431 Shares 2000 views

Ludzkiej krwi Grupa

Grupa krwi człowiek rozpoczął studia pod koniec 19 wieku w sekcji immunologii. Bez tej wiedzy, to byłoby niemożliwe, aby transfuzja krwi uratował życie wielu. Również doktryna grup krwi są szeroko stosowane w chirurgii, położnictwa i ginekologii, medycyny sądowej i genetyki. Znajomość rozróżnienia izoantigenov rozważenia przy przeszczepianiu tkanek i narządów.

Ludzka krew grupy – są to objawy krwi, które są przekazywane z rodziców na dzieci. Każdy z nich ma unikalny zestaw antygenów grupowych, które określają atrybuty danych. Ten zestaw konkretne substancje nazywane są izoantigenami.

Na podstawie ich ludzkiej krwi dzieli się na grupy, a nie zależy od rasy, do której należy albo z wiekiem, ani z podłogi. Zaczyna się kształtować na początku okresu embrionalnego iw całym życiu pozostaje niezmieniona. grupa krwi ludzkiej – to jest jego indywidualna cecha biologiczna.

W praktyce, lekarz najbardziej znaczący izoantigeny czerwone komórki krwi A i B. Należy również wziąć pod uwagę izoantitela a i ss, często zawartą w surowicy krwi ludzkiej. Jednoczesne określanie izoantigenov krwi izoantitel i należące do tego samego typu (na przykład, p oraz b) powoduje aglutynację krwinek czerwonych i jest sprzeczne z życia. W związku z tym razem należy wyłącznie substancje od siebie (na przykład, + SS).

ludzkich grup krwi są podzielone na cztery części, w zależności od tego izoantigeny i izoantitela zawiera. Są one oznaczone literami i cyframi: – w pierwszej grupy mają tylko izoantitela a i ss – 0aß, – druga grupa obejmuje izoantigen A i izoantitelo SS – ASS, – trzecia grupa obejmuje izoantigen B i izoantitelo a – Ba, – grupę czwartą zawiera on tylko izoantigeny a i B – AB0.

Na zgodności grup krwi osoby dotkniętej obecności lub braku we krwi jednego izoantitel przeciwieństwie izoantigenov we krwi innego. Pozwala to na transfuzję krwi. Ideałem jest, aby wykorzystać krew związane z tej samej grupy.

Zdarza się, że oprócz izoantitel obecne w normalnej krwi ludzkiej izoantitela spaść na zewnątrz, przy czym grupa krwi niezgodność powstaje. Może to nastąpić wtedy, gdy składniki transfuzji krwi (osocze, leukocyty, czerwone krwinki) pełnej krwi; w okresie ciąży, gdy płód grupa krwi niezgodne z grupą krwi matki; po podaniu niektórych szczepionek i surowic leczenia.

Po pierwszym miesiącu życia w łonie matki, zarodek można już znaleźć w krwinkach czerwonych izoantigeny. Ich liczba rośnie i osiąga maksimum trzech lat życia. Następnie, poziom nie zmienia się i tylko na starość zaczyna spadać. Nie zmienia to jednak w trakcie życia danej osoby i cały zestaw izoantigenov krwi. Jego skład nie narusza żadnych przebytych chorobach, żadnego wpływu, czynników biologicznych, chemicznych.

Nie mniej ważne w praktyce medycznej określania obecności lub nieobecności układu erytrocytów Rh – antygen Rh czynników. Na tej podstawie, ludzie dzielą się arbitralnie Rh-ujemnych i Rh-dodatnie. Wiadomym jest, że 15% populacji nie zawiera czynnik Rh, a 85% z nich nie jest dostępna. Jeśli przyszła mama nie zawiera czynnik Rh-, a płód odziedziczył od swojego ojca antygen Rh-dodatnie, przeciwciała produkowane są z nim. Mają one wpływ na czerwone krwinki dziecka, powodując ich zniszczenie (hemolizy).

Określić ludzkiej krwi, przy użyciu standardowej surowicy. zatem erytrocyty znaleźć izoantigeny. Na przykład, w celu określenia grupy krwi 4, biała płytka jest umieszczona zwilżonych erytrocytów i standardowej surowicy pozostawia się w temperaturze pokojowej, a następnie obserwowany dla reakcji aglutynacji. Po pozytywnym izoantitela surowicy odpowiedź powinna przykleić czerwonych krwinek i przekształcić je w malutkich czerwonych nasion. Gdy luz wszelkie zmiany są całkowicie nieobecne. Lest błędu dla każdej grupy umieścić reakcję z dwóch próbek.