543 Shares 5455 views

Najpiękniejsze miejsca Białorusi: opinie, opisy i ciekawostki

Piękne miejsca Białorusi są liczne i zróżnicowane. W artykule przedstawiono zarówno obiektów naturalnych i syntetycznych. Lista najlepszych miejsc na pobyt na Białorusi pomoże Ci wybrać swój ulubiony na wakacje lub weekend.


Shults

Znajduje się 100 km na południowy-zachód od stolicy Białorusi, to miasto znajduje się tutaj znane muzeum narodowe poświęcone historii i kulturze. Zespół pałacowo-Castle, położony na terytorium Nieświeżu stał się najczęściej odwiedzanym w przyciąganiu Białorusi. Nieśwież zamek (na zdjęciu poniżej) został zbudowany w 1583 roku. Twierdza, położony w środkowej części jeziora na wyspie był podłączony do ziemi przez jednego mostu. Budynek ten został zaprojektowany, aby chronić ziemię dwór z jakimkolwiek wtargnięciem.

Zamek przez wieki należał do rodziny Radziwiłłów – książąt polskich. W 1939 roku Armia Czerwona zajęła go, a on był chroniony przez państwo. Kiedy wojska hitlerowskie wkroczyły do miasta, zamek ledwo naruszone. Prace konserwatorskie zakończono w 2012 roku, po którym hal wystawowych otworzyć swoje podwoje dla turystów. Nieśwież Zamek – obiekty zawarte w Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, jako Ciała Kościoła Bożego, znajdującej się obok niego.

Puszcza Białowieska

Opisując najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w Białorusi, nie wspominając o Puszczy Białowieskiej. Ona zainspirowała wielu poetów, muzyków i artystów. Puszcza Białowieska – jeden z najbardziej znanych zabytków naturalnych na Białorusi. Tutaj znajdziesz szeroki wachlarz starodrzewem, która rośnie na terenie dzisiejszej Europy w czasach starożytnych. Las nieprzejezdna przez wiele wieków wycięte. Puszcza Białowieska jest jedynym do tej pory pozostała prehistorycznych lasów. Rośnie kilkaset bardzo starych olbrzymich drzew. Najbardziej znanym z nich jest wysokość dąb cara z 43 metrów.

Puszcza Białowieska jest park narodowy, który jest zawarty w Liście Światowego Dziedzictwa. Są bardzo piękne miejsca na Białorusi, co jest warte odwiedzenia. Puszcza Białowieska jest znany nie tylko bogaty w faunę: jest domem dla wielu gatunków zwierząt, w tym największych populacji żubra na świecie.

W tym momencie, to opracowane głównie ekoturystyki. Są urządzone trasy rowerowe i spacerowe, wycieczki samochodowe są prowadzone. Dla najmłodszych otworzył osiedle Santa Claus. Na terenie Puszczy Białowieskiej są hotele i pensjonaty. Będą one spełniać goście z różnych poziomach dochodów.

Grodno

Wiele osób uważa, że najpiękniejsze miejsca Białorusi Grodnie. Jest najstarszym miastem w kraju. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z 1005 roku. Gdzie po dziś dzień zachowały się średniowieczne świątynie i pałace, które zdobyły sławę Grodno z najpiękniejszych miast na Białorusi. Po wizycie w historycznym centrum miasta, będziesz zapoznania się z zabytkami architektury Rusi i Rzeczypospolitej. Na przykład, Kalozhskaya (STS) kościół, który jest uważany za najbardziej znany miejscowy punkt orientacyjny. Wynika to XII zabytków starożytnej architektury. Kościół nie jest w pełni zachowana, ale ma ona zastosowanie również w naszych czasach.

Kościół Farny XVII – dawny klasztor jezuicki, który był najbogatszy w całej Rzeczypospolitej. Kościół ten jest znany ze swoich bogatych malowideł wewnętrznych i fresk.

Kompleks Nowego i Starego Zamku – bardzo ważny zabytek średniowiecznej architektury. Swego czasu były rezydencją polskich królów. Niestety, nie są one całkowicie zachowany w niezmienionej formie.

W Grodnie Istnieje około 15 budynków należących do XVI-XIX. To miasto – jeden z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w kraju interesujących nas.

Piękne miejsca w dzielnicy Pińska (Białoruś)

Pińsk dziś jest skrzyżowanie duże rozwinięte miasto, rzeka i droga. Został nazwany na cześć rzeki Piny na którym się znajduje. Płynie do Prypeci, niedaleko parku, znajduje się w historycznym centrum miasta. Pińsk Grodno drugi tylko w liczbie zabytków, które przetrwały do dnia dzisiejszego. Ponadto w Pińsku dzielnica jest meteorytem kamiennym żelaza, który waży około 200 gramów, to meteoryt wylądował w pobliżu wsi Zhmenya w sierpniu 1858

Braslav

Lista o nazwie „najpiękniejsze miejsca Białorusi” jest zdecydowanie warto w tym jezior Braslavsky. Te zbiorniki są w obszarze Braslav, jest jednym z największych jeziora grup krajów. W sumie istnieje ponad 50 jezior. Różnią się one od siebie głębokości, rozmiaru, koloru wody. Łączna powierzchnia jezior wynosi około 130 metrów kwadratowych. km, a basen przekracza 800 metrów kwadratowych. km. Są one połączone rzek, strumieni, kanałów, o łącznej długości około 300 km. Turyści następujące jeziorach są to najbardziej popularne:

  • TSNO.
  • Drivyaty.
  • Nedrovo.
  • Nespish.
  • Voiso.
  • Potseh.
  • Strusto.
  • Boloyso.
  • Snudy.

Narocz i błękitnych jezior

Jeszcze w pierwszej połowie XX wieku, największe jezioro na Białorusi został wykorzystany jako miejsce dla turystyki. Przemysłowcy z Polski wtedy zbudowano kilka willi na zachodnim brzegu Narocz. zbudowany też przystań dla żaglówek i klub żeglarski. Obecnie Narocz jest jednym z najbardziej znanych na Białorusi jezioro ośrodków. Blue Lake znajduje się w pobliżu, podobnie jak popularne. W lecie wielu turystów przybywa tutaj. Na pewno warto odwiedzić i Blue Lake i Narocz. Wielu podróżnych połączyć wypoczynek w tych dwóch miejscach.

Rzeka Berezyna

Do listopada 1812 roku wycofujące się wojska Napoleona to miejsce było śmiertelne. Uważa się, że na rzece Berezyną miał złamania w napoleońskiej wojny przeciwko Rosji. Bitwa odbyła się tutaj stało historią. Dziś miejsce bitwa objętych programem wycieczkowym. turystów wodnych mogą uzupełniać swoje wakacje doskonałe wędrówki.

Należy zauważyć, że Berezyna jest jedną z największych rzek na Białorusi. Ponad 600 km długości i jego zakresach od 100 do 300 m. Tylko w Berezyną szerokość od wszystkich głównych rzek Białorusi działa wyłącznie na terytorium tego kraju. Jej banki są bardzo wysokie i zalesione. Ich wysokość sięga niekiedy 15 metrów. Berezyna otwarty pod koniec marca i zamraża w pierwszej połowie grudnia. Od 4 do 7 dni to czas trwania przerwy wiosennej. Jeśli wizyta na rzekę w tym czasie, będzie można oglądać tysiące kry stopowych. Zalewowych w Berezyna Berezyna Rezerwatu Biosfery do Borisova jest głównie bagna, które jest idealne dla siedlisk dzikich zwierząt i gniazdowania rzadkich ptaków.

Sorochanskie jezioro

Nadal szukasz pięknego miejsca na Białorusi do końca? Być może należy zwrócić uwagę na Ostrovetchiny perłowy naszyjnik. Tzw 14 pięknych jezior i stawów, ułożone jeden za drugim. Jednakże tworzą Sorochanskie Lake gwint wodny, którego długość jest 18 km. Miłośnicy dziewiczej przyrody z pewnością docenią brzegi jezior, otwórz się na wzniesieniu z pięknymi panoramami, strome kaniony i gęste lasy.

W maju 2006 roku, Białoruś pięknych miejsc, które tutaj otrzymaliśmy status rezerwatu o nazwie „Sorochanskie jezioro.” Jego powierzchnia jest szacowana na 13,480 hektarów. Jej terytorium jest 12 tysięcy lat temu chodził wałdajska lodowiec Moskwa. Koleiny wypełnione wodą, po chwili zamienił się w malowniczym jeziorem.

Wilejski, diecezja brzeska rzeki i zbiornika Vileyskoye

Na rzece Wilii, chyba najbardziej zawiłej na Białorusi, jest największym sztucznym jeziorem w kraju. Wspaniałe widoki ze zbiornika Vilejka. Rzeka jest idealny dla rafting – nowe trasy co roku pojawiają się w repertuarze wody.

Powrót na początku lat 70-tych wybudowano zbiornik Vileyskoye. Cel realizowany przez budowniczych – zwiększenie przepływu wody w Mińsku jako stolicy Białorusi odbudować po wojnie. Z czasem przekształciła się w głównym centrum kulturalnym i przemysłowym, a Svislochi woda nie była wystarczająco dla mieszkańców tego miasta, którego populacja przekroczyła milion. Obecnie zbiornik jest znaną atrakcją turystyczną. Jego wysoka banki, pokryte lasem sosnowym, ceniony wielu turystów rocznie, którzy przychodzą do namiotu w tych miejscach.

rzeka Prypeć

Nie bój nazwy tej rzeki. Wielu mieszkańców uważa, że nie są najpiękniejsze miejsca na Białorusi. Przegląd wszystkich tych regionach mogą być bardzo obszerne. Wspaniały, kapryśna, nieprzewidywalna, ryby, niespokojny – tak szybko, jak każde wezwanie Prypeci rzeki! Najbardziej dokładna natura tego zbiornika, być może, opisuje nazwę „Woodland Amazonii”. Turyści rafting na rzece Prypeć, zapoznać się z unikalną kulturą Białorusi, słuchać śpiewu ptaków, podziwiać lasy i ryby.

Oczywiście, nie mamy wymienione wszystkie piękne miejsca Białorusi. W tym kraju, jest coś do zobaczenia. Nie trzeba iść do drogiej wycieczkę modnych miast europejskich na wspaniałe wakacje. Piękne miejsca Białorusi, przedstawione w tym artykule, – doskonałą alternatywą do pobytu za granicą.