379 Shares 9934 views

Swędzenie powiek: Przyczyny i leczenie. Itch i skórki pokrywki

Górna pokrywa ochronna zapewnia funkcjonowanie oka. Jeśli swędzi, to znak, że organizm reakcji alergicznej lub idzie do każdego procesu zapalnego. Procesy najbardziej zapalne powodować podrażnienie zakończeń nerwowych, dzięki czemu skóra zaczyna swędzieć. Istnieje wiele chorób, z powodu których pokrywa jest porysowana. Należą do nich:


  1. Różne powiek.
  2. Jęczmień (przyczyny i leczenie – te tematy zostaną omówione poniżej) może mieć różne formy. Na przykład, wewnętrzna jęczmienia.
  3. Ropień.

Weźmy bardziej szczegółowe spojrzenie na każdej z tych chorób.

zapalenie powiek

To szerokie pojęcie, w tym dużej liczby chorób, które powodują zapalenie wieku. Takie choroby obejmują alergię, grzyby, choroby żołądka, osłabiony układ immunologiczny, i inne. Powiek ma różne kształty wycieku. Zależą one od przyczyny zapalenia: alergiczne, zakaźne (ten typ towarzyszy Staphylococcus aureus), łojotokowego. Ważne jest, aby zapewnić terminową pomoc medyczną, jeśli swędzenie powieki. W przypadku, gdy leczenie nie jest świadczona, pokrywa zaczyna gęstnieć, to jest czerwony. Ponadto występuje rozwarstwienie górnych warstw naskórka wokół rzęs. Od uszczelki zaczyna oddzielać ciecz, która ma odcień żółty. Jest to uczucie ciężkości i nietolerancji na jasnym świetle dziennym. Ponieważ dotknięte powieka i skóra łuszczy się, małoletni uszkodzenie infekcja może dostać. Zazwyczaj ma to miejsce podczas czesania wieku. Po zakażeniu kontakt powiek zaczyna towarzyszy wrzodów nastąpić wytworzenie ropnia, skóra zaczyna odpadać z rzęs.

alergia

Jeśli swędzenie powiek, to może być wskaźnikiem wpływu na środowisko. Skóra wieku jest bardzo delikatny i charakteryzuje się tym, że nie ma wystarczająco dużo wilgoci. Dlatego zmiany temperatury, suche powietrze, zimno, ciepło może być przyczyną świądu.

Jeśli swędzenie i skórki powiekami, to może oni nie mają wystarczająco dużo wilgoci. Ponadto, cienka skóra może być łatwo uszkodzone z powodu stałej miga. Niewielkie rysy zaczynają swędzieć. Szczególnie niebezpieczne żądło. Podobne zjawisko prowadzi również do faktu, że swędzenie i skórki pokrywami. Czesania może prowadzić do góry procesu zapalnego. Czynniki takie jak owady, stosowania makijażu, preparatów ocznych może powodować alergie. Taka reakcja jest zwykle towarzyszy swędzenie skóry w tym wieku, a także zaczerwienienie i obrzęk. Podczas czesania guz może przenieść się do innych obszarów twarzy. Ponadto, alergie mogą mieć wpływ na błonę śluzową oka, co prowadzi do zapalenia spojówek. Dzięki tej czerwonej choroby oczu. Katar i kaszel są objawy alergii. Powinieneś wiedzieć, że przyczyną może być soczewką kontaktową. Jeśli zauważysz, że swędzenie i zaczerwienienie spowodowane te elementy muszą być usunięte i nie używać ich do czasu, aż nie pozwoli okulisty. Zazwyczaj przyczyną alergii miękkich soczewek. Ich termin ma na sobie dwa lub trzy tygodnie. Również powodować alergie mogą być krople do oczu. W tym przypadku konieczne jest do porzucenia ich wykorzystania. Istnieje kilka przyczyn alergii u ludzi. Należą do nich:

  • dziedziczność;
  • kontakt z alergenem;
  • Sprężyna kwitnienia lub pyłku;
  • wełna i inne zwierzęta ich izolacja, na przykład śliny;
  • perfumy, dezodoranty (mogą być źródłem alergii);
  • leki;
  • kurz.

Tear osoba jest w stanie chronić oczy przed źródłami danych infekcji. Ale gdy liczba jest zbyt duża, to nie może poradzić.

Jęczmień. Przyczyny i leczenie

Jęczmień – jest formacja ropa w wieku. Jest on utworzony przez gronkowce lub z innych bakterii. Zwykle, gdy występuje jęczmień osłabienia odporności. Ponadto, z powodu jej występowania może być proces zapalny, który jest obecny w innych organach ludzkich. Zanim będziesz jęczmień, swędzenie powiek. na górnej stronie zewnętrznej zwykle znajduje swędzenie. uszczelnienie może być utworzone również w kącie oka. Jest to również znak, że wkrótce będzie jęczmienia. Dalsze wzrosty czerwona pieczęć, wewnątrz której znajduje się głowica z jęczmienia. Jeśli jego otwarcia, będzie płynąć ropa. Nie zaleca się to zrobić samemu. Należy skontaktować się z placówki medycznej do przeprowadzenia wszystkich niezbędnych procedur usuwania jęczmienia. Wraz z otwarciem guza w wejściu do domu może wystąpić w oczach ewentualnych zarazków, które prowadzą do powstania jeszcze większej liczby problemów zdrowotnych.

Jak leczyć alergie?

Jeśli świąd powieki górnej, należy najpierw skonsultować się z lekarzem. Ponieważ tylko prawidłowej diagnozy, może przepisać odpowiednie leczenie, które doprowadzą do szybkiego odzyskiwania ciała. Zauważ, że nieprzyjemne odczucia występują na twarzy. Dlatego każda zwłoka może być zły wygląd. Jeśli swędzenie powiek i podejrzenie reakcji alergicznej na działanie czynników zewnętrznych, należy przemyć wodą i zmienić pomieszczenia, w której znajduje się osoba. Być może w tym pomieszczeniu jest bodziec, co jest powodem, że swędzenie powiek. Może to być cokolwiek, takich jak zwierzę lub roślinę doniczkową.

Ugryzienie owada. Co robić w tej sytuacji?

Z klęsce wieku przez ukąszenie owada trzeba pić przeciwhistaminowy tabletek. Na przykład, "Suprastin" lub "Tavegil". Na miejsce ukąszenia należy umieścić lód. Możliwe jest, że dana osoba będzie wynikać wstrząs anafilaktyczny. W tym przypadku, trzeba wezwać karetkę.

W przypadku tam gdzie swędzi ze względu na suchość skóry, można zwilżyć pokrywach specjalnych kosmetyków.

Znak alergii jest długość obecności swędzenie powiek. Trudno jest określić przyczynę i własne i wykluczyć go z użytku. Dlatego zaleca się zastosowanie do instytucji medycznej, zdać egzamin i niezbędnych instrukcji i zaleceń lekarza.

Najlepszym sposobem, aby pozbyć się alergii jest wyeliminowanie źródła jego wystąpieniu. кремы, которые убирают симптомы. Zazwyczaj lekarz przepisze specjalne kremy antyhistaminowe, które odbierają objawy. Narzędzia te obejmują „Tavegil” „Zyrtec”. Również w celu łagodzenia objawów alergii przepisać kropli do oczu.

Gdy wiek istnieją oznaki choroby na każdym etapie, konieczne jest przeprowadzenie leczenia higieniczny z dotkniętych miejscach. W tym celu guza leczonych antyseptyczne.

leczenie jęczmienia

Jęczmień spalić poprzez alkoholem medycznym. W przypadku, gdy powieka uderzył zakażenia, konieczne jest stosowanie środków antybakteryjnych. Należą do nich specjalne krople i maści. wydać również zakopać oczy „Albucidum”.

Leczenie powiek

Do leczenia powiek stosować maści zawierające kortykosteroidy. Ponadto, dodatkowa terapia może być przypisany. Należy przypomnieć, że ważnym aspektem w leczeniu świądu wieku jest dokładne rozpoznanie przyczyny tej choroby. Czy dolnej powieki, świąd lub górnej, głównej -Set dlaczego tak się dzieje.

W badaniu, lekarz pacjenta jest prawdopodobne, aby natychmiast ustalić przyczynę tego zjawiska. Ale konieczne jest przejść przypisanych testów, aby mieć pewność co do dokładności diagnozy. Jest to konieczne w celu wyeliminowania tych chorób, które nie powodują swędzenie. Należy pamiętać, że zaburzenia innych układów lub narządów może powodować zaczerwienienie i swędzenie na powiece. Na przykład, powieki mogą stać się stan zapalny trzustki.

zalecenia

Aby wykluczyć wszystkie z tych chorób należy zwracać uwagę na pracę organizmu. Przede wszystkim, aby przestrzegać higieny. Pierwszy wygląd swędzenie powiek wytrzyj ją antyseptycznych. Działanie to pomoże złagodzić swędzenie. Przestrzegane, aby sprawdzić czy nie ma zaczerwienienia lub uszczelka. Jeśli obserwuje się uszczelka, wówczas trzeba dokonać lekarza on wyznaczył niezbędnych badań.

Ludzie, którzy mają skłonność do reakcji alergicznych kwitnąć, należy w tym czasie ograniczyć się do wyjścia, a w przypadku zaczerwienienia oczu i swędzenie wziąć leki, które są wyposażone lekarza.

tradycyjne metody

Oprócz tradycyjnej medycyny można stosować środków ludowej. Różne zioła pomóc w zgrzebnej wieku. Powszechnie wiadomo, że rumianek i nagietek oraz zmniejszenia stanu zapalnego. Dlatego zaleca się, aby opłaty za przesyłanie danych napar i przetarł oczy.

Procedura ta powinna odbywać się kilka razy przy użyciu bawełnianą podkładkę. Oko Wipe następuje od zewnętrznego narożnika do wewnątrz. Dodatni efekt w zwalczaniu stanów zapalnych opłat będzie babki i chaber. Najbardziej przystępne środki, aby zmniejszyć stan zapalny i świąd oka jest z herbatą. Możesz zaparzyć herbaty torby i uczynić płyny do oka. W tych zabiegów nie ma żadnych przeciwwskazań. W związku z tym, że może być bezpiecznie stosowany u dzieci.

Wreszcie, mała

Teraz rozumiem, dlaczego swędzenie powiek, przyczyny mamy na liście. W artykule zostały nazwane choroby, która może objawiać się w podobny sposób. Jest możliwe, że świąd powieki mogą powodować alergię. Zalecenia artykułu w celu leczenia choroby dano. Ale wciąż warto pokazać problem lekarza, który miał niezbędne badania i dokładnie zdiagnozować i zalecić odpowiednie leczenie.