724 Shares 7344 views

Rytmy: objawy i leczenie

Rytm skurczów serca mięśnie zapewnić go, pogrupowanych w sęków i pęczków. Na przykład, węzeł zatokowo-przedsionkowy wyzwala tętno i przedsionkowo-komorowy wysyła impuls na – w komorze. zaburzenia rytmu występują dość często, a czasami staje się pierwszym objawem poważnej choroby. Jeden rodzaj arytmii – bije. objawy Zazwyczaj pojawia się ona następująco: istnieje nacisk na klatkę piersiową, a następnie uczucie ściśniętym sercem, a nawet krótki przystanek na 1-2 sekundy. Z tego zaburzenia rytmu, przedwczesnego skurczu – ekstrasystoli. Nie występuje w węźle zatokowym, który jest źródłem impulsów, a także w innych częściach mięśnia serca, mięsień sercowy podekscytowany. Po niezwykłym skurcz serca nie są w pełni wypełnione krwią, jest pewna przerwa, ponieważ których rekrutowani więcej niż trzeba. Potem następuje silne wyjście impulsowe. To właśnie te wstrząsy odczuwalne bardzo ludzki. Jeśli uderzony przez mięsień sercowy, rozwój ciężkich uderzeń, objawy to dość specyficzna: brak tlenu, zawroty głowy, osłabienie, silny ból w sercu.


Typy ekstrasystolia

W zależności od występowania początku impulsy przestrzeni określonej komorowych i nadkomorowych (nadkomorowe) ekstrasystoli. Jeśli takie redukcje pochodzą z tego samego źródła, są one nazywane monotopnymi jeśli inny od – politopowymi skurcze dodatkowe. Przedwczesne impulsy mogą iść jeden za drugim – są one nazywane Twin – albo dwa lub trzy w rzędzie – wolej. Częste przedwczesnych pobudzeń jest bardzo niebezpieczne, ponieważ zmniejsza sprawność serca. Może rozwinąć się niewydolność serca. Jeśli skurcze dodatkowe komorowe (pochodzą z komór serca), ich częstotliwość i wolej może wywołać migotanie przedsionków. To zaburzenie rytmu nazywa się „krytyczny”. Migotanie komór – stan niebezpieczny. Charakteryzuje się chaotyczną aktywność serca, w których nie istnieją skuteczne redukcje i emisje. Jeśli migotanie trwa 5-7 minut, będzie nieuchronnie prowadzić do śmierci.

Diagnostyka i leczenie

EKG może ujawnić zaburzenia rytmu serca i określić miejsce, gdzie nie bije. Objawy u tego pacjenta może brakować. Ważne jest, aby przeprowadzić pełne badanie ciała, aby zrozumieć przyczynę przedwczesnych pobudzeń. Po tym wszystkim, pojawiają się one nie tylko w wyniku choroby serca. Ekstrasystoli mogą powodować stres, choroby nerwów, uraz mózgu oraz nowotworów. Leczenie w tym przypadku powinna być skierowana na schorzenie, i uspokajające są odpowiednie dla utrzymania prawidłowego rytmu serca. Kiedy choroba przewlekła, przepisać leki antyarytmiczne. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli pacjent ujawnił nadkomorowe zaburzenia rytmu serca, objawy, które są dostarczane do niego nieprzyjemne i bolesne.