315 Shares 4261 views

Anime "Axis Powers Hetalia": znaków. „Axis Powers Hetalia„- seria alegorii

W tym artykule interesuje nas bohaterów anime. „Axis Powers Hetalia a oś„- animowana seria, to alegoryczna interpretacja historycznych i politycznych wydarzeń II wojny światowej. A głównymi bohaterami są postacie z anime personifying różnych krajów.


Anime na podstawie serii komiksowej internetowej, ogłoszonej po raz pierwszy w 2008 roku. I 2015, wykazano 6 sezonów 26 odcinków każda.

Nazwa „Axis Powers Hetalia” został utworzony za pomocą dwóch słów – „niewiarygodne” i „Włochy”. Jest to aluzja do błahych i tchórzliwe zachowanie rządu Włoch w czasie II wojny światowej.

„Axis Powers Hetalia a oś„: Postacie

Zacznijmy kraje sojuszu bohaterów osi.

Krajów (lub mocy) Axis – wojskowo-polityczny sojusz Niemiec, Japonii, Włoch i innych krajów, które istniały w czasie Wielkiej Wojny Światowej. Jego nazwa pochodzi od słowa „osi”, jak Niemcy i Włochy byli pewni, że przez Berlin i Rzym biegnie całej osi Europy. Po zjednoczeniu dołączył Japonię, „oś” zaczął krzyżować i Tokio.

W poszukiwaniu tytułowej anime jest reprezentowana dość komiczny. Włochy, Niemcy i Japonia, siedząc na bezludnej wyspie, zaczął rozglądać się za nazwę dla jego harmonijnego związku, w wyniku czego znalazł.

Niemcy

Bohaterami anime „Axis Powers Hetalia” – to Niemcy, Włochy i Japonia. Zacznijmy od Niemiec. Jest Ludwig. Jest to poważny, zebrane i pracowity człowiek, który ma dużą kolekcję filmów dla dorosłych. Ludwig ostrożnym, uwielbia czystość, psy i ukryć się przed wszystkim, że kocha do wypieku ciast i słodyczy. Zwykł postępować zgodnie z harmonogramem i wszystko zaplanować z wyprzedzeniem, więc jeśli coś zaczyna iść źle, Ludwig nerwowy.

Pierwszy znajomy Włochy i Niemcy wystąpiły podczas ukrył przedstawiciel pierwszego kraju podczas II wojny światowej w pudełku spod pomidorów. Następnie kraje były wrogami, ale później połączyły.

Włochy

Anime znaków ( „Axis Powers Hetalia”) – jest krajem, Włochy i następny w kolejce. Jego personifikacją jest Feliciano Vargas, niezgrabny, przyjazny i bardzo energiczny młody człowiek, który w podejściu niebezpieczeństwa zaczyna się bać. Największym jego kulinarnej pasji – makarony i pizza.

Vargas jest wnukiem starożytnego Rzymu, który kiedyś był najpotężniejszym państwem na świecie, a także młodszy brat południowych Włoszech.

Raz w trudnej sytuacji, Vargas lub niezwłocznie poddać, podniesienie białej flagi, lub bieganie po pomoc do Niemiec. On jest bardzo słaby w walce, ale udaje się w handlu, sztuki, a także dobrą reputacją bycia kucharzem. Często można zauważyć, z zamkniętymi oczami – tylko w rzadkich sytuacjach, otwiera je.

Japonia

Japonia jest Kiku Honda – skromny, pracowity, bardzo uprzejmy, ale bardzo cichy i skryty charakter. Przedstawiciele wszystkich osi, jest najmłodszy, ale czasami zachowuje się mądrzejszy i bardziej dojrzały we Włoszech i Niemczech razem wziętych. Japonia jest trudno mówić do każdej przygody. Ze względu na fakt, że Japonia jest krajem dość zamknięty, Kiku nie zna kultury zachodniej, a to często czyni go prawdziwym szokiem. Lubi technologii i rysunku. Zachowanie jest bardziej jak biznesmen.

Na zewnątrz, jest on prawie zawsze spokojny i niewzruszony, ale złość jest naprawdę przerażające.

siły sprzymierzone

Siły sprzymierzone lub koalicji antyhitlerowskiej – unia państw, które połączyły się w celu konfrontacji z Axis, które były jednostka nazistowskiej.

Szeregi aliantów są w USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji i Chin. W anime, często gromadzą się w różnych rady wojskowej, ale nie zgadzają się ze sobą ze względu na różne drobiazgi. Czasami pojawiają się w serialu animowanego i innych krajów-członków koalicji.

Stany Zjednoczone

Ze względu na fakt, że twórcy anime mogłoby trafnie podkreślają cechy narodowe krajów, raczej staje się zabawny opis postaci ( „Axis Powers Hetalia”).

Przedstawiciel Stanów Zjednoczonych jest Alfred Dzhons, energiczny i bardzo hałaśliwe młodzież. On obsesję Hamburgery, superbohaterów, barwienia żywności i obcy. Ma dziwne uzależnienie od oglądania horrorów, pomimo silnego strachu przed duchami. Jego ulubiony okrzyk – „I – bohater!”

Został podniesiony przez Anglię, ale kiedy dorósł, aby odzyskać prawo do niezależności. Ameryka jest bardzo podobny do swojego brata, Kanadzie, których istnienie jest ciągle pomijany innych krajów.

pomysły Jonesa do rozwiązywania problemów na świecie całkowicie absurdalne i podnieść liczne sprzeciwy od innych, ale on nie zwraca uwagi na poglądy innych, nie uwagę.

Anglia

Całkiem przejrzysty i jasny alegoria serialu animowanego „Axis Powers Hetalia”. Znaków (zdjęcia z obrazami z przeszłości prezentowane w tym artykule), ale jest bardzo dobrze rozwinięta, a ich zachowanie jest łatwe do zrozumienia, co to za kraj reprezentują.

Tak więc, jest reprezentantem Anglii Arthur Kerklend, uszczypliwy i bardzo cyniczny młody dżentelmen. W przeszłości miał już od dawna pirat i był znany jako burzy wszystkich mórz. Głównym wyróżnikiem Arthur – grube brwi. Ponadto, Anglia dobrze zorientowani w czarną magię i posiada zdolność widzieć mitycznych stworzeń (wróżki, mięta królik, duchów). Ze względu na fakt, że nikt inny nie jest w stanie ich zobaczyć, Arthur postrzegana jako nieco nienormalne.

Francja

W tym anime mieć wszystkie postacie silną osobowość. „Axis Powers Hetalia„w ogóle jest dość uderzające zjawisko. Nawet jeśli niektóre kraje o zakazie anime ze względu na fakt, że obrazy są nadszarpnięta ich naród, mówi wiele.

Reprezentant Francji jest Frantsisk Bonfua, beztroski romantyczne. Był nieprzejednanym wrogiem Anglii od średniowiecza. Francis hobby – budowanie zamków w powietrzu. Ponadto, postać odczuwa nieodpartą słabość do piękna, niezależnie od człowieka lub nieożywionego obiektu. On jest dumny z historii sztuki i jego ludzi i nie chce uczyć się dowolnego języka innego niż matka.

Chiny

Czy państwo Yao Wong. Pomimo pozornej młodości, jest on najstarszym z wszystkich państw i do pewnego stopnia nieśmiertelną. Chiny nazywa starszy brat Wschodu. Mimo zaawansowanego wieku, on jest dość lekkomyślne zachowanie i uwielbia słodkie maleństwa, jeść i kreskówki Hello Kitty. Wszystkie jego próby wymyślić coś własnego przekształcić plagiat. Z powodu podziału, które miały miejsce między Chinami i ZSRR, Yao nieufny wobec Rosji.

Yao jest cechą wielkiego strasznego blizny na plecach, co było spowodowane przez Japonię podczas 1. wojny chińsko-japońskiej. Na końcu każdego zdania zawsze dodaje „ARU”, co jest powszechne w Japonii stereotypu o funkcjach języka chińskiego. Ale w komunikowaniu się w zastępstwie English Yao „AGC” do „ahen”, co tłumaczy się jako „opium”. Jest to aluzja do tych Opium Wars.

Rosja

Rosja jest Ivan Braginsky, uśmiechnięty, wesoły i pozornie przyjazny olbrzym. Uwielbia słoneczniki, baletu i wódkę. Jednak ze względu na fakt, że przeszłość Rosji jest pełen krwi i zawirowań, kraj jest podatny na zaburzenia psychiczne. Ivan pielęgnowane marzenie – aby żyć tam, gdzie ciepło i rosną słoneczniki, a wszystkie moce stały się jednym. W czasie II wojny światowej, w wielu krajach z Rosji mieszkał w tym samym domu, który nazywany jest „Związek Radziecki”.

Rosja ma dwie siostry: Ukraina – starszy, Białoruś – młodszy. Kiedy Ivan myśli z jego sióstr, staje się ponury, jako najstarszy rzucił ją dla dobra Unii Europejskiej, a najmłodszy chce ożenić się. Inne kraje boją Bragin, choć nie mógł zrozumieć dlaczego. Szczególnie intensywny strach prowadzi do państw bałtyckich.

znaki europejskie ( "Axis Powers Hetalia")

Oddzielnie, w anime wybitnych europejskich krajach. Wśród nich można znaleźć:

 • Południowe Włochy, przedstawiciel – Lovino Vargas.
 • Austria (Roderick Edelstein).
 • Prussia (Gilbert Baylshmidt).
 • Hiszpania (Antonio Karedo).
 • Grecja (Heracles Karpus).
 • Turcja (Sadiq Adnan).
 • Szwajcaria (bash Zwinglian) i tak dalej.

inne kraje

Zbliża się koniec naszego artykułu na temat anime „Axis Powers Hetalia”. Nazwy znaków wymienionych powyżej nas, ale to nie wszystkie postacie z serialu animowanego. Nie zapomnij o epizodycznych bohaterów, w tym:

 • przedstawiciel Kanada – Mettyu Uilyams.
 • Korea Południowa, przedstawiciel – Oni Ensu.
 • Tajwan.
 • Kuba.
 • Hong Kong.
 • Rumunia.
 • Wietnam.
 • Cypr.
 • Egipt.
 • Bułgaria.
 • Seszele i inne.

Ponadto, istnieje alternatywa charakterystyka postaci, która została stworzona przez fanów anime. Opis fanem bohaterów nazwano „2P! Axis Powers Hetalia”. Bohaterowie tej wersji został właściciele dość nietypowe cechy, a rozstał ujawniając szczegóły ich życia osobistego.