133 Shares 2539 views

Jak dokonać właściwego lewatywę w domu: krok po kroku opis

Nie każda osoba wie, jak zrobić dobry lewatywę w domu. Należy zauważyć, że wprowadzenie cieczy do odbytnicy jest wykonany za pomocą specjalnego zbiornika, który nazywany jest „koło Bicze”. Ta manipulacja medyczna jest dość powszechne wśród tych, którzy często występują problemy z jelit. Bardzo często umieścić lewatywę kiedy pilna potrzeba, aby oczyścić dolne części odbytnicy, i czekać na działanie środków przeczyszczających nie ma sposobu.


Aby zrozumieć, w jaki sposób dokonać właściwego lewatywy domu, mamy listę wszystkich głównych atrybutów, które są potrzebne do manipulacji. Potrzebne będą:

    • gumowego cylindra z końcówką (douches kubek);
    • miski lub innego pojemnika z szeroką dołu;
    • Folia polietylenowa o grubości;
    • kanapa (kanapa, łóżko, i tak dalej.).

Przed dokonaniem właściwej lewatywę domowy siebie lub innej osoby, należy zdecydować, jakie płyny czyszczące będą najbardziej skuteczne.

Jak dokonać właściwego lewatywy domu

Obecnie istnieje wiele różnych rozwiązań, z którymi do czyszczenia dolnej odbytnicy. Gdy stosowane są konwencjonalne i ciepłej wody i wywary z ziół i oleje roślinne, a także soli i rozcieńczonego soku świeżego i tak dalej. W zależności od przeznaczenia takiej manipulacji powinien wybrać najbardziej odpowiedni płyn.

Oczyszczone jelita przez przemywanie wodą lub roztworem się wcześnie rano (5-8 godziny) i wieczorem (na 21-23 godzin). Ten czas jest idealny do takich manipulacji. Należy zauważyć, że pozycje mogą być różne, gdy płyn jest wprowadzany do odbytu. Osoba może hunker dół, leżąc na plecach, z lewej lub z prawej strony (z kolan tłoczonych na brzuchu) i klęcząc, opierając się na łokciach.

Przed , jak to zrobić lewatywę do dziecka lub osoby dorosłej, należy upewnić się, aby kupić od Bicze kubek apteka. Konieczne jest, aby wypełnić płyn czyszczący, blisko i wysoko powiesić. Następnie końcówka jest polecany obficie smarowane wazelina, olej roślinny lub odżywczy krem. Ponieważ rury są wymagana w celu uwolnienia pęcherzyków powietrza. Mając na odpływ wody, konieczne jest w celu zablokowania zaworu. Ponadto, końcówki powinny być wprowadzone delikatnie do odbytu, a następnie wyjąć klips. Podczas tej procedury odbytnicy musi łączyć się od 1,5 do 2 litrów płynu.

Należy podkreślić, że te zabiegi są nie tylko możliwe, aby korzystać z kubek Esmarch, ale stosując konwencjonalną żarówkę. Przed jak zrobić strzykawkę lewatywy, wymagane jest, aby wykonać wszystkie te same czynności, które zostały opisane powyżej. Co do zasady, dmuchawa służy do oczyszczenia jelita cienkiego u małych dzieci.

Po zakończeniu procedury, pacjent musi leżeć w tej samej pozycji, z 5 minut do 10 minut. W tym czasie, stolec będzie miękkie, a ich produkcja jest znacznie łatwiejsze.