552 Shares 4332 views

Bafomet – chrześcijanin demon lub bóstwo pogańskie?

Bafomet – tajemniczy stwór z głową kozła, który znajduje się w kilku źródeł z historii okultyzmu. Jest uważany za szatański idol. Począwszy od templariuszach w średniowieczu, a kończąc masonów-tych XIX wieku, Bafomet zawsze wywołała kontrowersje i sprzeczności – do dnia dzisiejszego. Bafomet – co to jest? A co najważniejsze, co jest prawdziwe znaczenie tego symbolicznego rysunku i jego pojawienie się w okultyzm?

Wartość w okultyzmie

W całej historii Zachodniej nazwy okultyzmu tajemniczego Bafomet jest często spotykane, i jest wymieniany w wielu rozprawach. W swej istocie, Bafomet – to jest, jak już wspomniano, ten szatański idola. Choć nazwa stała się powszechnie znana w XX wieku, wspomina Bafometa można znaleźć w dokumentach datowanych na XI nadal. Dziś ten symbol kojarzy się ze wszystkim, co odnosi się do okultyzmu, magii rytualnej, czary, satanizmu i ezoteryki. Jego nazwisko często pojawia się podkreślić coś utajoną. Więc kim on jest – Bafomet? Co to jest? Nazwa po raz pierwszy pojawiła się w 1098 w liście do krzyżowiec Anselm Ribemont. Najbardziej znany wizerunek idola średniowiecza znaleźć w książce Elifasa Levi „dogmatów i rytuałów Wysokiej Magii”, a od 1897 roku, produkt był przełomowym dla współczesnego okultyzmu. Wiele z nich jest zainteresowany w pytaniu sakramentalnym: „Bafomet – diabeł czy nie?” Dlaczego jest to tak ważne w okultyzm? Aby odpowiedzieć na te pytania, należy najpierw dowiedzieć się, jego pochodzenie.

Pochodzenie nazwy satanistycznej idola

Istnieje kilka teorii dotyczących pochodzenia nazwy Baphomet. Najczęstszym wytłumaczeniem twierdzi, że ten stary francuski zniekształcenie imienia Mahometa – proroka islamu, czczony przez muzułmanów. Podczas wypraw krzyżowych, Templariusze przebywał przez dłuższy czas w krajach Bliskiego Wschodu, gdzie zapoznał się z nauką o arabskiego mistycyzmu. Ale jego dokładne pochodzenie nie jest jeszcze znana.

Bafomet templariuszy

Kontakt z cywilizacjami Wschodu pozwolono powrócić do Europy, która będzie podstawą zachodniego okultyzmu, w tym gnostycyzmu, alchemii, kabały i hermetyzmem. Komunikacja Templar z muzułmanami doprowadziły do tego, że Kościół oskarżył ich czczenia bożka nazwie Baphomet, więc istnieje kilka możliwych połączeń między tą nazwą i proroka Mahometa. Kościół katolicki posiada następujące zarzuty: templariuszy, które praktykowane są sodomii, zbezcześcili krzyż i zrzeczenia Boga. Dokumenty niedawno odkryte w tajnych archiwach watykańskich sugerują, że opłaty mogą stać się rzeczywistością. Przez wiele wieków Kościół katolicki twierdzi, że Bafomet – jest Lucyfer, czyli samego diabła.

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że kult Bafomet templariuszy został wymyślony i rozprzestrzeniać te kłamstwa specjalnie inkwizytorzy się znaleźć jakiś powód do oskarżania ich o herezję, a tym samym rozwiązać problemy stworzone przez tego słynnego i buntowniczego Zakonu. Templariusze, na przykład, wykorzystywał każdą okazję, aby wpłynąć na króla Filipa VI Francji, a nawet przywódców Kościoła katolickiego.

Prześladowania templariuszy

Ostatni Supreme Master Zhak De Mole kolejność pod zarzutem, że był heretykiem, poddano spalenie na stosie. Tortury tysięcy członków zakonu inkwizytorów dała pożądany uznanie w wielu zbrodni i herezji. Najważniejszym z nich jest odmowa Jezusa i czczą idol, a mianowicie brodatego głowę kozy nazwie Baphomet. Templariusze twierdził, że byli przygotowani do tego bożka ubóstwiać jako jedynego Pana i Zbawiciela, ale ich opisy satanistycznych bóstwa bardzo różne. Na przykład, niektórzy mówili, że ma cztery głowy i trzy nogi. Inni twierdzili, że figura idol składa się albo z drewna lub metalu. Niektórzy twierdzili, że Bafomet templariuszy jest wykonany ze złota. Jako „dowody” została doprowadzona do sądu świątyni wielu elementów importowanych z krajów wschodnich, a niektóre z nich miał niezwykły sposób substancji androgenne. W przyszłości wszystkie materiały zostały zniszczone.

alternatywne teorie

Istnieją jednak inne teorie na temat pochodzenia nazwy. Alternatywnym wyjaśnieniem może być to, że nazwa Baphomet pochodzi od greckiego baphe metous, czyli dosłownie „chrzest mądrości”, która łączy go z gnostyków. Istnieje również teoria o pochodzeniu nazwą Baphomet od zniekształconego arabskiego wyrażenia „Abu Fihamat”, co oznacza „ojcem mądrości.” Sam symbol, jak jego nazwa, nie ma jasnego wytłumaczenia. Jednak w świecie starożytnym o tym istnieją dziesiątki dziwnych, mistycznych odniesień. Rogate idolami są często spotykane w starożytnej mitologii.

Nowoczesny wizerunek Bafomet

Jednak nowoczesny sposób Baphomet pojawił się dopiero w 1856 roku, w swojej książce „Dogmaty i rytuały High Magic” Levi Elifasa (których wspomniano wcześniej w tym artykule), który był doświadczonym i ezoteryczny okultistom pochodzi z Francji. Jego książka jest próbą odpowiedzi na pytanie: „Baphomet – kim jest ten”

Książka nie opisuje bóstwo, nawet sugerując idola czczenia. Obrazy Lewiego – metafora jedności, której szukałem magii i alchemii. To nie jest człowiek, a nie kobieta, nie mężczyzna, a nie zwierzęciem, nie czarne, a nie białe. To tylko skomplikowany obraz lub podobieństwo Chińczyków zaczęło wszystko – Yin i Yang. Levy był głęboko przekonany, że templariusze naprawdę starożytne bóstwo czczone to, ale nie mógł dostać prawdziwego dowodu na to. Nadal ezoteryczne i mistyczne dziwnego o tym, kto jest Bafomet?

Opis Baphomet

Opis Baphomet, który dał Levi, używane we współczesnej literaturze ezoterycznej. Bafomet – jest to dość przerażająca istota w postaci kozlogolovogo idola.

Koza nosi piętno pentagram na czole, z jednym punktem na górze, która jest symbolem światła. Jedną ręką wskazując na białym półksiężycem Hesed (dobrze), a druga jest skierowana w dół w kierunku czarnej gwiazdy Geburah (zło).

Jedno z jego ramion – to kobieta, z drugiej – człowiek. płomień inteligencji świecącym pomiędzy rogami – magiczne światło bilansu powszechnych, obraz duszy, górujący nad czym jako ognisty istoty. Ale w tym samym czasie jest on przywiązany do materii, świeci nad nim.

głowa bestii wyraża przerażenie grzesznika, którego potrzeby i wyładunku materiałów powinny być karane wyłącznie ze względu na negacji Boga i natury. Dusza nie jest uważane za wrażliwe na świecie niematerialnym, ale mogą cierpieć i czuć się podczas bolesnego procesu materializacji.

Gałązka zamiast genitaliów symbolizuje życie wieczne. Ciało zwierzęcia jest pokryta łuskami. Połowa z kręgu symbolizuje boskość atmosfery strachu i Baphomet piór potrzebnych do uzyskania zdolności do unoszenia się w powietrzu. Idol ma silną kobiecą pierś, opracowany i ręcznie sfinks nauk okultystycznych. Więc kto jest Bafomet? Zdjęcia Levi traktacie o dogmatycznej mistycyzmu idealnie pokazuje to, w każdym razie, opisuje jego wygląd.

Który reprezentuje Baphomet?

Wielu zastanawia się: „Idol Baphomet, co oznacza, że na poziomie duchowym?” To nie jest łatwa zagadka. Według Elifasa Leve i według swoich okultystycznych teorii, Bafomet – sposób na ludzkiej niewiedzy, przesądów, urojenia grzeszności, które są generowane przez ducha olśniewające. W tym sensie Baphomet nadaje się do określenia go jako kontrolę idol Lucyfera. W tym przypadku, to znaczy, że jego wpływ rozciąga się na niedouczonych osób dotkniętych brakiem duchowości i ciemność wściekłości.

Z tego powodu prawdziwy wyznawca religii okultystycznej i ezoterycznej nie tworzy bałwany, a na pewno ich nie uwielbiać. Baphometic mający ciało i krew przez ludzką wyobraźnię, nie dla niego. Uważa się, że te adepci Bafometa – to nic więcej niż fantomie.

Najbardziej ezoteryczny wynika, że w rzeczywistości nie istnieje, a Bafomet jest niczym więcej niż fikcji Kościoła katolickiego i francuskiego monarchy, w celu zniszczenia templariuszy. Często wykazują dowody, że to nie ludzie opisane są absolutnie identyczne z wyglądu idola przesłuchanie. Bafomet był głową kozła, kot. Radykalnie zmieniła, a liczba materialnego kończyny. Odzież był również bardzo różne – od czarnych szat zakonnych do ludzkiej skóry. Niektórzy mówili, że miał ogon, pazury, bródka, inni – zaprzeczył.

Nowoczesność i kóz idol

Kościół Szatana, założona przez fanów Baphomet w 1966 roku w San Francisco, jako znak satanizmu wziął kolejny obraz Baphomet. Jest to dość specyficzny.

Ten symbol jest głowa kozy przerażające włożony w odwróconym pięcioramiennej gwiazdy, znajduje się z kolei w podwójne koła.
Na zewnętrznym okręgu są pisma żydowskie, które są na krawędzi pentagramu i podać nazwę Lewiatana – duży oceaniczny monstrualny wąż, który w istocie podobne do diabła. W wykonywaniu obrzędów i procesji w Kościele Szatana Baphomet symbolem jest przymocowany do ściany za ołtarzem. Dla wyznawców kultu Bafomet – najwyższego bytu.