158 Shares 5261 views

"IrAero" (linia lotnicza): historia, flota, recenzje

JSC „Airline IrAero” – firma założona w 1999 roku rosyjski Główną działalnością firmy są ładunków i pasażerów transportu lotniczego z miast na Syberii i Dalekim Wschodzie regionów Rosji, a także blisko i daleko za granicą. Lotniska są oparte Magadan, Nowosybirsk i Jakuck.


Historia „IrAero” linia lotnicza

Firma została założona w 1999 roku. Następnie flota składała się tylko dwa krajowe samolotu „An-24”, który został wynajętym. Od tej chwili flota zaczęła być stale aktualizowana, a teraz ma ponad 20 samolotów. Rosyjski rynek transportu lotniczego, firma osiągnęła do kwietnia 2006 r.

W 2011 roku agencja „Russian Aviation” made rating najbardziej punktualny rosyjskiego przewoźnika, w pierwszej dziesiątce, który obejmuje spółki „IrAero”. Linia lotnicza w 2013 roku podpisał kontrakt na dostawę najnowszej rosyjskiej typu statku powietrznego „MS-21” teraz „Irkut”. Dostawy samolotu rozpoczną się w 2019 roku.

Od 2014 roku firma wprowadziła system „Odprawa” dla pasażerów. W uzupełnieniu do podróży samolotem „IrAero” zaangażowany w prowadzenie aerofotogrametrii i wyszukiwania i działania ratownicze na ich samolotów.

flota

flota lotnicza stanowiły 25 samolotów z następujących typów:

 • 9 jednostek "An-24" na 44-48 miejsc pasażerskich;
 • 8, jednostki "An-24" na siedzeniu pasażerskim 42;
 • 5 jednostek «CRJ-200" 50 miejsc pasażerskich;
 • 3 jednostki "suchy Superdzhet 100" siedzenia 95 pasażerskich.

Flota jest stosunkowo przestarzały, ale w historii firmy nigdy nie było wypadków i katastrof. zarząd spółki jest aktywnie zaangażowany w problem modernizacji floty. „MS-21” do 2022 roku wypełniony 10 samolotów.

wskaźniki aktywności

W 2012 roku „IrAero” (firma) przeprowadziła transport około 200 tysięcy pasażerów, co stanowi 130% więcej niż w 2010 roku, a ponad 2011 wydał 126% więcej ładunku. ponad 6.800 lotów przeprowadzono w 2012 roku.

W 2013 roku przeprowadzono ponad 200.000 pasażerów i dostarczane 331,390 ton ładunków i poczty.

W 2014 roku, z początkiem roku do września przeprowadzono ponad 200.500 pasażerów, dostarczone ponad 2000 ton ładunków i poczty oraz przeprowadzono ponad 7000 stałych i sezonowych lotów.

Przez 17 lat firma rozszerzyła znacznie geografii lotów. Transport z lotniska jest podstawa w następujących pozycjach:

 • W Chinach – Dalian, Manzhouli, Hailar, Harbin, Jiamusi;
 • W krajach WNP – Baku, Biszkeku, Taszkiencie;
 • W Rosji – Anapa, Batagai, White Mountain, Blagoveshchensk, Bodaibo, Władywostoku, Gelendzhik, zastępca, Jekaterynburgu, Keperveem, Krasnodar, Krasnojarsk, dni robocze, Moma, Niżniewartowsk, Nowy Uriengoj, Noyabrsk, Omolon, Omsk, Omsukchan, Rostów nad Donem , Sakkyryr, Samara, Saskyłach, Seimchan, Soczi, Suntar, Ulan-Ude, Ust-Maya, Chabarowsk, Czyta, Czokurdach, nawet.

polityka społeczna

„IrAero” – linia lotnicza, która jest regularnie uczestniczy w prowadzeniu różnego rodzaju konkursy i akcje charytatywne. Oni są zawsze mile widziane do sierocińców, schronisk i ośrodków przesiedleń. Dla dzieci regularnie organizuje ciekawe wycieczki do międzynarodowego lotniska w Irkucku, konkursy rysunkowe, gospodarze różnych imprez sportowych. „MIRaero” Carrier również aktywnie współpracuje z Fundacją Dobroczynności dla dzieci.

Kwartalne spółka publikuje własne dzienniki „MIRaero”. Publikacja zawiera najświeższe informacje z linii lotniczych, informacje na temat nowych trendów i usług, pracowników wywiadu różnych artykułów o miastach i krajach, w rubrykach dla dzieci i zdrowia, sportu i sekcjach muzycznych, przepisy kulinarne.

IrAero (linia lotnicza): Opinie

Pasażerowie wydzielają zarówno plusy i minusy w firmie.

plusy:

 • doskonała jakość usług w locie;
 • dopuszczalną jakość w locie gastronomicznych;
 • System rejestracji online;
 • częste ulotka program bonusowy daje podróżnym;
 • Szeroki geografii lotów.

Wady:

 • stary tabor składający się głównie sztuki radzieckiej;
 • niewygodne siedzenia w kabinie samolotu;
 • częste opóźnienia ze względów technicznych;
 • okresowe usterki w systemie rejestracji on-line;
 • przelot jest wyższa niż w przypadku konkurentów;
 • niewielka odległość między siedzeniami w kabinie;
 • żaden system informowania pasażerów o zmianach w harmonogramie.

„IrAero” – operacyjny linia lotnicza na rynku transportu pasażerskiego i towarowego w ciągu 17 lat. Przeloty obsługiwane są z Dalekiego Wschodu i Syberii regionach Rosji i krajach blisko i daleko za granicą. Z biegiem lat firma działa jako punktualny lotniczą. Niewątpliwie praca ma zarówno plusy i minusy. Główną wadą „IrAero” – stosunkowo stary tabor. Jednak to będzie znacznie zmodernizowane w niedalekiej przyszłości. Przewodnik lotnicza nieprzerwanie działa na rzecz poprawy jakości usług oraz rozbudowę sieci tras.