631 Shares 5859 views

Grzejnik bimetalowy „Rifar”: opinii klientów. Grzejniki „Rifar”: ceny

Ci, którzy chcą kupić jakości bimetaliczny baterię dla swojego mieszkania lub domu, należy zwrócić uwagę na produkt krajowy, produkowany przez innowacyjne technologie – radiator „Rifar”. Recenzje tego sprzętu w konsumentów już czas, aby spróbować, w przeważającej części pozytywny. Ponadto, koszt tej marki akumulatorów nie są zbyt drogie.

„Rifar” spółka

Rifar rosyjska firma rozpoczęła swoją działalność nie tak dawno temu – w 2002 roku. Jednak w chwili obecnej jej produkty są bardzo popularne wśród konsumentów. Od jakości baterii tej marki jest prawie żaden sposób gorsze od iloczynu znanych zachodnich producentów. Co więcej, rozwój ich przedmiotu prowadzona jest surowy rosyjski klimat i charakterystykę krajowych systemów grzewczych. Zużyte baterie „Rifar” opinie klientów potwierdzają ich wiarygodność i może być w mieszkaniach wysokich budynków, jak iw domach prywatnych.

W chwili obecnej firma wydała dwa rodzaje grzejników aluminiowych i bimetalu. Oba rodzaje produktów są doskonałej jakości. Szczególnie popularne wśród naszych rodaków grzejniki bimetalowe „Rifar Monolith”, opinie, które w bardzo łatwy w użyciu i niezawodny, są szczególnie wymowne.

Kompleks usytuowany Rifar przemysłowa w Gaya, w północno-wschodniej części regionu Orenburg.

Jak produkowanych grzejników Rifar

W rozwoju tego produktu jest znani rosyjscy naukowcy wzięło udział projektantów i inżynierów, a także eksperci z Politechniki Mediolańskiej. Wyprodukowano baterii „Rifar” najnowocześniejszy sprzęt znanych włoskich, szwedzkich, niemieckich i japońskich marek. Pełny cykl autonomiczny zmniejsza ryzyko błędów związanych z czynnikiem ludzkim, do zera.

wytapiania aluminium kontrola jest przeprowadzana w laboratorium. Każdy produkt odprowadza się z przenośnika przechodzi hydraulicznego ciśnienia próbnego 30 bar szczelności. Ostatni parametr przekracza ciśnienie pracujących w systemach grzewczych standardowych 5 razy. W końcowym etapie, coraz test pneumatyczny. „Rifar» daje swoje produkty gwarancję 10 lat. W rzeczywistości, te grzejniki może trwać 25 lat lub więcej.

Zabarwienie gotowego produktu, jest wytwarzany w polu elektrostatycznym w wysokich temperaturach. Jakość otrzymanej powłoki badano zgodnie z metodą nacięć kratowych. W chwili obecnej produkowane akumulatory „Rifar”, które są przeglądy projektu jest również bardzo dobra, różnorodność kolorów. Jednak najbardziej popularne wśród ludności używać białych modeli.

Przegląd „Rifar” bateria bimetaliczny

Grzejniki tej marki mają następujące działanie:

 • Ciśnienie robocze System chłodzący – 20 atm.
 • Limit – 100 atm.
 • Badania testowe ciśnienia – 150 atm.
 • Maksymalna dopuszczalna temperatura płynu chłodzącego – 135 ° C.
 • Wartość pH wody – 7-8.3.
 • Transfer ciepła w jednej sekcji – 200 watów.

Łatwa instalacja – jeden więcej Niewątpliwą zaletą urządzeń, takich jak grzejnik „Rifar”. Gości rzemieślnicy dom, zbierając system ogrzewania i montażu akumulatora siebie, o tej marki jest również bardzo dobra. Radiatory te wykonywane są w pełni dostosowane do warunków rosyjskich i są wyposażone w standardowe węzłach łączących. Dlatego, aby je zainstalować jest rzeczywiście bardzo proste.

Między innymi Rifar bateria całkowicie niewrażliwe na działanie substancji agresywnych chemicznie często obecnych w chłodziwa krajowych systemów.

Kaloryfery bimetalowe „Rifar”: opinie klientów

Jak już wspomniano, w opinii tego sprzętu, Rosjanie miał w większości pozytywne. W większości przypadków zadowoleni właściciele tej firmy powinni kupować baterie model „Rifar Monolith”. Opinie o nich są lepsze niż inne rodzaje produktów producenta. W większości przypadków, chwalić ceny.

Jednak wszystkie grzejniki marki można czasem znaleźć i nie zbyt pochlebne uwagi. Skarg powoduje przede wszystkim jakością wykonania wlot i wylot gwintu. Ponadto, często można usłyszeć opinię, że w „Rifar” rzeczywistości – nie dość Kaloryfery bimetalowe. Jednak wiele osób uważa, że lepiej jest kupić model niskich kosztach. Kiedy akumulator jest w pełni bimetal są znacznie droższe. Wiarygodność „Rifar” rosyjskich warunkach wystarczy.

Jakie zmiany są dostępne

W chwili obecnej firma Rifar produkowane są następujące typy grzejników:

 • Monolit;
 • forza;
 • podstawa;
 • ALF;
 • FLEX;
 • ALUM.

Najbardziej popularne wśród konsumentów cieszyć bimetaliczny „Monolith” model i zasady. O tym, jakie cechy różnią się, rozmawiać.

„Monolith” Radiatory

Popularność tej modyfikacji jest spowodowany przede wszystkim wysoką niezawodność i wszechstronność. W tej chwili bimetalowe grzejniki „Rifar Monolith”, których opinie są faktycznie bardzo dobry, kupiony najlepsze i są godnym zamiennikiem dla droższych importowanych marek. Na przykład w tym samym Global. Przy użyciu „Rifar Monolith” może być wypełniony w systemie grzewczym, nie tylko wodę, ale przeciw zamarzaniu.

Główną cechą tego modelu jest brak elementów prefabrykowanych. Jak widać już z nazwy, te baterie są pojedyncze monolit. Oczywiście, zmniejsza to ryzyko przecieku do minimum. Można kupić taki grzejnik, składający się z 4 w razie potrzeby – 14 odcinków. Ponadto, dostępne są „monolity”, odległość pomiędzy osiami 350 i 500 mm. Drugi typ jest najbardziej popularny i może być stosowany w systemach grzewczych jest bardzo zimne pokoje.

Baza grzejniki

Gatunek ten jest przedstawiony na rynku trzech modelach B-200 B-350 B-500. Pierwsze grzejniki typu „Rifar” (ocen z nią być również dodatnia) różni zamknięty odcinek powierzchni. Tak więc, na przykład, model B-200 jest bardzo dobrze nadaje się do instalacji w „Francuski” okna. Grzejniki B-500 jest obecnie najbardziej popularne. Na zewnątrz, model ten jest podobny do znanego wszystkim baterii Sira.

koszt

Zatem chłodnicy opinii „Rifar”, które w zasadzie pozytywny, zalecają właścicielom treści nabyć wszystko. Tym bardziej, że cena tego akumulatora marki nie jest zbyt duża. Modele bimetalowe są droższe niż aluminium. Na przykład jeden z „Rifar Monolit” kosztuje około 812 rubli. Zatem popularny model 500 z ośmiu odcinków będzie kosztował około 6500 rubli. Jak widać, urządzenia w domu lub mieszkaniu tych baterii – zabawa nie jest zbyt drogie. Cena modelu B-500 z 6 odcinków może osiągnąć 3700 rubli.

Wady i zalety grzejników bimetalicznych

Jak już wspomniano, Rifar firma produkuje w tej chwili tylko dwa główne rodzaje baterii. Jednocześnie, bimetaliczny są najbardziej popularne. Kup chłodnicy „Rifar” (komentarze, które, jak widać, całkiem dobrze) – następnie uzyskać wiarygodne i trwałe urządzenia. Następnie proponujemy, aby zrozumieć, dlaczego bimetaliczny Model warta rozważenia jako właściciele mieszkań miejskich i prywatnych domach.

Są one nazwane tak dlatego, że w ich produkcji wykorzystuje tylko dwie metalowe – stal i aluminium. W związku z tym, że są długie. Fakt, że aluminium jest bardzo źle znosi kontaktu z substancjami chemicznie agresywnych o dowolny chłodzący. To skraca żywotność modeli wykonanych z tego metalu. W tym przypadku ciepło z aluminium jest znacznie większa niż stali. A zatem, baterie produkowane z nich, mają najlepszą wydajność. Jednakże stal jest znacznie mniej reagować na chemikalia w chłodziwa, więc grzejniki z nim dłużej. W ten sposób baterie bi-metalowe łączą najlepsze cechy i to, i innych odmian. Rury, w bezpośrednim kontakcie z wodą, są wykonane ze stali. Płyty te same odcinki są wykonane z aluminium. To znacznie zwiększa żywotność baterii. Nawet bardziej trwałe grzejniki bimetalowe „Rifar Monolith”. Opinie o nich są dobre, również dlatego, że nie mają elementów modułowych. Oznacza to, że w służy ich spawanie produkcja. Wyciek płynu chłodzącego z nich po prostu nigdzie. Jednakże, ze względu na obecność wymiany ciepła z rdzenia bimetalowych paneli stalowych zazwyczaj około jedna piąta dolnych niż aluminium.

Zbadaliśmy jakie zalety i wady mają grzejniki „Rifar”. „Monolith”, to opinie powiedzieć – najbardziej popularny model firmy. Jednak inne baterie różnią się dość dobrą wydajność. Więc rozważyć zakup niedrogich grzejników marki dla ich domu jest zdecydowanie warto.