846 Shares 5337 views

Teneryfa, Adeje temperatura wody, hoteli, plaż, opinie

Teneryfa – największa z Wysp Kanaryjskich. Każdego roku jest odwiedzana przez 3 miliony turystów. Najlepszy z kurortami wyspy to Costa Adeje, znana z luksusowych hoteli.


klimat

Brak silnych wiatrów i bujna roślinność sprawiają, że główny ośrodek Teneryfy jest prawdziwie rajskie miejsce. Costa Adeje ma ciepły i łagodny klimat, więc jest to możliwe, aby spotkać turystów o każdej porze roku.

Najniższą temperaturę odnotowano w ośrodku przez cały okres obserwacji meteorologicznych, wynosiła 15 ° C (zima), a średnia temperatura „na zimno” sezonu +17 … +21 ° C. Jak na lato, w tym sezonie na Costa Adeje idealna pogoda dla korzystających z plaży. Średnio, termometr wskazuje +25 … + 30 ° C

Deszcze w tej części wybrzeża Teneryfy są dość rzadkie, a miesięczna suma opadów sięga zaledwie 7 mm. W tym przypadku, ze względu na bliskość oceanu w Hells roślinność jest bujna i zawsze w gorącym sezonie, wczasowicze nie odczuwają dyskomfort.

Ponadto ośrodek Teneryfa temperatura wody w grudniu, lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku, listopadzie i waha się od +21 … 24,3 C. niepożądanych miesięcy na wakacje na plaży na wyspie trochę. W szczególności, nie jest bardzo wygodny w wczesną wiosną. Jednakże, nawet jeśli przyjeżdżają na Teneryfie w marcu, minimalna temperatura wody będzie wygodne – około 18 ° C

gdzie jest

Tenerife Island znajduje się na Oceanie Atlantyckim, 300 km od wybrzeży Afryki i 1000 km od kontynentalnej Hiszpanii. Jego powierzchnia wynosi 2034, 38 tys. km i linia brzegowa – 342 km. Adeje Ośrodek położony jest na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy, w pobliżu ośrodka młodzieżowego Las Americas.

Jak się tam dostać

Dla Rosjan, prawie żaden alternatywny sposób, aby dostać się na Wyspach Kanaryjskich jest lot na Teneryfę.

Adeje znajduje się 20 km od lotniska w południowej części wyspy. Nie przestrzegać kilku autobusów (№№ 450, 111 i 343). W Adeje łatwo dostać i turyści, którzy przyjechali w południowej lotniska wyspy. Stamtąd dostać się do ośrodka, można wsiąść do autobusu numer 343 lub przesiadać w mieście Santa Cruz na trasie numer 111.

plaże

Teneryfa zazwyczaj przejść do powitalny w delikatnym morza i leżeć na czystym piasku.

W sumie ośrodek posiada trzy obszary plaży:

 • "Plyayya de Fanabe".
 • "El Dyuk".
 • "Troy I" i "II Troy".

Spośród nich, jego infrastruktura jest inna plaża „El Dyuk”. Nie ma szatnie, toalety, prysznice, parking, telefon, przystanek autobusowy, postój taksówek, i tak dalej. Dzięki łagodnym wejściem do morza plaży „El Dyuk” szczególnie wolą rodziny, która przyszła na wakacje z małymi dziećmi.

Ci, którzy dążą do względnej samotności, wybierz resztę na „Plyayya de Fanabe”. Ta plaża jest jednym z najbardziej modne.

Są bardziej demokratyczny „Troy I” i „II Troy”. Jest to najstarszy kurort na plaży, gdzie jest wszystko, czego potrzeba do wypoczynku. Jednak w sezonie są zawsze zatłoczone.

Prawie wszystkie plaże są piaszczyste, z lokalnym lub odprawy pustynnego piasku.

gdzie się udać

Podobnie jak w innych ośrodkach w Tenerife, Adeje oferuje swoim gościom wiele możliwości organizacji wolnego czasu. Przede wszystkim, to idzie na łodzi i jachtów, podczas której turyści mogą oddychać morskim powietrzem, podziwiać widoki z ocean stronie wyspy i obserwowanie wielorybów. Młodzi ludzie, którzy przyjechali do ośrodka bez dzieci, możemy polecić do wzięcia udziału w wędrówki do rezerwy „Barranco del Infierno” lub innych naturalnych atrakcji Adeje.

W celu rozpoznania całej rodziny, w tym dzieci w wieku 6 lat i starszych, należy odwiedzić słynny park wodny „Siam Park” (Adres: 38670 Costa Adeje, Santa Cruz de Tenerife, bilet dla dzieci kosztuje 22 euro, dla dorosłych – 32 euro). Nie daleko od ośrodka i zoo Jungle Park, gdzie można obserwować wiele gatunków zwierząt żyjących na Wyspach Kanaryjskich.

golfistów na Teneryfie również nie będą się nudzić, ponieważ istnieje wiele wspaniałych golfa tego sportu.

Nocne życie

Ci, którzy byli na Wyspach Kanaryjskich, potwierdzi, że Adeje na Teneryfie jest jednym z najcichszych rogach. Jednak nie oznacza to, że turyści będą odrzucane okazję bawić się w nocnych klubach i na licznych dyskotekach. W pobliżu Puerto Colon życia sprowadza się rano, a tam jest dużo rozrywki na ulicy Veronicas.

wycieczki

Ci, którzy przychodzą do najlepszego ośrodka Teneryfa – Adeje – i chce zdywersyfikować swoje wakacje, oferuje różnorodne wycieczki. Na przykład, użytkownicy będą zainteresowani, aby odwiedzić Wyspy Kanaryjskie na wyspie La Gomera, gdzie wiele wieków temu, starożytna stolica archipelagu. W San Sebastian, liczne stare budynki i miejsca związane z tam z Hristofora Kolumba obecności. Ponadto na La Gomera Garajonay National Park znajduje.

Innym ciekawym Tour – wycieczka do San Miguel Zamek. Są regularnie rozmieszczone kostiumach turnieje potyczki. Przy wejściu do zamku goście są witani z szeregiem gospodyni. Zapraszają turystów do widzów, a nawet stać się uczestnikami walki między dzielnych rycerzy, gotowy do walki o względy pięknej Donna.

Hotele w Adeje (Teneryfa)

Cztero- i pięciogwiazdkowy hotel w Star Resort są korzystnie usytuowane na drugim wierszu spa. Głównym kontyngent wczasowiczów w Tenerife (Adeje nie jest wyjątkiem) – Europejczycy. Szczególnie dużo hoteli w brytyjskim i Rosjan. Na szczęście młodzi ludzie z Albionu preferuje las Americas, w mieście Adeje, dzięki czemu można bezpiecznie osiedlić się z dziećmi, bez strachu przed hałaśliwym otoczeniu.

Większość hoteli posiada własne przestronne baseny, w tym tych z osobnym basenem. W niektórych z nich jest zieleń, gdzie będzie to wygodne na spacer z dziećmi.

Ponieważ znaczna część głównego kontyngentu gości Adeje Hotele są turyści z naszego kraju, pracownicy recepcji są zawsze obecne, mówienie w języku rosyjskim. To ułatwia komunikację i pozwala uniknąć nieporozumień.

Wśród najlepszych hoteli w ośrodku są zwykle nazywane:

 • Costa Adeje Gran Hotel 5 * (patrz. Niżej).

 • Costa Adeje palase 4 * z odkrytego basenu hydro masażu i spa.
 • Fanabe Sosta Sur 2 baseny, strefa dla nudystów i centrum odnowy biologicznej.
 • Sol Sun Beach Apartamentos, znajduje się 2 minuty od plaży.

Costa Adeje Gran Hotel 5 *

Hotel ten jest uważany za jeden z najlepszych na Teneryfie. Jest on zbudowany w kształcie litery „U” w tradycyjnym regionalnym stylu. Wczasowicze znajdą przytulne i przestronne pokoje, w których znajduje się bezpłatny WI-FI. W hotelu znajduje się przestronna część prywatną, ale droga do plaży niespiesznym tempie trwa tylko 7 minut.

Zalety Costa Adeje Gran Hotel 5 * zawiera także:

 • doskonałe menu, w którym znajdują się znakomite sery, szynka, tradycyjny czerwony kawior, itp.;
 • bliskość do słynnego klubu nocnego „acamana”;
 • doskonała obsługa;
 • istnieje kilka butików i sklepów z wszystkich niezbędnych rzeczy w odległości spaceru od hotelu.

Nurkowanie w Adeje

W wodach oceanu u wybrzeży ośrodku znajduje się ponad pięćset gatunków flory i fauny morskiej. Poznać ich odwiedzając centra nurkowania Costa Adeje. Mogą nauczyć się nurkować, aby uzyskać certyfikat, aby wypożyczyć niezbędny sprzęt i tak dalej.

Ponadto, w nowoczesnym centrum Adeje działa „Teneryfa Top Training”, gdzie sportowców z całego archipelagu.

opinie

Niemal każdy, kto miał odpoczynek na wyspie, który pozostał ślad Happy Holiday. Według nich, obsługa w hotelach w ośrodku jest ponad wszelkie pochwały. Bardzo często można usłyszeć pochwały w adresie personel, który radzi sobie z jej obowiązków, co czyni go dyskretnie i dyskretnie.

Zadowoleni goście, a jedzenie, które jest zróżnicowane i dużo owoców, warzyw i świeżych owoców morza. Mimo, że hotel serwuje dania kuchni kontynentalnej głównie w okolicach plaż znajduje się wiele restauracji, która serwuje kanaryjskiej przekąski, zupy, wędliny, i tak dalej.

Co do pogody, to najgorszy wybór turystów odnaleźć wycieczki Teneryfie w marcu. Jednakże, jeśli jesteś gotów zadowolić się pływanie w basenie, nie w morzu, nawet poza sezonem, na Wyspach Kanaryjskich, można odpocząć, tym bardziej, że wczesną wiosną hoteli oferują znaczne zniżki.

Teraz już wiesz, gdzie Teneryfa. Costa Adeje (Hiszpania) – wspaniały ośrodek na Wyspach Kanaryjskich, gdzie można doświadczyć wszystkich uroków rajskiego wypoczynku.