710 Shares 3130 views

Jak usunąć gumę do żucia z odzieży

Ubrania często się brudzi – to fakt. Nowoczesne proszki i wybielacze już doskonałą pracę z jasnym owoców i przeprowadzające i plamy tłuszczu. Ale są problemy, aby sobie z tym poradzić proste mycie, nawet przy użyciu Super funduszy, jest to niemożliwe. Najczęstsze z nich to: przylegającą do żucia i rdzę. Pierwszym problemem czyha na nas niemal wszędzie.

Powinien on nieumyślnie siedzieć na ławce w parku vendingu – i to jest tutaj, guma. Prawo na swoje ulubione dżinsy. I szybko otkolupat nie działa – choć większość pójdzie, lepka plama nadal pozostaje. Ale nie od razu wysłać coś dobrego na tkaninie. Wymyślone wystarczająco dużo sposobów, aby pozbyć się tego kłopotu.

Jak usunąć gumę do żucia z odzieży gwarantowane?

Niestety, gwarancja, że spot będzie całkowicie oczyszczone i ubrania nie zostaną uszkodzone, produkuje tylko pranie chemiczne. Jeśli oddać zepsute rzeczy, zwrócić go w dobrym stanie. Dlatego też, jeśli ubrania, które utknęły dziąseł, miód lub materiał jest bardzo delikatna, warto pomyśleć o tym, jak przekazać go w ręce profesjonalistów.

Jak usunąć gumę do żucia z ubrania samodzielnie?

Jeśli nie chcesz tracić czasu i pieniędzy, można spróbować usunąć lepką miejsce w domu. Rezultatem jest silnie uzależniona od jakości i rodzaju tkaniny. Dlatego też, jeśli wziąć tę sprawę po raz pierwszy, lepiej spróbować mniej skomplikowane i radykalnych metod.

Najbardziej popularnym sposobem – silne chłodzenie

Jeśli ubranie jest niewielka, to może być po prostu zamrozić w zamrażarce. Do tego jest to, umieścić w plastikowej torbie tak, że spot był na górze, ale nie trzymać. Powinna być pozostawiona na mrozie przez kilka godzin. W tym czasie guma zamarznie, aby stać się solidną i przestaje przylegać. Ciągnięcie pakiet powinien natychmiast aż rozgrzany ponownie uruchomić do czyszczenia ubrań. Nie jest wskazane, aby używać ostrego narzędzia, oni mozho zarysować tkaniny. Dobrze nadaje się tępy nóż lub nożyczki. W celu usunięcia pozostałego małe cząstki, można użyć prostego szczoteczkę.

Jeśli coś większego i trzymać je w zamrażarce na problem, można użyć bloków suchego lodu. Z ich pomocą guma musi być chłodzony do stanu stałego i usuwa się takie same, jak w poprzednim sposobie.

Jak usunąć gumę do żucia z odzieży z ciepłem?

Zgodnie z tą zasadą, następujące metody czyszczenia.

Wrzenia. We wrzącej wodzie, opuść miejsce rzeczą gdzie guma do żucia przyklejone. Ledwo trzymając go tam bez ciągnięcia, usunąć gumę z nożem lub innym odpowiednim narzędziem. Jeśli w pierwszym nie CUD uciec całkowicie, procedura może zostać powtórzona.

Prasowania. Ponadto, guma do żucia na ubrania jest usuwany również z pomocą żelaza. Odzież uszkodzone miejsce w dół jest umieszczone na kartce papieru lub kalce i wyprasowane gorącym żelazkiem. Do delikatnych tkanin odpowiednia opcja już kiedy papier jest umieszczony na górze plam, ponieważ pożądane, żelaza była gorąca.

Ogrzewać gumy może być i za pomocą suszarki do włosów. Tylko w tym przypadku trzeba będzie szczoteczka do brudu zarośla.

Jak usunąć gumę do żucia z ubrania zastosowaniem octu?

Ocet jest wstępne niezbędne do ogrzania go do nagrzewają. Następnie zanurzenie w jego szczoteczka do czyszczenia off gumę. Może to zająć trochę czasu, więc trzeba się upewnić, że ocet nie jest chłodzony. Zapach z ubrania znikają w praniu.

Jak usunąć gumę do żucia z odzieży z rozpuszczalnikami?

Można używać alkoholu, proste benzyny, zapalniczek, uniwersalny rozpuszczalnik. Muszą być stosowane do gumy i pozwala wejść w życie około 5 minut, a następnie delikatnie wyjąć go. Tuż przed użyciem należy sprawdzić, czy boli rozpuszczalnika tkanek. Można to zrobić na podszewce.

Jak usunąć rdzę z ubrania?

Problem ten jest również bardzo popularne. Radzenia sobie z nim, można użyć soku z cytryny. Dokładnie zwilżyć plamę je, a następnie wyprasować ją gorącym żelazem, umieścić go na plamę każdą tkaninę. Potem znowu, przetrzeć sokiem z cytryny.

Jeśli boisz się uszkodzić Kolorowe tkaniny, można próbować stosować mieszaninę mydła, gliceryny i wody. Konieczne jest, aby umieścić na plamę, natrzeć dobrze i pozostawić na jeden dzień. A potem po prostu umyć.