754 Shares 2996 views

Żółtaczka objawy:

Wiele chorób wymagają specjalnego traktowania i leczenia szpitalnego, jednak, jest to jeden z najbardziej niebezpieczne – żółtaczka. Jej objawy mogą definiować dowolny, gołym okiem wystarczy spojrzeć na pacjenta. Skóra podczas tej choroby staje się żółtawy lub całkowicie żółte, błony śluzowe, zwłaszcza oczy i język są pomalowane w kolorze Paly. Ale przede wszystkim żółtaczka stają się zauważalne na dłoniach.


Jeżeli dana osoba ma żółtaczkę, jej objawy i mocz uzupełnia inny kolor piwny. Warto zauważyć, że ta funkcja pojawi się przed wszystkimi innymi. Jakie zmiany w organizmie? Skąd mam wiedzieć, że to jest żółtaczka? Znaki ponieważ we wczesnym stadium są prawie niewidoczne.

Ludzka skóra żółknie, ponieważ zwiększone stężenia bilirubiny lub karoten. Jednakże, jeśli masz jasnożółty kolor, nie tylko biec do lekarza, bo może po prostu nadużywane lub owoców cytrusowych dłuższego czasu siedzi na diecie z marchwi. Chociaż z drugiej strony, ostrożność nie zaszkodzi.

Jak już wspomniano, jest przyczyną wszystkich bilirubiny – produkt pojawia się w wyniku rozpadu hemoglobiny, która z kolei jest białkiem, które zawiera żelazo, a także pomaga tlenu i dwutlenku węgla, aby przejść przez ciało. Miejsce hemoglobiny – krwinki czerwone, czyli krwinek.

Tak więc, żółtaczka, w którym opisane powyżej objawy, związana jest ze zwiększeniem stężenia bilirubiny lub karotenu. Ale dlaczego ten proces zacząć?

Objawy żółtaczka wynikać z chorobami wątroby, szczególnie takie jak cysty, marskość wątroby, zespół Gilbert'a, nowotworów i tak pasożytnicza strata. D. Po chorób dróg żółciowych, takie jak guzy, itp przewężenia Ponadto, żółtaczka występuje z powodu zniszczenia krwinek czerwonych, czyli gdy osoba zatruwany jest trujący, alkoholu lub narkotyków, cierpi na choroby tętnicze, rozległe oparzenia, krwotoki.

Istnieje również fałszywe żółtaczka, której objawy są następujące: barwienie tylko skóry i kolor śluzu jest normalna. Ten rodzaj choroby występuje z powodu korzystania z dyni, niektóre leki, a jak już wspomniano powyżej, marchewki i pomarańczy.

Jeżeli jesteś pewien, że masz żółtaczkę, jej objawy pokrywają się z vyshezlozhennymi, w każdym razie nie samoleczenia. W różnych książkach oraz w przestrzeniach Internecie można znaleźć receptury tradycyjnej medycyny, ale uciekać się do ich pomocy nie jest konieczne, to może tylko pogorszyć sytuację. Na przykład, jeśli można przeczytać, że buliony żółciopędnie pomóc przezwyciężyć chorobę, to nie jest tak, ponieważ jeśli żółtaczka ewoluowała od kamieni żółciowych, a następnie w złym stanie i więcej zostanie dodany ból. Więc jest to warte ryzyka lub lepiej jest, aby skonsultować się z lekarzem? Oczywiście, ta ostatnia.

Której lekarze leczeniu tej choroby? choroba zakaźna, hematologii, gastroenterologii. Ale pierwszy przyjść na ratunek w tej sytuacji – dr karetek.

Żółtaczka, którego efekty są uzależnione od pierwotnych przyczyn jej występowania, przy odpowiednim leczeniu, zazwyczaj ustępuje w ciągu 2-3 miesięcy. Jednak po tym, w ciągu roku, należy unikać wysiłku fizycznego i podczas leczenia stosować się do diety, nic nie jeść smażonych, unikać pokarmów, które są ładowane z wątrobą itd

Żółtaczka dziewczęta powinny być szczególnie ostrożny, aby przeprowadzić badanie na 2-3 lat po chorobie, bo jeśli wątroba będzie nieco wzrosła, a potem mają trudności w czasie ciąży.

Staraj się nie kontaktować się bezpośrednio z pacjentami, ponieważ mogą one zostać zainfekowany przez żółtaczka wirusowego zapalenia wątroby. Należy nosić maskę gdy ma do czynienia z osobą zakażoną.

Żółtaczka nie jest tak straszne jak się wydaje. I lepiej jest chorują jako dziecko, niż cierpieć później. Chociaż, oczywiście, mamy nadzieję, że choroba minie Cię!