804 Shares 8527 views

Jak wybrać posesy do rysowania ludzi? Najlepsze posesje do rysowania

Ciało ludzkie jest niepowtarzalne, jest dobrze zorganizowanym narzędziem do podejmowania niepowtarzalnych decyzji i działań. Aby przenieść obraz na płótno, musisz mieć co najmniej minimalny kształt swojej struktury. Szczegółowe badanie anatomiczne nie jest wymagane, powinno się skupiać się tylko na proporcjach.


Stosując różne techniki można osiągnąć prawdopodobieństwo i zmaksymalizować powstały obraz do rzeczywistości.

Następujące pozycje dla osób rysujących pomogą twórcy lub określą kierunek, w którym można rozpocząć prace nad obrazem.

Zaczynamy od małego

Przed rozpoczęciem rzeczywistego obrazu samego modelu, warto szkolić się w zwyczajnych mini-manekinach, które pomogą Ci zrozumieć, jak rysować rysunek poprawnie i jak nauczyć się przedstawiać osobę w ruchu.

Początkowo warto rozważyć, co dokładnie chcesz osiągnąć, w wyniku tego w przyszłości zależy od techniki rysowania.

Jeśli nacisk zostanie położony na kończyny, warto wybrać kredę, ale jeśli ktoś jest przedstawiony sztywnymi konturami i konturami, użyj twardego ołówka.

Szkicując szkice na manekinach lub już bezpośrednio na modelach, należy wybrać kilka figur jednocześnie, aby czuć nie tylko sam ciało, ale także przestrzeń między nimi. Także dzięki temu rozwiązaniu można wyraźnie określić właściwe proporcje i skupić uwagę na małych szczegółach.

Część geometryczna

Pozycje do rysowania ludzi opierają się na fakcie, że artysta musi jasno zobaczyć wszystkie szczegóły ciała i kończyn. Aby rozpocząć pracę, twórca musi wyprowadzić właściwe proporcje znane od czasów starożytnej Grecji. Długość głowy i całkowita wysokość ciała pobierana jest dla jednostki miary.

Najważniejszą tajemnicą jest to, że niezależnie od tego, jakie wyobrażasz sobie postawienie do rysowania modelu, zawsze powinieneś mieć przed sobą oczy postać postaci geometrycznej sfery, a następnie szczegóły ciała ludzkiego w wyniku końcowym będą wyglądać bardzo prawdopodobne.

Warto jednak rozważyć, że główne formy będą się różnić w zależności od kąta, pod którymi patrzysz i od poziomu oczu.

Kobieta stwarza do rysowania

Na wstępnym etapie tworzenia artysta nieprofesjonalny musi zrozumieć, że będzie musiał narysować wyłącznie nagość. Są tu złożoności, ale jeśli opanujesz ten etap, w przyszłości nie będzie problemów z wizerunkiem osoby, na przykład w ubraniach.

Samice stwarzają do rysowania mogą być bardzo zróżnicowane, ale najlepiej to z kolei pół twarzy, prosto lub częściowo z tyłu, z tym układem można zobaczyć wszystkie cechy rysunku i poprawne proporcje.

Ponadto należy zwrócić uwagę bezpośrednio na tło, na którym znajduje się model. Jeśli model ma jasny odcień skóry, powinien być umieszczony na ciemnym tle, jeśli dziewczyna jest słaby, a następnie na białym lub innym jasnym odcieniu i nie zapominaj oczywiście o oświetleniu.

Rozważmy przykład jednego z udanych pozach. Umieść model na prostym, lekko ciemnym tle, znajdującym się przy oknie, którego światło powinno spadać po prawej stronie i nie powinno być widoczne. To ustawienie zapewnia kontrast pomiędzy jasnymi i ciemnymi obszarami, co pozwala na wykorzystanie tonu i światła do przenoszenia dużej liczby rysunków. Umieść dziewczynę w pół twarzy, prawą rękę w pasie, lewą znajduje się na pośladku. Rozpocznij pracę nad rysunkiem z lekkimi pociągnięciami, a następnie dokładnie wykreślić kontury i proporcje.

Trudne miejsce

Czasami zawodowi artyści muszą używać szybkich technik szkicowania, ponieważ niektóre ułożenia do rysunku są bardzo niewygodne: na przykład dziewczyna jest w ruchu tanecznym lub po prostu podnosi ręce. W tym stanie człowiek nie może trwać długo, dlatego warto używać węgla czarnego do szybkiego cieniowania.

Optymalne pozowanie dla dziewcząt

Piękna połowa ludzkości od dawna aktywnie współpracuje z profesjonalnymi artystami. Do tej pory sytuacja nie zmieniła się znacznie, a wiele osób zwraca się do twórców, aby utrzymać piękny obraz na płótnie.

Niekonwencjonalne ułożenia dziewcząt do rysowania są kluczem do udanego obrazu na płótnie. Warto podkreślić emocjonalność i sugerować modelowi wykonywanie pewnych ruchów rąk, na przykład taniec.

Dzięki temu podejściu artysta nie powinien skupiać się na indywidualnych szczegółach, takich jak palce, palce u nogi lub małe części twarzy. Najlepiej jest dać czas, aby narysować sylwetkę i sylwetkę.

Również poziome stwory dziewcząt będą skuteczne, ponieważ rysunek jest bardzo wygodny, ponieważ model nie jest bardzo zmęczony tym układem ciała.

Inny wariant ustawienia siedzi, ale należy zwracać uwagę na to, jak ręce i nogi są składane, ponieważ mogą pokrywać ważne części rysunku, które stanowią podstawę obrazu.

Romantyczny obraz

Co może być piękniejsze niż dwóch kochanków? Obraz zmysłów jest bardzo delikatnym i czasochłonnym procesem. Pozycje do rysowania pary różnią się od miejsca zwykłego człowieka na płótnie, ponieważ miłość ma własne cechy, które artysta musi subtelnie przekazać w swoim stworzeniu. Rozważmy kilka takich opcji:

  • Romantyczne kontury. Człowiek i kobieta patrzą na siebie, może siedzą lub stoją w uścisku, na twarzy każdego partnera nie ma szybkiego wyrażania emocji.
  • Zabawne sylwetki. W tym przypadku dominują dynamiczne postawy. Do rysowania jest to jedna z najlepszych opcji. Artysta może przekazać energię miłości na płótnie poprzez emocjonalne ruchy partnerów. Na przykład dziewczyna wskakuje na faceta lub przytula go szczelnie szczerym uśmiechem na jego twarzy.
  • Element namiętności. Przy takim podejściu należy wybrać dominującą relację i połączyć parę w pozycji, w której będzie ona wyraźnie widoczna. Na przykład mężczyzna w garniturze i krawat, za który ciągnie kobietę.

Lista takich wariantów zmienia się stale, wszystko zależy od wyobraźni i profesjonalizmu artysty, a także od samych uczestników historii miłosnej.

Pozowanie mężczyzn

Reprezentacja przedstawicieli silnej części ludzkości nie jest łatwym zadaniem, ponieważ tutaj trzeba wypracować każdą cechę twarzy i każdego mięśnia na ciele.

Mężczyzna pozycja do rysowania jest tak różnorodny, jak kobiety.

Na przykład może stanąć z założonymi rękami, albo po prostu chodzić po drodze (artysta powinien złapać chwilę ruchu). Również człowiek może siedzieć w pozycji biznesowych na sofie, krzesło lub przy stole.

Najczęściej w takich przypadkach wybierz pozowanie i obrazy. Na przykład mężczyzna może położyć rękę na brodzie lub wdzięcznie podgrzać cygaro, a jednocześnie udając, że jest na niego zamyślony.

Warto też zwracać uwagę na sportowców, od czasów starożytnych artyści lubili przedstawiać muskularne Spartanie. Do tej pory tego rodzaju obrazy są rzadkie i wystawiane, ale jeśli jesteś blisko tego obrazu, z łatwością można go przetłumaczyć na rzeczywistość, patrząc na stare obrazy z różnymi antykami.

Spontaniczność dzieci

Tworzenie zdjęć najmniejszych modeli nie wymaga mniej uwagi niż natury dorosłych. Postawy dla rysunku dla dzieci mają swoje własne cechy charakterystyczne. Przynajmniej zacznijmy od faktu, że modele w tym przypadku pojawiają się przed artystą zawsze w ubraniach, w przeciwieństwie do dorosłych, co znacznie komplikuje to zadanie.

Również trudno im siedzieć w jednym miejscu, więc wolisz dynamikę lub odwrotnie siedzieć. Dzieci mogą siedzieć w kilkuosobowych grupach, a wtedy w firmie będzie dużo łatwiej im skoncentrować się na kreatywności.

Jeśli twoja natura jest dzieckiem, możliwe jest tylko jedno ułożenie – leżąc, ponieważ nadal nie wiesz, jak trzymać głowę.

Najważniejsze jest pamiętanie, że ułożone przez dzieci rysunki nie mają granic, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych preferencji i wytrwałości dziecka. Staraj się zajmować dziecko z jakąś fascynującą sprawą i uchwycić ten proces na papierze.

Kiedy dziecko dorasta, od około 8 lat, można prowadzić różne eksperymenty i wystawione obrazy.

Uwagi końcowe

Podsumowując, warto zauważyć, że stwarzane przez człowieka rysunki, których zdjęcia można zobaczyć w artykule, nie mają granic. Wszystko zależy od tego, jakie jest zadanie dla artysty czy natury.

Kobiety, które preferują pewną tajemnicę i romans, powinny być przedstawione twórcy w nagich, ale nie w pełni ujawniających wszystkie szczegóły pięknego ciała. Prawdziwą pozą tego stylu jest półokrągły, leżący na sofie lub na podłodze.

Ci, którzy chcą pokazać swoją łatwą wdzięczność i emocjonalność, warto zwrócić się do dynamicznych pozach – podniesienie rąk i zmianę położenia nóg, stworzyć wygląd tańca.

Pozycje dla rysowników można wybrać w zależności od stylu. Na przykład biznes – ręka na brodzie, z cygara w dłoniach, siedząca na krześle, rzucając stopę na nogę; Sport – ruch w biegu, gra z piłką i tak dalej.

Pozycje do rysowania ludzi zakochanych mogą się znacznie różnić. Na przykład para może być oddzielona od siebie, ale emocje na twarzy muszą przekazać uczucia lub w objęciach, ale wyraz powinien zostać osłabiony, a stanowisko powinno mówić sama za siebie.

Postawy dla niemowląt powinny być dynamiczne, jeśli nie dotyczą niemowląt, próbują uchwycić je na płótnie w pewnym procesie, na przykład ten sam rysunek lub gra.

Twórz i fantazjuj, bo ostatni to, co naprawdę pomaga prawdziwego artysty.