513 Shares 8822 views

Stolica Haiti – Port-au-Prince

Po drugiej stronie Atlantyku, w odległości tropikalnej wyspie Hispaniola. Znajduje się on w samym środku Morza Karaibskiego, który jest znany ze swoich ciepłych wodach. Wakacjach w tym wspaniałym miejscu przez cały rok (jak w sąsiednich krajach – Republice Dominikany).


Najbardziej popularne wśród turystów miejsce jest uważane za stolicę Haiti – Port-au-Prince. Historia miasta sięga do 1749 roku. Ale po 55 latach od Port-au-Prince staje się stolicą państwa. Językami urzędowymi Haiti uważane są za Haiti i francuski. Większość mieszkańców zdają sobie sprawę z obu. Niektóre z „tubylcami” posiadać i tak popularnym językiem na świecie, jak po angielsku.

stolica Haiti jest idealnym miejscem na wakacje na plaży. Pozostawić zimną zimę w ciepłym latem, co może być lepiej? Styczeń, luty i grudzień są uważane za najbardziej atrakcyjne dla turystów, jak to jest w tej chwili nie irytujące deszczu i huraganów.

Charakter tej wyspie przyciąga każdego, kto przychodzi tu na wakacjach. Tutaj można zobaczyć unikalne rośliny i zwierzęta. Najczęstszym na terytorium Haiti uważane flamingi i czaple. Ponadto, spacery po wyspie można zobaczyć krokodyle, jaszczurki, a nawet ogromne żółwie morskie. stolica Haiti zachwyci turystów z niezapomnianej scenerii. Z okien wielu hotelach oferujących wspaniałe widoki na wybrzeże i lasów tropikalnych.

Jeśli chodzi o atrakcje, większość budynków – na wpół zrujnowane budynki z epoki kolonialnej. Ale są bardzo niesamowite dzieło architektury. Mieszkańcy powinni spojrzeć na Notre Dame, różne rady, a także dom, w którym znajduje się hotel „Oloffson”. Na uwagę zasługuje także Plac Bohaterów, na których pomniki przedstawiające założenia kraju.

Oprócz wypoczynku na plaży, jak i niezależnego zwiedzania, każdy może wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem. Najbardziej popularny program wycieczki jest uważany za wycieczkę do fabryki do produkcji rumu. Jak zapewne wiecie, napój ten jest szeroko rozpowszechniony w tych miejscach. Oprócz przeglądu etapy przygotowania najlepszego rumu na świecie, oferuje jeszcze spróbować. W gorzelni Barbankort bardziej niż dwadzieścia sześć odmian napoju. Leży niedaleko Port-au-Prince.

Nie tylko stolicy Haiti, ale również cała wyspa ma bogatą historię. Przez kilka wieków, nieustannie biorąc miejsce przewrotów wojskowych, które, oczywiście, wpływ na życie Haitańczyków. Niestety, mieszkańcy są bardzo słabe. Zwiększony przepływ turystów nie ma dużego wpływu na poprawę standardów życia, więc Haitańczycy zarobić jak mogą. W związku z tym, podczas podróży do Haiti powinny być ściśle monitorowane dla swoich dokumentów i kosztowności, a także pieniądze, ponieważ niektórzy mieszkańcy wykonują swoją główną kradzieży pracy.

Podróż do Port-au-Prince będzie odwoływać się do rodzin z dziećmi oraz głośnych firm.