368 Shares 5043 views

Jak się pokrywają? rodzaje nakładania

Obowiązkowy element wystroju każdego domu lub struktury jest nakładanie. Ten składnik ramach budownictwa i nałożyła funkcja nośne i podział pięter. Faktycznie, z powodu nakładania i formowania zapewnione wielopiętrowych budynków lub separacji przestrzeni budynku głównym i poddaszem. Konstruktorzy użyć różnych materiałów, aby uzyskać odpowiedni do konkretnych zadań pokrywają się. Rodzaje stropów różnią się również od rodzaju przeznaczenia, konstrukcji i innych parametrów operacyjnych. Aby ustalić strukturę najlepiej dostosowany do potrzeb projektu, konieczne jest, aby znać charakterystykę istniejących gatunków pokrywają się, a także wymagania dotyczące obciążenia elektrycznego elementu.


Klasyfikacja ze względu na cel

Przy wyborze rodzaju nakładania należy najpierw zbudować na jego dalsze wykorzystanie. Zgodnie z ogólną zasadą, eksperci zidentyfikowali trzy obszary zastosowania takich elementów.

  1. Cap. Grupa ta może obejmować rodzajów podłóg w domu, które zapewniają przestrzeń rozdzielania w dolnej części budynku. W tym przypadku konstrukcja jest używana na przykład w celu oddzielenia od pierwszego piwnicy.
  2. Obszar pół piętrze. Najczęstszym wariantem, w którym umieszczony jest nakładanie się między piętrami.
  3. Poddasze. Gwarantuje strych lub poddasze łupania i salonem.

W każdym przypadku, zachodzące na siebie nałożone na ich funkcjonalne zadania, które mogą być uzależnione od konstrukcji i położenia, oraz materiałów, z których wykonane są z innych elementów budynku. Na podstawie tych parametrów, wybrane konkretne rodzaje podłóg, które może dać „szkielet” z domu wytrzymałości i trwałości. Na przykład, w prywatnym chacie dla aranżacji poddasza można stosować lekki system sufity, i nie może się obejść bez wysokiej wytrzymałości konstrukcji żelbetowych w wieżowców budynku z cegły.

Nakładające monolityczne typu

Jednym z najtrudniejszych w wykonywaniu stropów, który zapewnia również najwyższą wytrzymałość i budynek. Struktury te tworzą beton na podstawie technologii napełniania. Pierwszy etap jest utworzony przez deskowania, na który wstępnie wybrane odpowiednie wymogi konstrukcyjne zbrojenie. Następnie wlewa się fundament betonowy, których grubość może zmieniać się od 8 do 14 cm. Zaletą cieszą się praktycznie we wszystkich typach monolitycznej płyty jest możliwość udzielenia dowolną formę przyszłych konstrukcji. Odnosi się to do tradycyjnych opcji płyt żelbetowych oraz systemu odlewania zbierania, które jednak mają pewne ograniczenia.

Odmiany posadzek betonowych

Dzięki swojej jakości i wydajności technicznej, żelbetowe konstrukcje są dość popularne w budownictwie. Ich występowanie promuje proste, choć czasochłonne, technologii produkcji. Biorąc pod uwagę rodzaje podłóg betonowych, raz warto zauważyć, że wszystkie z nich należą do fabryki i gotowych produktów bezpośrednio na miejscu.

Wykończone podłogi często wykorzystywane do budowy domów. Ponieważ sam beton ma stosunkowo dużą masę, bez użycia dźwigów montowanych na po prostu niemożliwe. Z tego powodu zaleca się przeprowadzenie montażu bezpośrednio „na kołach”. autobusy tj dostarczyć płyty i ustawić je na miejscu. W przypadku zastosowania sposobu samodzielnego wytwarzania takich płyt, trzeba zadbać o pracy (lub stałej powierzchni metalu deski) i materiałów, które zazwyczaj są też pochodzenie fabryczne.

Nowoczesna płyta typu „filigran” obejmują także grupy wykonane z betonu. Rodzaje pokrywają się z tej rodziny charakteryzują się strukturę blach fabryce, której grubość nie przekracza 6 cm. Przygotowanej podstawy zintegrowanego deskowania prętów zbrojeniowych, po czym wylano do mieszanki betonowej.

Chastorebristye nakładanie

Opcja ta jest często wykorzystywana w budowie małych domów prywatnych. Konstrukcja oparta na chastorebristogo nakładających belki i pustaków, wypełniających przestrzeń między elementami osnowy. Najbardziej powszechne rodzaje gotowych sufitów, przy czym instalacja jest w montażu elementów na przygotowanym wcześniej miejscu i utworzenia betonowych więzi. Wśród zalet modeli chastorebristyh wydzielają ich właściwości ogniotrwałe, stosunkowo wysoka niezawodność, redukcja szumów, oraz możliwość instalacji bez użycia specjalnego sprzętu.

Warto zauważyć, że te same cechy mają pokrywać, prowadzone betonowych płyt prefabrykowanych. Ich instalacja zwykle nie powoduje zbyt wiele problemów, ale w niektórych przypadkach nadal wymaga zaangażowania ciężarówek i dźwigów.

listew sufit

drewniane belki są powszechnie używane. Pomagają tworzyć powielania cegły i drewnianych budynków. Konstrukcja jest szkieletem dźwigarów i położył podłogi z desek, które będą później wykorzystywane do wykonywania dekoracyjnych powłok. Konwencjonalne typy parkietami dostarczenie systemu do generowania połączeń między płytami za pomocą rowków. Belki użyte mogą mieć następujące wymiary: 10-20 cm szerokości, 40 cm wysokości i 15 cm długości.

Pomimo tego, że konstrukcja jest wykonana z drewna, etap pomiędzy nośnikami może być do 150 cm. Strukturalnie elastyczne pod względem układu umożliwia układanie belek i materiałem dźwiękochłonnym. Drewniane podłogi są również przydatne w dekoracji. Na górnej stronie można układać na nich praktycznie żadnej powłoki i z dołu – montaż sufitu podwieszanego.

rodzaje belki

Belki dwóch typów mogą być wykorzystywane do parkietami. Są to elementy z jednego litego drewna lub produktów laminowanych. W produkcji pierwszych odmian sztywnych powszechnie stosowane drzew. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że w systemach INTERFLOOR elementów stałych mogą być stosowane tylko pod warunkiem, jeśli długość przestrzeni wynosi nie więcej niż 5 m. Typy klejone legary umożliwić szersze zastosowanie, ponieważ ich technologia produkcji zapewnia większą wytrzymałość materiału.

Ponadto belki laminowane mogą być wykonane z długości większej niż jakiekolwiek analogi tablicy z litego drewna. W praktyce, elementy tego typu są w stanie wytrzymać duże obciążenia i nakładanie rozciąga się do 20 m długości. Co ważne i estetyczny wygląd klejonej belki, dzięki którym nie ma potrzeby specjalnego traktowania po montażu.

płyty podłogowe

Aby zapewnić interstorey przegrodę jest idealna – najważniejsze, aby wybrać określony typ budowy. W tej chwili następujące rodzaje wspólnych płyt, odpowiednich dla różnych celów budowlanych.

  1. Prążkowane. Ze względu na osobliwe profilu, zrobić dobrze z obciążeniem gięcia. Powszechnie stosowane w regeneracji strychów i piwnic.
  2. Hollow. Zalety takiego sufity są wysokie temperatury i izolację dźwiękową, jak i lekkie, umożliwiając ich zastosowanie w budynkach do różnych celów.
  3. Monolityczny. Mają największe siły, które wyznaczały główny kierunek ich wykorzystania – w wysokich budynkach.
  4. Ciało stałe. Ze względu na wysoką nośność takiego nakładania stosuje się z powodzeniem do budowy urządzeń przemysłowych.

Klein Nakładanie

Ten rodzaj zachodzenia nie jest tak powszechne w Rosji, co tym samym monolitycznej płyty żelbetowej, ale przed jej przedstawiciele były popularne wśród deweloperów, a dziś pozostaje dużo zwolenników tej technologii. Kane projektu może zostać włączona do rodzajów piętrach budynków, na podstawie belek. Jedynie w tym przypadku nie stosuje się drewno i stal ELEMENTÓW dwuteownik, których wysokość może być pomiędzy 8 i 24 cm. Umieszczanie wiązki prowadzi się w pewnej odległości od siebie o około 160 cm. Niższa warstwa ma utworzyć płytę nośną wykonaną z cegieł ceramicznych. Płyta wzmocniona także taśm metalowych albo prętów, w zakresie o grubości od 0,6 do 0,8 cm. W razie potrzeby nośność tego rozwiązania jest zwiększona poprzez zwiększenie napełniania cegły lub belek dwuteowych.

Instalacja monolityczną płytę

Ukończony betonowa płyta opiera się na ogół są z płytami formy grubości do 15 cm. W tym samym działa jako konstrukcja nośna składowych metalowych belek: kanał żelaza i H elementów. Mogą one być wykorzystane do pokrycia przęseł dużych odległości – nawet w nich zostanie wyposażony w wysokiej wytrzymałości, jak również ochronę przed pożarem i procesów rozkładu, które mają niemal wszystkie betonowe podłogi. Rodzaje stropów na drewnianej podstawy w żelbetowych odpowiednikami stracić, chociaż właściwa obsługa są dość długie.

Na obwodzie w miejscu, aby zastąpić potrzebę zorganizowania drewnianego szalunku. To dodatkowo wykonać coś w rodzaju „dolnym” projektu. Szalunki wykonane z arkuszy sklejki, które są umieszczone pod stojaku, trójnogu, żelaza i drewnianymi belkami. Na podłożu metalowym należy wprowadzić wzmocnioną ramkę, w której stosuje się paski o grubości około 1 cm. Następnie, przygotowana struktura musi być wypełnione betonem. Lepiej jest używać znaku M200. Wygląda następująco przygotowany nakładanie może zmieniać się wysokim stopniem wytrzymałości i trwałości.

Montaż prefabrykowanych płyt monolitycznych

Prefabrykowane monolitycznej struktury są utworzone odpowiednio do charakterystyki i typów płyt żelbetowych belek. W przypadku urządzenia takiego nakładania muszą vystelit na migracji podłóg drewnianych, które pełnią funkcję konstrukcji nośnej do belek. Montaż odbywa się na ściankach, a między belkami muszą stworzyć pustaków. Następnie należy utworzyć rama jest wzmocnione i wypełnione zaprawą cementową. mleko betonu rozpoczyna się infiltracja porów bloku i tworząc integralną strukturę pustych metalowych belek i elementów. Takie stropy spełniają nowoczesne standardy, według których budowane są domy. W szczególności stanowią one wytrzymałość i trwałość dźwiękoszczelny, pozostając tani sposób urządzenia nakładającego się.

Naprawa i wzmocnienie nakładania

W tym przypadku, operacja naprawa polega na zastąpieniu lub wzmacnianiu pojedynczych nachodzących na siebie fragmentów. Typy pokrywają się, oparte na belkach są położone bardziej na możliwości techniczne struktury wzmocnienia. Praca zaczyna się od stojaków montażowych, które następnie działają podpór. Wzmocnienia belek drewnianych zwykle polega na zastąpieniu belek na analogi o dużym przekroju lub zwiększenie ich ilości. Konieczność naprawy konstrukcji żelbetowych, co do zasady, powstaje z pojawieniem się rdzy. Wokół zmian odbija betonu, po którym zawór pozbawiony malowania powłok antykorozyjnych. A następnie przywrócenie dawnego stanu pokrywają.