647 Shares 3757 views

Łożysko kulkowe: rodzaje i instalacja

Nie wyobrażam sobie życia bez mebli. Nie jest to zaskakujące. Bez niego nie da się odpocząć, przygotowywać posiłki, jeść. meble biurowe ma na celu uproszczenie życia pracowników biurowych.


Integralną częścią żadnej szuflady mebli są elementy, które nie można sobie wyobrazić bez przewodnika. Obecnie producenci używają kilku rodzajów przewodników, z których najbardziej znane to piłka i wałek.

historia

Biegacze wydawać na pierwszy rzut oka dość prosty mechanizm. Mają bardzo ciekawą historię. Progenitorami przewodniku można nazwać drewnianych i plastikowych pasków, które wcześniej były używane w meblarstwie jako załącznik. Po słupki zaczęły stosować szyny poślizg. Ten ostatni również nie trwała długo, bo zrobili nieprzyjemne skrzypienie podczas pracy. W przypadku zajęcia musiały wywierać wiele wysiłku, aby przenieść strukturę rzutu. Wszystkie te problemy są ustalane, gdy pojawiła się kula rolka prowadząca i mebli. Jaka jest ich funkcja?

prowadnice rolkowe

Jeszcze w latach 90-tych były prowadnice rolkowe. Chociaż meble z takiego mechanizmu zeznał właścicieli wypłacalności. I nic dziwnego, bo ich koszt był bardzo wysoki. Choć technologia rozwijała się szybko, że przyczyniła się do masowej produkcji prowadnicach rolkowych. Koszt mebli z tego mechanizmu upadł, zaczął być powszechnie stosowane. Do tej pory tego rodzaju przewodnika jest stosowany w prawie każdej postaci mebli.

Montaż prowadnicach rolkowych jest dość prosta. Zaletą jest to opłacalne. Wadą – możliwość opróżniania pojemnika, gdy rozszerza się na całą długość. Po tym wszystkim, to nie jest wyposażony w mechanizm counterjib wałek lub układu hamulcowego.

prowadnice kulkowe

Głównym konkurentem jest przewodnikiem prowadnice kulkowe. Mają bardziej złożoną strukturę i funkcję. Aby przenieść szufladę w mechanizmach wykorzystywanych przez bale i nie kółkach. Są one ułożone w kilku rzędach. Łożysko kulkowe slajdy, jak również walcowania, przesuwając cicho i płynnie. Ale ich konstrukcja jest bardziej skomplikowana, a to zapewnia dobrą stabilność pudełka i rozkłada obciążenie równomiernie na całej jej powierzchni.

Mechanizm zawiera strukturę piłka układ hamulcowy i przeciwwagę. Dzięki temu użytkownik nie martwić o długości polu rozszerzenia i obciążenia, który jest tworzony na nim.

Obecność kilku rzędów kulek można zaoszczędzić trochę czasu na naprawę mebli. Po tym wszystkim, gdyby nagle jedno pofałdowanie uszkodzony, wówczas wszyscy pozostali będzie mógł równomiernie rozprowadzać masę pozostałej ilości. Dzięki tej kulkowymi pełnego rozszerzenie mają długą żywotność.

Funkcje prowadnice kulkowe

Powyższe zalety uzasadnić wysokie koszty budowy. Ponadto, jego instalacja posiada również szereg funkcji. I to powinno być okresowo smarowane kulki i regulować elementy ślizgowe. Łożysko kulkowe slajdy dla mebli są:

 • dwurzędowe;
 • cztery wiersza.

Mają znaczące różnice. Cztero-row kulkowymi pełnego przedłużenie różnią długą żywotność w porównaniu do dwurzędowe. Rzeczywiście, dzięki swoim właściwościom, ta konstrukcja jest w stanie wytrzymać duże obciążenia.

Bardziej powszechne jest przewodnik piłka dwurzędowe. Ich koszt jest znacznie mniej niż cena czwartym rzędzie. Są one w stanie wytrzymać obciążenie do 35 kg.

Konstrukcja prowadnic kulkowych są metalowe kule ułożone w dwóch rzędach. Oni poruszają się jednostajnie względem siebie. Przewodnik może mieć rozszerzenie częściowego lub pełnego.

Pełne szuflady przedłużające promuje jego otwarcie do pełnej głębokości. Jest to bardzo wygodne, ponieważ można łatwo uzyskać dostęp do wszystkich treści. Prowadnica liniowa z samozamykacza charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, która zależy od grubości stali szlachetnej.

Zalety prowadnicach kulkowych

Zaletą tego projektu jest wiele.

 1. Są niezawodne. Oznacza to, że przez długi czas nie trzeba się martwić o naprawy.
 2. Nominacja z pudełka jest gładka, cicha.
 3. Są one w stanie wytrzymać duże obciążenia.
 4. Można ustawić różne modyfikacje. Minimalna długość 1,5 cm.

Wady prowadnicach kulkowych

Oczywiście, idealny mechanizm nie istnieje. Dlatego też, nawet przewodnik piłka ma pewne wady:

 1. Wysoki koszt (kilka gatunków przekracza rolkę trzy razy).
 2. Wiele modyfikacji nie są wyposażone w mechanizm samozamykającego.
 3. Jeśli dane nie zostaną dostarczone przez obecność pudełka pełnego wyprostu, nie mogą być całkowicie usunięte z obudowy bez demontażu szyn.
 4. Szczególne wymagania zgodności równoległych ścian bocznych podczas instalacji.
 5. Mały zakres kolorów.

wykorzystanie

Łożysko kulkowe jest często stosowany w produkcji mebli specjalnego przeznaczenia. Jest to idealne rozwiązanie do łazienek, które wykorzystują małe szafki małą długość. Meble z tych przewodników często podejmują dla szpitali i sypialni, dźwiękowych studiach nagraniowych itp

Ustawianie piłkę prowadnice – złożony proces, który wymaga dokładności i precyzji. Dlatego lepiej jest korzystać z usług profesjonalistów.

Przewodniki te są stosowane w meblach, które często wysunąć szufladę. Jest to idealne rozwiązanie dla szafek z danych archiwalnych w biurach lub na półkach z narzędziami. skrzynie ładunkowe zależy od szerokości prowadnicy.

Mebel ten jest bardzo wygodny w małej kuchni. Mikrofalówka lub telewizor można zainstalować małą instrukcji i zamknąć je w szafie.

Prowadnice dla szuflad kulowego w kilku kolorach: czarny i żółty kolor czystego cynku, stali walcowanej na zimno, etc. Kulki wykonane z nylonu lub stali. przekładki z tworzywa sztucznego mogą pochłaniać dźwięk.