828 Shares 9153 views

Kaseta na jednouchwytowa bateria: gatunku, wielkości, instalacji i naprawy

W ostatnich latach stały się bardzo popularne baterie jednouchwytowe do wanien i kuchniach. Ale pamiętam też czas, kiedy sprzedaż były głównie miksery dźwigów Książki. Teraz sytuacja się zmieniła, a nowe dźwigi, że i wygląd, całkowicie zastąpić stare. Jednak pomimo tego wszystkiego, innowacja nie jest wolny od uszkodzeń. Iw rezultacie trzeba zmienić kasetę do miksera pojedynczej dźwigni. Taki los, prędzej czy później nieuchronnie spotyka wszystkie środki techniczne: stare i nowe!


Co do miksera, to nie ma wielkiego wyboru: albo wymienić wadliwą część, a jeżeli nie jest to możliwe, trzeba kupić nową baterię. Nowoczesne urządzenia mają prostą konstrukcję, a części zamienne są sprzedawane w niemal każdym lokalnym sklepie i przy rozsądnych kosztach.

Tematem niniejszego artykułu Przekonajmy się, jak łatwo jest to zrobić remonty miksera na własną rękę, ale w tym samym czasie dowiedzieć się, jak wygodnie korzystać z takich zaworów. Najprawdopodobniej można znaleźć w tej kwestii, zarówno zwolenników, jak i tych, którzy nie lubią nowości. Ale najpierw zastanowić się, jakie gatunki mogą zaoferować nam współczesny rynek.

Różnorodność mikserów

Nowoczesne kran i kuchni są dwóch rodzajów, w zależności od naboju znajduje się mikser jedną dźwignią zamontowaną w obudowie:

 • piłka;
 • ceramiki.

Zawory kulowe nie są tanie, to oni szybko nosić gumowe uszczelki, i są prawie niemożliwe do naprawienia. Taki mikser wymaga regularnego stosowania. Jeżeli nie jest używany przez dłuższy okres czasu, między kulą i uszczelnienia hermetycznego utworzonego przez osady kamienia, co prowadzi do zakleszczenia. W tym przypadku awarii miksera – to kwestia czasu. Być może dlatego produkcja tych zaworów nie są ustalone na dużą skalę.

Ale gdy spadnie takie zawory ciśnieniowe doskonale przenoszone i przechowywane ciśnienie przepięcia. Poza tym, nie są wrażliwe na jakość wody, a tym samym nie boją wtrąceń obecnych w wodzie.

Głowica ceramiczna do miksera jednouchwytowa, w przeciwieństwie do tego, ma bardzo przystępną cenę, pomimo faktu, że jest znacznie dłuższy niż w analogu sferycznej i bardziej niezawodne. Mogą być też inne, w oparciu o:

 • średnicę;
 • wysokość;
 • siedziska;
 • Długość trzpienia (czasami).

W związku z tą zmianą stary nabój być całkowicie identyczne z nowej części. Aby to zrobić, uszkodzona część powinna zostać usunięta, a razem z nią do sklepu, w którym zakupiony dla danego wzorca są niezbędnym elementem.

Wady pojemników ceramicznego obejmują podatność na jakość wody. Drobne cząstki piasku lub skalowania wpływać na takie elementy, jak ścierniwa, co prowadzi do uszkodzenia. Jednak ta wada może być kompensowane przez ustawienie filtrów mechanicznych.

Jak joystick kulowy

Piłka dźwignia kuchni kran zawiera ruchomy element, w kształcie okrągłym, który jest pusty w środku, poleruje się i umieszcza się w tulei naboju. Posiada trzy otwory, gdy jest napędzane, w różnym stopniu, że pokrywają się z otworami w obudowie miksera.

Oznacza to, że otrzyma zimnej i gorącej wody i mieszanie odbywa się wewnątrz kuli. W związku z tym, może to stanowić szumowiny, które w większości przypadków prowadzi do awarii miksera.

Struktura ceramicznego kasety

Inny typ naboju ma w swojej strukturze kilka płyt ceramicznych, które mają działanie ultradźwiękami. Ze względu na dokładną obróbkę mielenia części potrzebnych gładkość i uzyskania lepszych powierzchniach roboczych przylegających do siebie. To także wpływa na płynną i cichą ruchu tarcz ceramicznych w całym okresie pracy.

Elementy te są umieszczone jeden nad drugim, a po przejściu otworu wody. Dolna płytka jest sztywno zamocowany w kasecie, a górna ruchoma i jest połączona z drążkiem sterującym. Za każdym razem stosując mieszadło jednouchwytowe zlewy, płyty ceramiczne są przesunięte w stosunku do siebie, co prowadzi do częściowej lub całkowitej zbieżności otworów. W ten sposób woda miesza się, stając się ciepło. Kontrolowane jest ciśnienie płynu wytwarzane przez przesunięcie płyty górnej.

Zazwyczaj dno naboju zainstalowanego w gumowe uszczelki do wycieku. Ceramiczna jest wykorzystywana do przechowywania w rodzaju sito z siatki metalowej do opóźnienia pyłu, który zamyka płyt otworowych. W niektórych wkłady nie są dwa, trzy, ale których ruchoma płyta – średnia. Takie zawory są istotne dla rurociągów o niskim ciśnieniu roboczym. Mieszanie wody odbywa się wewnątrz obudowy mieszalnika, a nie płytami zw. Zawory te są po prostu idealne rozwiązanie, gdyż nie jest obniżone ciśnienie płynu.

Nawiasem mówiąc, kaseta do mieszalnika pojedynczej dźwigni można oddzielić i innych. Ten ostatni składa się tylko z dwóch części (górnego i dolnego).

Wady mieszalników jednouchwytowe

W naszym świecie, wydaje się, że nie ma jednej rzeczy, która byłaby stałe wady i zalety całkowicie nieobecny? Mikser, nawet tak wygodne, nie wyjątek:

 • w takich mikserów (jeśli jest piłka) uszczelki gumowe zużywają się szybko;
 • zawory są podatne na zatykanie z powodu tego, co dzieje się z winy;
 • w tańszych modelach po pewnym czasie użytkowania trudno jest znaleźć odpowiednią temperaturę wody.

Warto zauważyć, że życie większości zaworów kulowych jest około dwa lata, co nie jest tak dużo.

mikser Jednouchwytowa w tej dziedzinie wygrywa. Zazwyczaj ten może pochwalić się firmy niemieckie, które mogą dać gwarancję dziesięcioletni na kran. Grohe Bateria jest uważany za najbardziej wiarygodne.

Ale co z korzyściami?

Wcześniejsze minusy zostały wymienione, a teraz jest zapewnienie dostępnych korzyści:

 • dłuższy czas użytkowania;
 • ustawić wymaganą ilość wody i temperatura może być łatwo, prosto, a co najważniejsze – szybko;
 • W razie potrzeby, można próbować naprawić, stosując się do prostych instrukcji (opisany później);
 • w mieszarkach ma uszczelki gumowe i nie tarcie przedmiotów metalowych, co zwiększa czas operacji mieszania.

Ale co najważniejsze, mieszacze jednouchwytowe są łatwe w instalacji, nie wymaga żadnej szczególnej wiedzy lub umiejętności. Wystarczy do bardziej lub mniej dobrze trzymać w rękach instrumenty.

Ale co ciekawe, na rynku posiada szeroką gamę produktów, a więc można wybrać specjalny dźwig. Mikser może być korzystne, aby podkreślić znakomity smak właściciela mieszkania lub domu.

Podstawowe usterki

Wskazania do naprawy miksera mogą być pewne charakterystyczne cechy:

 • utrudnione postęp dźwigni;
 • niezależnie od położenia uchwytu kurka działa tylko zimnej lub gorącej wody;
 • niemożliwe jest regulowanie przepływu ciśnienia;
 • Woda całkowicie pokrywa się cienką przepływów strumieniowych;
 • wyraźnie widać wyciek z uchwytami kranu.

W większości przypadków wyjście staje się wymienny wkład. Ale nie zawsze taki środek pomaga. Czasami, gdy pracuje tylko z kranu ciepłej lub zimnej wody, to może mówić o prawdopodobieństwie mieszanki wody z. W tym przypadku istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że cały uszkodzony kran, nie będzie jedynie wymiana całego zaworu.

To z tego powodu należy zapytać sprzedawcę, aby zapewnić otrzymanie wymieniać na kuchennym mikserze pojedynczej dźwigni, jeśli jest to konieczne. Warto zastanowić się ten punkt i zapytać wcześniej czy istnieje gwarancja oraz powroty. Co do zasady, można to zrobić w wielu sklepach nie później niż dwa tygodnie od chwili zakupu.

Nawiasem mówiąc, jeśli pojawi się problem, nie należy zostawić wszystko tak jak jest. Po pierwsze, jest to oczywisty dyskomfort. A po drugie, aby cierpieć reszty lokatorów, gdyż ze względu na mieszanie się z wodą jest prawie zawsze poza kolejnością spłuczek toaletowych.

Co jest potrzebne do naprawy?

Jeśli wszystkie obawy potwierdziły, wymiana nie można uniknąć. Tylko najpierw trzeba usunąć stare części, które potrzebują narzędzi:

 • Klucz (rozhkovyj regulowany, gaz);
 • sześciokątny (nie wszystkie urządzenia mieszające);
 • Szczypce lub szczypce;
 • śrubokręt płaski.

Mimo to może być użyteczne tkaniny flanela (mały fragment) i specjalny płyn czyszczący WD-40. Gdy wszystko jest gotowe, to jest możliwe, aby przejść bezpośrednio do procesu. Ale zanim zaczniesz demontować bateria umywalkowa jednouchwytowa trzeba odciąć krany, które są zwykle znajdujące się w wannie. Należy to sprawdzić otwierając krany w łazience i kuchni.

proste instrukcje

Po pokrywają wody, można rozpocząć pracę, która może być dowolnie pojedynkować na kilka etapów.

Ponieważ większość wspólnych mieszalników z wkładem ceramicznym, naprawa piłka nie będą brane pod uwagę:

 1. Pierwszym krokiem jest usunięcie uchwytu wkrętak z plastikową zakrętką, które symbolizuje której stronie ciepłej i zimnej wody (czerwona i niebieska) etykiety. Pod nim znajduje się mały otwór, w którym ukryta jest śruba łącząca uchwyt do drążka sterującego. I zobaczyć kasetę do miksera jedną dźwignią (Kerox, na przykład), trzeba wyjąć dźwignię. Aby to zrobić, wystarczy sześciokąt. Jednak w niektórych przypadkach, cienki śrubokręt. Następnie pozostaje usunąć dźwignię. Zazwyczaj jest to łatwe do zrobienia, ale czasem trzeba dołożyć starań, co najważniejsze, nie przesadzaj.
 2. Teraz trzeba odkręcić chromowaną nakładkę dekoracyjną. Z reguły jest to zbyt łatwo się poddać.
 3. Zgodnie z tej okładki jest nakrętka, która posiada mieszacz ceramiczny kasety. Ona odkręcona z klucza. Z jej wielkich trudności nie powinny powstać. W skrajnym przypadku można spróbować użyć WD-40 ciecz.
 4. Demontaż wadliwej części, aby iść z nią do sklepu i kupić nowy.
 5. Przed zainstalowaniem nowej kasety trzeba oczyścić gniazdo, jak na okres eksploatacji nie nagromadzonego brudu. Poprzez umieszczenie elementu, trzeba upewnić się, że wypustki na wkładzie jest wyrównany z rowkami w siedzibie obudowy miksera.
 6. Teraz pozostaje zmontować w odwrotnej kolejności – dokręcenie nakrętki, instalacja ozdobną czapkę, uchwyty mocowania ze śrubą wkręcania, a na koniec umieścić czapkę koloru we właściwym miejscu.

W tej „naprawy” zakończona, można sprawdzić działanie dźwigu.

Jak można zauważyć, wymień pojemnik z tuszem do miksera jedną dźwignią (40 mm Sedal wykonane na tym samym schemacie) nie jest tak trudne, aby powierzyć to profesjonalistom biznesowych. Zrób to z powodzeniem może być sobą, i zaoszczędzić na kosztach tych usług. jest, aby upewnić się, że wszystko działa prawidłowo, czy nie ma wycieków w celu ostatecznego zakończenia.

inspekcja

Na początku lepiej jest zamknąć krany w łazience iw kuchni, gdyby były otwarte, a następnie wznowić dopływ ciepłej i zimnej wody. Należy stopniowo się uchwyt, równoległe patrząc czy jest wyciek gdzieś. Zwykle po takiej pracy nie zauważył wady. Ale jeśli jest to konieczne, zawsze można odciąć wodę ponownie i poprawić swoje niedociągnięcia.

Aby przedłużyć „życie” miksera, eksperci radzą, aby dbać o instalacji filtra mechanicznego. W tym przypadku, płytki ceramiczne nie są zagrożone przez dłuższy okres eksploatacji.

wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, niemal wszystkie baterie jednouchwytowe nie różnią się w swej strukturze, ale niektóre firmy ulepszania swoich produktów dzięki zastosowaniu opatentowanych technologii. Jednym z takich producentem jest firma Kludi, który wynalazł miniaturowy pojemnik, który może tworzyć cieńsze i mniejsze miksery. Kolejny włoski producent, Newform, zapewnia, że jej produkty są w stanie wytrzymać falę ciśnienia 35 atmosfer.

inżynierowie Hiszpański (Supergrif) mają bardzo gładkie części powierzchni za pomocą ultradźwięków polerowania. Identyfikowalność od Ideal Standard przeznaczone są do pracy w systemie z niskim ciśnieniem. Ponadto, w przypadku, gdy istnieje niewielka komora bufora.

Niemiecki producent nazwał Grohe również nie pozostaje w tyle swoich konkurentów. Płyta, która jest wyposażona w ceramiczną nabój do miksera (nie wszystkie modele) mają węgiel krystaliczne rozpylania Carbodur. To zwiększa ich wytrzymałość.

Podsumowując, pozostaje życzyć, że niezależna operacja zastąpić wymienne wkłady zawsze zakończone sukcesem. Warto również być ostrożnym przy wyborze nowych części.