122 Shares 8445 views

Jaka jest różnica między zapaleniem nerwu nerwowego twarzy?

Pod zapaleniem nerwu w medycynie rozumie się jako szczególną zapalną chorobę nerwów obwodowych. Ta dolegliwość jest następująca. Po pierwsze, nerw (lub niektóre jego części) staje się zapalony, odpowiadając bezpośrednio na wyraz twarzy prawej lub lewej strony twarzy. Dopiero po stosunkowo długim okresie czasu u pacjentów jest już widoczny dla pozbawionych oczu asymetrii. W tym artykule opisujemy jak najdalej szczegółowo główne przyczyny pojawienia się tego problemu, a także rozważymy, jak neuritis nerwu twarzowego jest leczony we współczesnej medycynie.

Główne przyczyny tej choroby:

  • Stałe napięcie nerwowe;
  • Niepokój;
  • Zwiększona pobudliwość;
  • Różne rodzaje obrażeń mechanicznych;
  • Zakażenie;
  • Supercooling;
  • Nowotwory;

Objawy

Przede wszystkim należy zauważyć, że zapalenie nerwu nerwowego twarzy manifestuje się z reguły w postaci regularnego dyskomfortu i bólu w okolicy za uchem. Ponadto, jak już wspomniano powyżej, zauważalna jest asymetria twarzy. Pacjenci często skarżą się na całkowity brak apetytu ze względu na utratę wszystkich wrażeń smakowych. Możliwe jest również mimowolne łzawienie, dzwonienie w uszach, ogólne osłabienie, a ponadto stosunkowo niewielki wzrost temperatury ciała.

Nowoczesne metody diagnostyczne

Aby prawidłowo zdiagnozować zapalenie nerwu nerwu twarzowego, wymagana jest natychmiastowa wizyta u odpowiedniego specjalisty. Lekarz musi koniecznie zbadać pacjenta, sprawdzić obecność w sytuacjach stresowych, częste przeziębienia (w tym naturę wirusową) lub mechaniczne urazy. Jeśli ta diagnoza zostanie potwierdzona, wyznacza się właściwe i przede wszystkim indywidualne leczenie.

Neuritis nerwu twarzowego. Terapia

Zdaniem ekspertów, w chwili obecnej ten schorzenie jest dobrze leczone z powodu różnych metod medycyny alternatywnej. Często akupunktura jest zalecana dla zapalenia nerwu nerwowego twarzy. Dodatkowo stosuje się specjalny masaż akupresury oraz ciepło bezkontaktowe, które niewątpliwie najbardziej wpływa na problem. Należy pamiętać, że szczególna metoda leczenia powinna być zalecona wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza, w oparciu o stan pacjenta, wiek i inne parametry towarzyszące. Niektórzy pacjenci są wspomagani przez stosowanie różnych fitopreparatów, które z kolei mają wyraźne właściwości przeciwzapalne, a także znacząco zwiększają oporność organizmu. Nie mniej istotną rolę odgrywa leczenie i dostosowanie diety.

Neuritis nerwu twarzowego. Konsekwencje

Podsumowując, należy zauważyć, że lekarze zalecają rozpoczęcie terapii jak najszybciej. W przeciwnym razie bardzo trudno będzie pozbyć się takiego nieprzyjemnego problemu na zaawansowanych etapach. Ponadto istnieje możliwość całkowitego odtworzenia mięśni twarzy.