239 Shares 7429 views

Kamica: objawy i leczenie u mężczyzn. Objawy i diagnoza choroby

Kamica nerkowa (IBC) – patologia, która zawsze towarzyszy ból. Zlokalizowane dyskomfort w dolnej części pleców często. Ale jeśli kamień porusza się do wyjścia, ból mogą być odczuwalne w całej jamie brzusznej. Takie objawy często stanowi podstawę błędnej diagnozy i prowadzi jedną podejrzewać pacjent ma zapalenie wyrostka robaczkowego lub wrzód. Dlatego spójrzmy na diagnozę „kamica nerkowa” Objawy i leczenie u mężczyzn.

Co jest podstawą choroby?

Choroba jest znacznie bardziej powszechne w silniejszej płci niż kobiety. Statystyka podaje następujące dane. Mężczyźni są trzykrotnie bardziej narażone na zdiagnozowano kamicę moczową.

Przyczyny choroby, lekarze są podzielone na dwie grupy: czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Przyjrzyjmy się im.

Czynniki zewnętrzne, które prowadzą do powstawania kamieni:

 1. Cechy klimatu. Suche powietrze często prowadzi do odwodnienia.
 2. Struktura gleby. To wpływa na zawartość elektrolitu produktów.
 3. Wody. W przypadku kamieni nerkowych choroby może stanowić źródło dodatkowych soli w ilości płynów. Prowadzi to do wysokiego stężenia w moczu. Ponadto, tworzenie się kamienia wpływ zakwaszenie wody.
 4. Moja codzienna rutyna. brak aktywności fizycznej przyczynia się do patologii.
 5. Brak płynu. Niewielka ilość zużycia wody zwiększa ryzyko poważnej choroby.
 6. Dieta. powstawanie kamienia przyczynia się do nadmiernego spożycia produktów mięsnych i żywności, zawierający wiele zasad purynowych (szpinaku, grochu).

Nie jest to jedyne źródło wpływ na rozwój takich chorób jak kamica nerkowa. Powody mogą być spowodowane czynnikami wewnętrznymi:

 1. Infekcje dróg oddechowych: zapalenie cewki moczowej, zapalenie pęcherza moczowego, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie gruczołu krokowego.
 2. Patologie układu trawiennego: kamica żółciowa, zapalenie trzustki, zapalenie wątroby, zapalenie okrężnicy.
 3. Zakażenie innych narządów: zapalenie szpiku, otarcia, ból gardła.
 4. Zaburzenia rozwoju raka pęcherza, nerek i moczowodu.

Objawy choroby

Brak specyficznych objawów klinicznych w początkowej fazie nie jest kamica nerkowa. Objawy i leczenie ludzi, często w tym okresie nie jest dostępny. Patologia może pokazać czy diagnozowania innych chorób.

Charakterystyczne objawy kamicy wystąpić u pacjenta w ruchomych kamieni. Najbardziej podstawowym objawem jest ciężka, nagłe pojawienie się bólu. Taki stan jest charakteryzowany jako kolki nerkowej.

Była charakteryzuje się następującymi cechami:

 1. Napadowe silnego bólu, który staje się okresowo nasileniu.
 2. Może być wzrost temperatury.
 3. Bolesne dyskomfort pojawia się nagle, często w ruchu potrząsanie lub po dużej ilości odebranego płynu, alkoholu. Zmiana pozycji ciała nie eliminuje ból.
 4. Dyskomfort może rozprzestrzeniać się na odcinku lędźwiowym, dolnej części brzucha, pachwin.

Cechy objawy

Lokalizacja bólu i jego możliwe do określenia charakteru miejsca, gdzie kamienie są, jeśli pacjent jest diagnozowany kamicy moczowej. Objawy i leczenie ludzi są całkowicie zależne od ich lokalizacji:

 1. Dyskomfort wywołany w obszarze lędźwiowym (w sąsiedztwie kąta krawędzi kręgowe), które rozciąga się do pachwiny, charakteryzuje lokalizacji kamieni nerkowych i ich ruch wzdłuż moczowodu. Kiedy choroba ta często pojawia się krew w moczu.
 2. Jeśli ból jest skoncentrowany na stronie lędźwiowej i rozciąga się na krocze, a następnie kamień jest wysoka. Bolesne dyskomfort jest wynikiem rozciągania kapsułkę nerek.
 3. Przenoszenie kamienia jest zawsze bolesne. Bal promieniuje, zazwyczaj w przedniej części uda i moszny.
 4. Ból różnej konsystencji. Czasami pacjent ma okresy ulgi otrzymują nasilenie. Objawy takie są typowe dla lokalizacji kamieni w pęcherzu moczowym.

i inne cechy można zaobserwować, oprócz wyżej wymienionych objawów klinicznych:

 • bolesne oddawanie moczu;
 • Pogorszenie pacjenta;
 • gorączka;
 • krwiomocz;
 • nudności, wymioty;
 • Zatrzymanie moczu O wskutek niedrożności szyi pęcherza.

Rozpoznanie choroby

Aby potwierdzić diagnozę „kamienie nerkowe choroby„historii medycznej pacjenta przez lekarza prowadzącego zbadane bardzo uważnie. Lekarze zainteresowani w przeszłości prowadzono leczenie, jego skuteczność. Środki te pozwalają prawidłowo przypisać odpowiednie leczenie.

Diagnoza jest wynikiem następujących danych:

 1. Obecności charakterystycznych objawów pacjenta. Okresowo pojawiają się ostry ból w okolicy lędźwiowej, brzucha lub pachwiny. Niekompletny opróżniania pęcherza. Pieczenie podczas oddawania moczu w cewce moczowej.
 2. Są inspekcja. Lekarz odczuwa żołądka, powodując otrzewna wykluczone schorzeń zapalnych, takich jak zapalenie trzustki, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie wyrostka robaczkowego. Dotykając okolicy lędźwiowej i brzucha pozwala odróżnić patologię lumbago, rwa kulszowa, odmiedniczkowe zapalenie nerek. Zewnętrzne badanie pacjenta może charakteryzować wielu chorób układu moczowego. Uwzględnia postawę pacjenta, kolor skóry, obecność obrzęków.
 3. Charakterystyczne moczu parametrów patologii. Co do zasady, stwierdzono zwiększonej gęstości. W moczu, nie zostały zmienione w erytrocytach. Upewnić się wysokiego stężenia soli. Takie wskaźniki moczu charakteryzuje się obecnością kamieni nerkowych pacjenta.
 4. Są USG. Badanie dokładnie określa diagnozę i daje wyobrażenie o wielkości, kształtu i położenia kamieni.
 5. Wyniki CT. Badanie ultrasonograficzne jest używana, jeśli nie daje pełną charakterystykę patologii.
 6. Wyniki badań rentgenowskich kontrastowych. Metoda ta pozwala na badanie szczegółowo przepływ moczu. Diagnoza wskazuje, gdzie doszło do zablokowania kanałów.

odmian kamieni

To jest bardzo ważne nie tylko do identyfikacji takich patologii jak kamica nerkowa. Objawy i leczenie ludzi są całkowicie zależne od różnych kamieni. Dlatego wskazane jest, aby nie uciekać się do tradycyjnej medycyny i powierzyć swoje służby zdrowia doświadczył.

Może być utworzona w następstwie kamieni w kamicy moczowej:

 1. Szczawian. Takie kamienie są utworzone z soli wapniowej kwasu szczawiowego. Cechuje się wysoką gęstością, opuncja powierzchni. Początkowo, kolor czarny i szary. Jeżeli kamień uszkadza błonę śluzową, ze względu na pigment krwi staje się czarny lub ciemny brązowy.
 2. Fosforan. zawierają sól wapniowa kwasu fosforowego. Zazwyczaj, kamień jest gładka lub lekko szorstka. Może ona przybierać różne formy. Konsystencja miękkim kamieniu. Charakteryzuje się ona jasnoszary bieli. Kamień ten ma tendencję do szybkiego wzrostu. Łatwo jest podzielona.
 3. Moczanowej. Są one utworzone kwasu moczowego lub jego sól. Kamieni o różnym kolorze żółtym cegły. Mają gładką powierzchnię, ale konsystencję stałą. Kruszenie możliwe przy użyciu leków.
 4. Węglan. Zawierają one wapnia , sól kwasu węglowego. Konsystencja skale jest miękka, ale formą – zróżnicowana. Złogów ma gładką powierzchnię i ma biały kolor.
 5. Cystyny. Ich formy siarkę kwasy związek cystein. okrągłe kamienie, żółtawo-biały kolor. Co do zasady, mają gładką powierzchnię, miękką konsystencję.
 6. Białko. Ich powstawanie fibryny przyczynia się domieszkę bakteriami i sole. Kamienie białe, małe, miękkie i płaskie.
 7. Cholesterol. Są niezwykle rzadkie w nerkach. Składa się z cholesterolu, ma miękką teksturę, inny czarny. Te konkrecje są niebezpieczne, ponieważ łatwo kruszyć.

leczenie chorób

Taktyka do zwalczania patologii zdefiniowany przez urologa. Stosowane w leczeniu metod operacyjnych i leczenia zachowawczego. Wybór metody zależy od stanu pacjenta, jego wieku, wielkości i lokalizacji kamienia, w klinicznym przebiegu choroby, obecności zmian fizjologicznych lub anatomicznych i stopniem uszkodzenia nerek.

W większości przypadków, usuwanie kamieni trzeba uciekać się do zabiegu. Wyjątkiem są złogów powstałego kwasu moczowego. Kamienie te mogą być rozpuszczone leczenia zachowawczego.

Początkowo, pacjenci podawano następujące preparaty, w kamicy moczowej:

 1. Przeciwskurczowe. Eliminują one skurcz moczowodu, promować złagodzenie jego murach. To pomaga zmniejszyć ból i ułatwiają kamienne przejście. Pacjentom zaleca się z następujących leków: "papaweryna", "No-spa", "Halidorum", "Diprofen".
 2. Środki przeciwbólowe. Oni są przepisywane w przypadku ataku kolki nerkowej. Oznacza doskonale eliminuje ból "Analgin", "wziął", "Tempalgin", "Baralgin", "Pentalgin", "Tetralgin".

Niektórzy pacjenci mogą być podawane antybiotyki. Są stosowane w terapii, gdy infekcja jest dołączony do kamicy moczowej. Zestawienie niezbędnych antybiotyków może doprowadzić do lekarza na podstawie badania.

Rozpuszczanie moczanu

Jest niezwykle ważne, aby zrozumieć, jak leczyć kamicę moczową, poinformować o tym lekarza, ponieważ odebrać niezbędne leki rozpuścić kamienie można następnie określić jego typ.

Do leczenia moczanów, następujących leków:

 1. "Allopurynal", "allozyme", "Allopron", "Allupol", "Zilorik", "Milurit", "Remid", "Sanfipurol", "Purinol". Takie leki mogą zmniejszyć odkładanie się soli kwasu moczowego.
 2. "Etamid". Lek stymuluje intensywny wycofanie moczanów w moczu. Sprzyja redukcji soli kwasu moczowego.
 3. "Urodan". Preparat łączony, który powoduje moczu alkaliów. Lek ten promuje tworzenie soli rozpuszczalnych w kwasach moczowego.
 4. „W Uralu.” Środki stosowane do rozpuszczania moczanowej. Chroni organizm przed tworzeniem nowych kamieni.
 5. "Blemaren". Lek jest w stanie rozpuścić moczany i kilka innych kamieni moczowych.
 6. "Solimok". Doskonałe rozpuszczania kamieni moczowych, zwłaszcza moczanowej.

Rozpuszczenie szczawianu

Jeżeli pacjent jest diagnozowany kamienie danych, terapia medyczna obejmuje leki:

 1. "Marelin".
 2. "Break". preparaty ziołowe, rozpuszczanie jest kamienie szczawianu wapnia.
 3. Opłaty lecznicze №7; №8; №9; №10. Takie fundusze są oficjalnie uznawane przez urologa. Posiadają moczopędne litholytic (rozpuszczania) kamieni, właściwości spazmolityczne.

rozpuszczania fosforanu

Do zwalczania tej patologii najbardziej poszukiwane produkty:

 1. „Wyciąg marzanny.” Tego rodzaju urządzenie umożliwia nitek fosforanów. Ponadto, lek ma łagodzące i moczopędne.
 2. "Marelin". Lek łagodzi nie tylko kamienie, ale również dobrze eliminują skurcz miedniczki nerkowej, moczowodu. Lek łagodzi stany zapalne układu moczowo-płciowego.

Rozpuszczanie kamieni cystyny

Po wykryciu tej choroby jest najbardziej odpowiedni do podjęcia następujących leków:

 1. „Penicyloamina”. Oznacza formy o określonej związku cystyny, które są łatwo rozpuszczalne w moczu. Zmniejsza to kamienie.
 2. "Tiopronin". Wpływ na korpusie leku podobnym do wyżej wymienionych leków. Jest przepisywany, jeśli „Penicyloamina” okazała się nieskuteczna.
 3. "Potassium Citrate", "wodorowęglan sodu". Leki, alkalizacji moczu. W rezultacie, kamienie cystyny rozpuszczenia.
 4. "Ural".

Cechy energetyczne

Wszyscy pacjenci muszą przestrzegać zalecanej kuracji diety. Kamica moczowa u mężczyzn, w zależności od rodzaju kamieni, nakłada pewne ograniczenia dietetyczne.

Jeśli pacjent znajduje moczany, konieczne jest, aby ograniczyć do minimum wykorzystanie:

 1. Pokarmy bogate w puryny. Ryba, mięso zwierząt, grzybów, roślin strączkowych, buliony, produktów ubocznych. Taka żywność jest dozwolone 1 raz w tygodniu.
 2. Alkohol. Pacjenci nie wolno używać czerwone wino, piwo.

żywność dietetyczna powinna opierać się na następujących pokarmów:

 • papryka, pomidory, bakłażan, ziemniaki;
 • łagodny ser;
 • proso, gryka, kasza jęczmienna;
 • owoce i jagody;
 • makaron;
 • jaj;
 • mleko, twaróg, produkty mleczne.

Pacjenci, u których zdiagnozowano szczawiany powinny ograniczyć korzystanie z następujących produktów:

 • szpinak, sałata, szczaw;
 • buraki cukrowe, marchew, pomidory;
 • kiszona kapusta;
 • seler, pietruszka;
 • kawa i herbata;
 • galaretki, galaretki;
 • czekolada, kakao;
 • zielona fasola;
 • kurczak, wołowina;
 • porzeczka, cytrusy, kwaśne jabłka.

Zaleca się, aby wzbogacić pokarmów zawierających wapń, magnez, witamina B6. Korzystnie po żywności:

 • produkty mleczne;
 • pełnoziarniste, płatki zbożowe;
 • ziemniaki, dynia, kapusta;
 • orzechy;
 • morele, banany, gruszki, arbuz;
 • groszek.

Przy określaniu fosforanu w diecie powinno być ograniczone do:

 • żurawiny, porzeczki, żurawiny;
 • warzywa i owoce;
 • produkty mleczne, ser, ser, produkty mleczne;
 • alkohol;
 • Gorące przyprawy;
 • napoje gazowane;
 • kawy.

Zaleca się, aby nadać pierwszeństwo produkty zawierające wapń, trochę, ale o działaniu kwasowym. Przydatne witaminy A.

Korzystne są w diecie następujące potrawy:

 • różne zupy;
 • olej roślinny;
 • makarony, chleb;
 • masło;
 • ryba, mięso;
 • napoje owocowe i soki z kwaśnych owoców i jagód (żurawina, owoce cytrusowe, jabłka).

Jeśli kamienie cystyny podlega wykluczeniu z następujących środków spożywczych:

 1. Jadalne – śledziona, wątroba, nerki.
 2. Ryby, mięso. Wolno używać nie więcej niż 3 dni w tygodniu. Dawka dzienna wynosi 200-250 mg.
 3. Jaja (tylko jeden kawałek dziennie).
 4. mąka pszenna.
 5. Rośliny strączkowe.

Zaleca się, aby wzbogacić dietę żywności zawierającej wiele witamin takich jak:

 • arbuz;
 • cytrusy;
 • żurawina;
 • winogrona;
 • truskawki;
 • rodzynki;
 • granaty;
 • oliwki;
 • gruszki;
 • porzeczki;
 • marchew;
 • orzechy;
 • jagody.

wniosek

Jeśli to konieczne, pacjenci z rozpoznaniem „ICD” (kamica nerkowa) mogą być zalecane specjalne techniki kruszenia kamienia. Jak widać, jest to możliwe, aby poradzić sobie z każdą chorobą. Najważniejszą rzeczą jest nie dać się i ściśle przestrzegać wszystkich recepty.