781 Shares 1486 views

„Fenyuls” lub „Sorbifer” Co lepsze wskazówki dotyczące stosowania, opinie

Wśród pierwiastków chemicznych, które są niezbędne dla naszego organizmu, żelazo jest nie tylko na ostatnim miejscu. Że żelazo jest elementem podstawowym, który jest częścią hemoglobiny. Hemoglobiny we krwi prowadzi tlenu do wszystkich komórkach ciała ludzkiego, co zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dlatego brak żelaza jest bardzo szkodliwe dla zdrowia.


Niska hemoglobina: jak z nim walczyć

Co dokładnie stoi niedobór żelaza w organizmie? Przyczyn może być wiele, mówi się, że najważniejsze z nich. Niedobór żelaza występuje często u dzieci w wieku do czterech lat, jak szybki wzrost organizmu potrzebuje więcej tego pierwiastka. Niedożywienie może również przyczyniać się powodując poważne braki ważny element. W czasie ciąży i karmienia piersią zapotrzebowanie na żelazo i rośnie bardzo silnie, ponieważ jest to konieczne, a rosnący płód, a później – nienarodzone dziecko. Dla dużej utraty poziomu hemoglobiny we krwi są również spada, co może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji.

Co grozi niedobór żelaza?

Wszystkie powyższe czynniki mogą powodować choroby układu sercowo-naczyniowego, mięśni, układu odpornościowego, trawiennego. Cierpią również górną warstwę naskórka (skóry), włosów, paznokci. Szczególne zagrożenia niedoboru żelaza powoduje, kobiety w ciąży i karmiące. Aby uniknąć problemów związanych z nim, trzeba jeść prawo i wziąć leki zawierające ten element. Bardzo często lekarze zalecają takie popularne środki farmaceutyczne, jak „Fenyuls” lub „Sorbifer”. Lepiej wziąć? Odpowiedź na to i wiele innych pytań znajdziesz w tym artykule.

"Fenyuls": opis

„Fenyuls” – kapsułki mające zawiera 15 mg siarczanu żelaza, kwasu askorbinowego i różne składniki pomocnicze, ułatwiające wchłanianie substancji czynnej. Ze względu na skład żelaza w organizmie kapsułki otrzymuje się stopniowo, w miarę upływu czasu, co czyni się za dziennego zapotrzebowania. Lek ten jest stosowany w przewlekłej utraty krwi (dlatego jest tak popularna dawcy) i ostrą niedobór żelaza w organizmie człowieka. Ponadto, aby otrzymać wskazanie niedobór witamin z grupy B. Część „Fenyulsa” kwasu askorbinowego eliminuje utleniania siarczanu żelazowego w trakcie odbioru. Witaminy pomóc w zaburzeniach metabolizmu i poprawić ogólny stan pacjenta podczas leczenia.

"Fenyuls": instrukcje, recenzje

Dawkowanie to jedna kapsułka raz dziennie przez pełny cykl leczenia, w miesiącu, a dawkowanie może być różne, zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Również „Fenyuls” stosuje się w niedoborze żelaza u kobiet z ciężkimi miesiączki. W takim przypadku, lek jest przyjmowany przez pacjenta przez kilka dni przed krytycznych dni i dwa dni później (to jest możliwe, na jeden dzień przed i po na zbyt ostrego niedoboru żelaza). Lek nie jest zalecany do stosowania razem z innymi kompleksów witaminowych. Również „Fenyuls” nie powinien być przyjmowany z lekami, które zwiększają kwasowość przewodu pokarmowego. Lek jest przeciwwskazany u dzieci, pacjentów cierpiących na hemochromatoza i hemosyderoza, a także osób indywidualnych nietolerancji leku. Odbiór może powodować reakcję alergiczną na niektóre składniki, zaparcia, biegunka, wymioty, zawroty głowy.

Lek jest uwalniany w aptece bez recepty. Przy stosowaniu „Fenyulsa” mocz może być pomalowany na jasno żółty kolor, który można wyjaśnić obecnością w składzie ryboflawiny. Po przeczytaniu instrukcji na lek „Fenyuls”, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak reagować lekarzy i pacjentów o nim. Opierając się na opiniach lekarzy i pacjentów, możemy stwierdzić, że „Fenyuls” dobrze tolerowane w czasie ciąży (jeśli lek został przepisany przez lekarza specjalistę) i spełnia swoją funkcję uzupełniania żelaza, ale czasami powoduje, że powyższe działania niepożądane. Mimo to, wiele przyjmować tego leku są gotowe wziąć je za pewnik, jako „Fenyuls” naprawdę pomaga. Opinie lekarzy o leku, również w większości pozytywne. Lekarze chwalił „Fenyuls” do szybkiego działania, dobrej tolerancji i bardzo rozsądnej cenie.

Jak zażywać lek „Fenyuls”?

Przed posiłkiem lub po? Emisja dla każdego leku. Ten pić podczas lub po posiłku, ale nie przed nią. Recepcja nie jest w żaden sposób wpływać na lek przed posiłkami na uderzenia klinicznego, jednak może powodować problemy z żołądkiem, wraz z wyżej opisanych działań niepożądanych. Ile jest „Fenyuls”? Cena w Rosji waha się od 115 do 144 rubli za 30 kapsułek (odpowiednik pełnego kursu). Jeśli wziąć pełny miesiąc Oczywiście nie ma potrzeby, można kupić lek w opakowaniu zawierającym łącznie dziesięć kapsułek. W tym przypadku zakup będzie kosztować od 54 do 78 rubli. Jak widać, koszt leków uważane za całkiem do przyjęcia i dostępne dla wszystkich grup ludności. Jednak przed zakupem w każdym przypadku należy skonsultować się ze specjalistą i otrzymać wyłącznie na receptę.

"Sorbifer": opis

Po przeczytaniu instrukcji do „Fenyulsu” i czytając opinie pacjentów i lekarzy, mamy pewne wyobrażenie o nim. Ale odpowiedź na pytanie: „Fenyuls” lub „Sorbifer” – co jest lepsze „należy wziąć pod uwagę zarówno lek, a następnie porównać ich działanie farmakologiczne na ciele więc zapoznać się więcej o tym leku jest podobne.” Sorbifer „Jest to również lek. stosowane, gdy niedobór żelaza, niedokrwistość (zwany także niedobór). ponadto, lek można stosować u kobiet w ciąży i karmiących w zapobieganiu takim chorobom. „Sorbifer” dostępny jest w postaci tabletki z trzydziestu do pięćdziesięciu części na pakiecie. Tabla obcas posiada żółty kolor na złamanie wykryte szarej rdzenia. Skład jednej tabletki „Sorbifer” zawiera 32 mg siarczanu żelaza, 6 mg kwasu askorbinowego i różnych substancji, które pomagają być wchłonięta leku. Lek ten ma działanie, które zmniejsza objawy anemii.

Jak wziąć „Sorbifer”?

Tabletki należy połykać w całości, bez zerwania siebie i ścisnął go wodą. Dzienna stawka przyjęcia – dwie tabletki, konieczne jest, aby wykorzystać je po posiłku. Kobiety ciężarne i karmiące jako środek zapobiegawczy podawano jedną tabletkę dziennie. „Sorbifer” podjęte lub do momentu całkowitego odzyskania poziomu żelaza we krwi, lub w trakcie 3-4 miesięcy. Po upływie tego okresu, jeśli lek nie pomoże, trzeba przerywać. Ze względu na szczególną postać dawkowania, która wydała „Sorbifer” preparat aplikacja zapewnia dostarczanie żelaza w organizmie, co zmniejsza do minimum szkód dla żołądka. Drug oznacza przeciwwskazane z alergią do substancji zawartych w kompozycji, w innych odmianach niedokrwistość, cukrzyca, choroby nerek, zakrzepicy i podobnych chorób, jak również dla dzieci w wieku dwunastu lat.

Skutki uboczne, przedawkowanie

Główne skutki uboczne „Sorbifer” podobne do problemów układu pokarmowego takich jak zaparcia i biegunki. Może również wystąpić zaczerwienienie lub świąd, ból głowy, tachykardia, ogólne osłabienie. Ponadto, „Sorbifer” może przyczynić się do powstawania kamieni nerkowych. Jeśli jest możliwe przedawkowanie wszystkich powyższych skutków, w ciężkich przypadkach może powodować wymioty krwią. Udzielania pierwszej pomocy pacjentowi trzeba zrobić płukanie żołądka. Nie zaleca się przyjmowanie leku pod uwagę z preparatami zawierającymi chlorek sodu, magnezu i wapnia. Nie jest to konieczne, stosuje się kwas askorbinowy, same (to jest już zawarta w podłożu, a jego dodatkowy wlot spowoduje dawkę, która jest niepożądana).

"Sorbifer": cen, opinie

Lekarze mówią o „Sorbifer” jako jakości leków, które stopniowo zmniejsza poziom żelaza w organizmie. Co do uwag dotyczących stosowania u kobiet ciężarnych „Sorbifer” są głównie pozytywne. Skutki uboczne są bardzo rzadkie, a składniki aktywne leku szybko przywrócić poziom hemoglobiny do normy fizjologicznej. Lek można przechowywać do trzech lat, w temperaturze nie wyższej niż 25 ° C. Cena „Sorbifer” waha się od 320 do 390 rubli, w zależności od regionu i sieci aptek. Lek ten jest wydany wyłącznie w aptekach na receptę.

Co wybrać?

Tak więc, "Fenyuls" lub "Sorbifer"? Który jest lepszy? Odpowiedź na to pytanie jest indywidualna dla każdej osoby. W „Sorbifer” zawartości żelaza więcej niż o trzy razy, niż w „Fenyulse”. Można stwierdzić, że dotkliwy brak przygotowania żelaza „Sorbifer” będzie bardziej skuteczne. W przypadku niedoboru żelaza utajonej nie powinni przyjmować „Fenyuls”, jak to wyeliminować główną substancję czynną przedawkowania i lepsza jakość zostaną nabyte przez organizm. Także w profilaktyce niedoboru żelaza zaleca się wziąć „Fenyuls”. Co kołysze skutków ubocznych, są one tylko w rzadkich przypadkach podczas stosowania obydwu leków, co zostało potwierdzone przez wiele opinii pacjentów i lekarzy. Skład obu leków jest niemal identyczny. Bazowy – siarczan żelazawy i kwas askorbinowy. Jedyna różnica w proporcjach i ilościach substancji pomocniczych. Kurs „Fenyulsa” krótszy i wynosi do jednego miesiąca do trzech do czterech miesięcy obowiązkowego przyjęcia „Sorbifer”. „Fenyuls” szybciej wpływ na organizm niż jej konkurenci, ale to jest mniej skuteczna w ciężkich postaciach niedokrwistości. Średni koszt „Fenyulsa” wynosi 125 rubli, „Sorbifer” wyższa cena – 350 rubli. Należy również pamiętać, że długotrwałe leczenie jest konieczne, aby kupić drugi lek więcej niż raz. Oba leki były dobrze tolerowane podczas ciąży i laktacji jest przeciwwskazane dla dzieci i nie jest zalecane dla osób z chorobami nerek. „Sorbifer” nie wchłaniane w żołądku i dwunastnicy, co powoduje mniejsze uszkodzenia żołądka.

wniosek

Po rozważeniu obu leków, można stwierdzić, że zarówno skutecznie pomaga przywrócić poziom hemoglobiny do normy. Które z tych leków powinny być przyjęte – to zależy wyłącznie od osobnika i jego reakcje na różnych składników uznanych za narkotyki. Przed dokonaniem wyboru, zaleca się, aby zawsze skonsultować się ze specjalistą. Można jednak z całą pewnością powiedzieć, że cele zapobiegawcze najlepiej jest wziąć „Fenyuls”, jego cena jest bardziej niż do zaakceptowania. Mamy nadzieję, że nasz artykuł był pomocny dla Ciebie, i odpowiedzieć na pytanie: „Fenyuls” lub „Sorbifer” – że lepiej jest podjąć w niektórych państwach z żelaza ".