkiem bardzo szybko pozbędzie się podrażnień. Nadtlenek wodoru można zastąpić maścią perhydrolową. Można to zrobić w następujący sposób: weź 2 gramy perhydrolu, 12 gramów lanoliny i 8 gramów wazeliny, wymieszaj wszystko i zastosuj się do obszarów, w których włosy rosną. Mieszaninę należy pozostawić na skórze do wyschnięcia, a następnie dokładnie spłukać ciepłą wodą. Substancje chemiczne pozwalają usunąć włosy na twarzy kobiet. Inną opcją jest specjalna pasta – depilująca, która zawiera wapń, siarczan baru i wapno. Makaron przygotowywany jest w następujący sposób: środek depilujący proszki zmieszany z wodą tworząc ciasto, które musi być rozłożone na skórze drewnianą łopatką. Ta pasta powinna znajdować się na skórze przez około dziesięć minut, aż do momentu poczucia mrowienia. Teraz trzeba go usunąć tą samą łopatką wraz z włosami. Obszar skóry, w której zastosowano pastę, należy przemywać ciepłą wodą, a następnie smarować tłuszczem lub proszkiem. Takie narzędzie sprawia wrażenie bardzo dobre z jej skutkiem, ale jest tymczasowe. Po kilku dniach włosy na twarzy kobiety mogą pojawić się ponownie, podczas gdy stają się bardziej szorstkie i bardzo podobne do włosia. Częste używanie depilatorów czasem powoduje poważne podrażnienie i pojawienie się różnych chorób skóry.

Najbardziej niezawodnym sposobem jest elektroliza, czyli porażenie prądem włosów. Procedura ta jest przeprowadzana tylko w wyspecjalizowanych instytucjach. Wzmocnienie wzrostu włosów może wiązać się z użyciem maści z pigmentacji i piegów, dlatego należy je wyrzucić.