106 Shares 1123 views

Policzmy, ile kalorii znajdują się w piersi kurczaka

Kto nie kocha kurczaka: smażone, grillowane, gotowane na parze, pieczone z warzywami! Z wyliczeniem tych potraw, wielu z Was zapewne już „płynęła ślinić.” Ale prawdziwi koneserzy kurczaka wiedzieć, że najsmaczniejsze w kurczaka – pierś. To nie przypadek, to delikatny, absolutnie nie tłuszczu białego mięsa jest podstawą dla wielu dietetycznych środków spożywczych i diet, które pomogą uzyskać piękną sylwetkę, pozbyć się dodatkowych kilogramów. Wierzymy w słowa tych obietnic, a niewielu z nas myśli o tym – i tak naprawdę, ile kalorii w piersi z kurczaka? I jak to powinno być przygotowane, by stać się naprawdę zdrowa żywność?


Ile kalorii w świeżej piersi kurczaka

Tak, niech obliczy i określić wartość kaloryczną produktu ubocznego. 100 g mięsa z piersi kurczaka (bez skóry) zawiera węglowodany – 0.02 gramów, – 21,8 grama białka, tłuszcze – 3,2 g. Znając te parametry, możemy określić wartość kaloryczną produktu. Wystarczy pomnożyć ilość tłuszczu wynosi 9 (to znaczy, ile kalorii zawiera jeden gram tkanki tłuszczowej), a białka i węglowodany do 4 kcal. Dokonywanie niezbędnych obliczeń, otrzymujemy następujące: na tłuszczu rachunków za 28,8 kcal i białka – 87,2 kcal. Teraz jesteśmy gotowi odpowiedzieć na pytanie o to, ile kalorii w piersi z kurczaka. Dodawanie liczba kalorii stanowiły tłuszczów i białek (węglowodany nie biorą pod uwagę, ponieważ są one zbyt mało), a my się, że filet z piersi kurczaka, nie odbyła żadnej obróbce cieplnej i nie zawiera dodatkowych dodatków w postaci tłuszczu, sole, przyprawy, oleje, około 116 kcal. Stąd wniosek – to jest naprawdę niskokaloryczny, dieta produkt, doskonale nadaje się do stosowania w diecie do utraty wagi!

Kieszenie z piersi kurczaka dla pary

Czy uważasz, że wszelkie potrawy niskokaloryczne mogą być gotowane z piersi kurczaka? Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, więc to jest gotować produkt dla pary. Pierś z kurczaka w podwójnej kotła gotowane w bardzo prosty sposób. Wystarczy do jego wstępnego wygrzewania w sosie przygotowanym z kefiru, ziołami i solą. Po godzinie pobytu mięso się delikatna i miękka. Teraz musimy włączyć piersi obtech (umieścić je na ruszcie). W międzyczasie pokroić w kostkę ziemniaki, papryka, pomidor. Warzywa z solą, dodać śmietanę (jest to możliwe, ale nie jest pożądane majonez). Złóż nacięcie pod piersią, tak aby mieć „kieszenie”, że ty i zaczynają warzyw. Umieścić wszystkie tego cudu w podwójnej pojemności kotła i gotować, aż gotowane (25-30 min.). I kolejna wskazówka: tych, którzy chcą cały sok z warzyw i piersi kurczaka nie pojawiły, każda pierś może być opakowane w folię i gotować w nim. Tylko w tym przypadku konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że czas gotowania wzrośnie o 10-15 minut.

Dla zainteresowanych, ile kalorii znajdują się w piersi kurczaka z warzywami, gotowane na parze, że praktycznie minimalnej kaloryczności i równe 164 kcal na sto gramów gotowego dania.

Pieczona pierś z kurczaka „Parmesan”

„Chicken Parmesan” – proste, ale bardzo smaczne danie. W celu, aby uzyskać prawdziwy pieczone piersi z kurczaka „parmezanem”, trzeba wymieszać suche i „mokre” składniki w dwóch oddzielnych pojemnikach. W jednej misce wymieszać musztardy Dijon, sok jabłkowy, 2 przeszedł przez chesnokodavku ząbki czosnku oraz łyżki pary roztopionym masłem. Mieszanina powinna okazać się ciasto na naleśniki. Ilość musztardy i sok nie jest konkretnie wskazać, bo tutaj to kwestia gustu. Moczyć w sosie 30 minut na piersi kurczaka. A w międzyczasie w drugiej misce połączyć około stu gramów tartego parmezanu, 50 g pokruszonych migdałów, sól, pieprz, bazylia i świeżego białego chleba, rozdrobnionych na okruchy. Wtedy wszystko jest proste: DIP marynowane piersi w mieszaninie suchych składników, zawinąć je w folię i wysłać go do piekarnika na pół godziny.

Nazywają ten przepis bardzo trudną diety, ale nadal, jeśli staramy się obliczyć, ile kalorii w piersi kurczaka „parmezan”, otrzymujemy postać w zakresie około 185 – 220 kcal. Dlaczego nie określają dokładniej? Ze względu na kalorycznej żywności będzie w dużej mierze zależeć od ilości oleju, orzechów i chleba, użyłeś do jego przygotowania.

To tak bardzo smaczne i zdrowe dania z białego mięsa kurczaka, można poddać się w trudnym czasie diety!