140 Shares 4274 views

Co sadzić w kwietniu w otwartym terenie?

Wiosna z każdym dniem coraz bardziej wchodzi w jego własnym. Marzec ustąpiła kwietnia, który przyniósł jej przyjście do wszystkich właścicieli gruntów, nowych zmartwień i kłopotów. Mówi się, że jeden dzień wiosny w całym karmienia zimowego.


Śnieg jest prawie nie było, a pozbyć to ziemia zaczyna domagać się większej uwagi spaść czasami nagradzania ich właścicieli wielkie żniwo, który zaprezentuje upraw owoców, warzyw i kwiatów.

Sekrety wiosną ogrodnika

Każdy dzień przynosi kwietnia doświadczonych chałupników wiele troski i kłopoty, a na początku ogrodników znajduje się duża liczba spraw pilnych. Najpilniejszą, być może, jest to: „Co do zakładu w kwietniu dostać przyzwoity plon.” Nie występuje na marne.

Po tym wszystkim, jest po prostu natura budzi się, a śnieg nie zejdzie całkowicie, więc istnieje niebezpieczeństwo zamrozić na winorośli kilka kultur, które są dość ciepłolubne. Lub odwrotnie, nie czekaj na przyzwoitym zbiorów późno tylko na kilka dni z sadzeniem roślin, które mają długofalowego wzrostu.

Wiosna. szopka letni mieszkaniec

Tajemnice związane lądować pracy, przekazywane z pokolenia na pokolenie od czasów starożytnych. Przez wieki, mądrzy przodkowie obchodził wszystkie niuanse związane z rolnictwem i stworzył na podstawie swoich sprawdzonych zasad pokoleń, dzięki czemu można uzyskać dobre plony. A odpowiedzi na pytania, w jaki sposób, w jakim czasie i co może być sadzone w kwietniu w otwartym terenie, jest ona oparta na doświadczeniu ziemiańskiej.

Przede wszystkim, aby być dobrym żniwa, aby obserwować wszystkie naturalne znaki. Wśród nich – nie tylko w starożytności, ale teraz, wielu ogrodników stosować się do następujących czynności:

 • Przed Zwiastowania, które jest obchodzone w dniu 7 kwietnia, każde lądowanie jak owocowych i roślin warzywnych w otwartym terenie zabronione.
 • Południe – od 12 do 14 godzin – w czasie sadzenia wszystkich najbardziej niekorzystne.
 • Najlepszym kultura, co sadzić w ziemi w kwietniu, można bezpiecznie – ten zielony materiał: koper, sałata, natka pietruszki, kolendry.
 • Do 12 godzin w ciepłym sprężyny denok dobre do sadzenia cebuli na pióro oraz szczawiu.

Prace nad kalendarzem księżycowym za kwiecień

Kalendarz księżycowy jest niezaprzeczalnym podpowiedź dla każdego amatora ogrodnika w pytaniu „Co sadzić w kwietniu w otwartym terenie?”.

Tutaj hodowcy stosować się do następujących zasad:

 • Nowy okres księżyca. Żadna praca z roślin nie jest zalecane. Można robić takie prace z glebą, co jego rozdrabniania lub gracowania i przerzedzenie roślin kiełkujących.
 • Które mogą być sadzone w kwietniu w otwartym terenie, kiedy to okres rosnącego Księżyca? Jest to najbardziej korzystny czas dla siewu sadzonki wczesne dojrzewanie odmian papryki i pomidorów.
 • Księżyc w pełni. Nie lądowanie nie jest zalecane. Należy wziąć inwentarz ogród.
 • Sierp księżyca. Co sadzić w kwietniu w tym czasie? Najlepiej będzie umieścić na kiełkowanie bulw ziemniaka, a także uwolnienia bylin, krzewów i drzew ze schronu zimowego.

Priorytetyzacja kwietnia podesty

Priorytetyzacja sadzenia wiosną również odegrała ważną rolę w pracach każdej letniego mieszkańca. Tak więc, przy podejmowaniu decyzji co można sadzić w kwietniu, rośliny nazywane są priorytetowe kolendry, szpinak, czosnek, marchew, koper i szczaw. Te kultury odporne na zimno mogą być sadzone w nowo rozmrożonego ziemi, bez obawy, że ich nasiona zostaną uszkodzone przez mróz na ziemi.

Ale po znaczna szansa na mróz kwietnia minęło, wszystkie odpowiednie i kolejne rośliny ciepłolubne, takie jak buraki, groszek, rzodkiewki, kukurydzy i ziemniaków. Ale pomidory, papryka, ogórki i bakłażany nie pasuje do wczesnego sadzenia. Czas na ich lądowania w otwartym terenie występuje tylko po rozgrzewa gleba. Sadząc na początku kwietnia wymagane schronienie membrany.

Kwiecień: niektóre prace ogrodowe zaplanowano w kraju?

Drugi miesiąc wiosny dla ogrodnika staje się bardzo „gorący”. Absolutnie nie ma czasu na lenistwo. Począwszy od sezonu przynosi wiele kłopotów. A oprócz obaw o co sadzić w kwietniu, na przygotowanie terenu jakości czele w nadchodzącym sadzenia. I to nie jest wcale proste.

Wymaga to i trzymać w glebie nagromadzonego przez zimę, wilgoci i rozluźnić ziemię i dokonać niezbędnych nawozów. Tak, nadal pojawia się trochę zaniepokojenie z ogrodu na początku sezonu? I wszystko, czego potrzebujesz do zrobienia w czasie, aby być na jesieni z dobrych zbiorów. Nadal głównym zadaniem będzie przygotowanie sadzonek.

Metoda sadzonka – zapewnić obfite plony

Taka opcja sadzenia dla regionu północno-zachodniego jest uważany za najbardziej niezawodne i stanie w pełni odzyskać wszystkie inwestycje letni mieszkaniec. I to nie tylko finansowe, ale również moralne i fizyczne. Po tym wszystkim, z takim rosnącej większości gatunków roślin można uzyskać naprawdę wspaniałe plony.

Tu przed amatorów ogrodników i nie ma wątpliwości, że mogą być sadzone w kwietniu na sadzonki. Pierwszy dzień tego gwarnego wiosennych miesiącach nadają się do sadzenia sadzonek ultra-szybkich odmian pomidorów. W tym przypadku będą musiały dojrzewać w otwartym polu wegetacji.

Od połowy miesiąca przychodzi czas na sadzenie cukinia, ogórki, squasha. Wielu fanów są uprawiane na swoich działkach tych upraw ciepłolubne, jak melonów i arbuzów, wybierając dla dopuszczonych odmian, wyhodowana przez lata hodowli.

Sadzonki sadzi się w kwietniu, nasiona kapusty – jeden z najbardziej popularnych roślin warzywnych nie tylko dla środkowego pasma. Jej wielkim sukcesem mogą być uprawiane we wszystkich regionach, z wyjątkiem być może, że z dalekiej północy lub na pustyni.

Warzywa w kwietniu. Jakie warunki są potrzebne do sadzenia o tej porze roku?

Oprócz wyżej uważane dobrze sprawdzonej metody uprawy warzyw, wielu ogrodników wolą im lądowanie w otwartym terenie. Taki proces jest pod pewnymi zasadami, też okazuje się być bardzo skuteczne. Ponadto, ponieważ może to uniknąć problemów z uprawą sadzonek.

Ta metoda jest najbardziej odpowiednie do kategorii kierowców, którzy nie mają zbyt wiele miejsca na parapecie, i pragnienie, aby uzyskać przyzwoitą wydajność ich obecnej. Według tej metody uprawy wystarczy, aby przygotować rośliny ciepłolubne od jesieni ciepła kalenicy lub membrany pokrywy, która jest dość prosta.

Więc po tym wszystkim co i jak można sadzić w ziemi w kwietniu? Oprócz ziół i wszelkiego rodzaju rzeczy zielony pod koniec kwietnia w otwartym terenie mogą być sadzone i nasion wszystkich roślin, które są zwykle posadzonych w tym czasie na sadzonki. Tylko to powinno być wykonane z użyciem materiału pokryciowego, który chroni rośliny przed ewentualnym proklovyvayuschiesya mróz i zimno zatrzaskami.

Kwiecień: Porady dotyczące pracy w terenie dla początkujących

Doświadczeni ogrodnicy w odpowiedzi na pytanie o to, co sadzić w kwietniu w otwartym terenie, tam jest odpowiedź związana z objawami wzrostu i rozwoju roślin. Jeżeli pokaz spostrzegawczy, błędy w wyborze odpowiedniego dni dla lądowań kwietnia można uniknąć. I obliczyć niektóre numery i porównać je z księżycowy kalendarz nie musi. Objawami tego są bardzo proste:

 • Kwiatach żonkile – do ziemi wykluły nasion buraków i sadzonki kapusty.
 • Krokusy kwitną – odpowiednie miejsce cebulę, marchewkę i pietruszkę.
 • Piwonie zdobył pąki i kwiat kaliny? Należy spieszyć z pościelą późnych ogórków i kukurydzy.

Znając te znaki, nigdy nawet niedoświadczony Chłop popełni błąd w kwestii tego, co sadzić w kwietniu. Wiedza i obserwacja, sprawdzone przez wieki doświadczeniu, pomoże zostać z bogatego zbioru.

Poziomy magnetyczne w budowie
296 shares 7576 views
804 shares 6132 views
454 shares 4731 views