774 Shares 7061 views

Jezioro Onega – wspaniałe wakacje w Rosji

Jezioro Onega jest drugim co do wielkości zbiornikiem słodkowodnym na kontynencie europejskim. Jego powierzchnia wynosi około 10 tysięcy km2, a maksymalna głębokość wynosi 120 m. W jeziorze płynie ponad 50 rzek, ale tylko jeden wychodzi – Svir.


Jezioro ma piękny, niezapomniany krajobraz, dziewicza przyroda wzdłuż wybrzeża i krystalicznie czysta woda.

Natura jeziora Onega

Niespotykalna natura tych miejsc przyciąga wielu turystów. Jezioro Onega znajduje się na wielu wyspach, których liczba przekracza tysiąc. Mogą być na emeryturze i połączone z naturą. Grzbietowe brzegi jeziora dają szczególny urok do otaczającego piękna, wschody i zachody słońca odbijające się w wodzie i przeszukujące liście liści po prostu fascynują romantycznymi naturami.

W dole jeziora Onega w przeszłości rozrzucono wiele pereł, które mają specjalne piękno. A teraz zwolennicy starają się znaleźć cenne muszle w basenie jeziora. Znajdź pearl szczęśliwy będzie to, co pamiętać o tej podróży. Prawda, prawdopodobieństwo takiego znaleziska jest małe: dziewczyny z perłami kochają czystą wodę, a stopy lasu wzdłuż rzek nie przyczyniają się do zachowania kryształowej wody.

Jezioro Onega słynie z czystości basenu, a woda jest czystsza niż Baikal, jest ona przeznaczona do picia w celach centralnych.

W Lake Onega nie są rzadkie wiatry. Przeważają w zimie. Latem często słych do wiatru, podobnie jak morskie bryzy. Jesienią zwiększają się i stają się częstsze. Wiosną jest niewielki deszcz, lód spływa i zaczyna się sezon połowowy na otwartej wodzie.

Jezioro Onega to fontanna dla rybaków, co najmniej trzydzieści gatunków różnych gatunków ryb: pstrąga, łososia, leszcza, białego, szczupaka, pieców, pędów i innych. Fani przybrzeżnych połowów bardzo lubią jezioro Onega. Wędkowanie w otwartej wodzie to "morze" w przyrodzie. Warunkiem wstępnym dla zapewnienia bezpieczeństwa i sukcesu połowów jest dostępność przystani żeglugowej dużej prędkości, wyposażona w potężny silnik, niezbędny sprzęt nawigacyjny, narzędzie do wyszukiwania ryb i sprzęt do trolowania wędkarskiego.

Sezon połowowy otwiera się od 15 maja i trwa do połowy grudnia, jednakże do tego czasu przeszkoda jest skróconym światłem dziennym. Chociaż często podczas spokojnych dni wycieczki rybackie są bardzo szczęśliwe pod koniec jesieni, ale ciemność i niskie temperatury stopniowo wyprowadzają rybaków z dala od tych miejsc.

Atrakcje turystyczne

Jezioro Onega jest również pełne zabytków. W tym miejscu organizowane są różne wycieczki, w których przewodnicy wyjawili historię Karelii. W Cape Besov Nos można obejrzeć neolityczne obrazy skalne. Na wyspie Kizhi, położonej na północ od jeziora Onega, powstaje niepowtarzalna kreacja starożytnej architektury rosyjskiej – dwudziestodwuletnia katedra w Kizhi. Wspaniałym odkryciem dla turystów będzie kompleks drewnianych budynków na wyspie, które tworzą rezerwat muzealny Karelski z 18-19 wieku. Są to kaplice wiejskie i drewniane domy, ozdobione warsztatami rzeźbiarskimi.

Spoczywaj na jeziorze Onega

Miejsca wokół jeziora Onega mają dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Dla turystów są wszystkie zalety cywilizacji, bogatych hoteli, sanatoriów, domków letniskowych, pensjonatów. Należy jednak uprzednio uzgodnić zakwaterowanie, zarówno z hostelem, jak i prywatnymi właścicielami. Reszta na jeziorze Onega jest skierowana głównie do zajęć wodnych, chodzących po wodzie, tutaj można wypożyczyć quad rowery, katamarany, łodzie. Oczywiście inne zajęcia są otwarte, na przykład zwiedzanie.