798 Shares 8017 views

prawy jajnik apopleksja: obraz kliniczny, przyczyny i metody leczenia

Udar (lukę) w jajnikach – jest krwawienie, które jest następstwem pęknięcia pęcherzyka torbieli jajnika, corpus luteum lub tkanki łącznej.


Co do zasady, prawo jajników apopleksja, dokładnie tak samo jak z lewej strony, występuje u kobiet około 40 roku życia i starszych. Lekarze odróżnić tak zwany „punkt krytyczny”, w ramach którego najczęściej występuje tę lukę. Zwykle zdarza się udar w drugiej fazie cyklu miesiączkowego. To dlatego, że owulacja i menstruacja w naczyniach krwionośnych przed tkanki jajnika różnią największą przepuszczalność.

Apopleksja lewy jajnik występuje u około 3 razy mniej niż w prawo. Wynika to z faktu, że w prawym jajniku bardziej aktywny krążenie krwi ze względu na fakt, że jego tętnica odchodzi od aorty. Na lewo jest krew pochodzi z tętnicy nerkowej.

Istnieje kilka głównych przyczyn, które powodują rozwój tej choroby:

– zapalenie zlokalizowane w narządach miednicy powodując rozwój patologii tkanki (na przykład, stwardnienie tkanki łącznej) i zmian naczyniowych (sklerotycznych i dystroficznych);

– żylaki jajników;

– choroby krwi;

– ciągłego zażywania narkotyków, które mogą pogorszyć krzepliwość krwi.

Choroby te są warunki, w których wynik może rozwijać prawym jajniku apopleksji. Istnieją czynniki wewnętrzne i zewnętrzne, które przyczyniają się do takiego wyniku. Pierwsza grupa obejmuje:

– uraz jamy brzusznej,

– silny wysiłek fizyczny,

– niestandardowa stosunek płciowy.

Wśród wewnętrznej prowadzi obejmują patologie macicy, które powodują naruszenie zwykłego przepływu krwi, nowotworu jajników, która kładzie nacisk na niego, kolce w obszarze miednicy. Czasami apopleksja prawy jajnik może wystąpić nawet w nocy, lub po prostu relaks, nie mając pod sobą żadnej obiektywnej podstawy.

Lekarze są skłonni uwierzyć, że takie zaburzenia hormonalne często powodują zakłóceń. Następnie przejdź zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, różnego rodzaju sytuacjach stresowych oraz warunków środowiskowych.

Co do zasady, prawo jajnik apopleksja charakteryzuje przede wszystkim bolesne objawy, które pojawiają się w dolnej części brzucha. Przyczyną tego jest stymulacja receptora tkankowego, krwawienie i skurczami. Jako funkcji towarzyszących zwanych zawroty głowy, nudności, wymioty i omdlenia, którego przejawem zależy od stopnia utraty krwi.

Zazwyczaj pojawiają się bólu, w przypadku krwawienia w tkankach pęcherzyka i ciałka żółtego.

Jajnika apopleksja, konsekwencje i leczenie, które zależy od stopnia zaawansowania choroby można wyeliminować albo metody zachowawcze lub operacyjne.

Jeśli wyznaczony leczenia zachowawczego (który pojawia się, gdy mała utrata krwi), to zakłada nakładanie lód ściska na dolnej części brzucha, reszta pacjentów, fizykoterapia, przyjmowanie leków, pomaga zatrzymać krwawienie i witamin. Ta forma leczenia ma zastosowanie wyłącznie pod warunkiem posiadania łagodną formę apopleksji. Najczęściej przypisywane wciąż operację, która pozwala na precyzyjne zdiagnozowanie stopnia złożoności choroby i poprawić swój bieg w jak największym stopniu.

Jeśli ból nie ustaje, a stan się pogarsza (testy wykazują wzrost krwawień, niestabilny przepływ krwi), przepisać Chirurgia (laparoskopii lub laparotomii).

Życie i zdrowie pacjenta jest bezpośrednio zależne od tego, jak szybko zdiagnozowana i przypisać odpowiednią odpowiedniego leczenia.